ZDROWIE

Dział Zdrowie poświęcony jest szerzeniu profilaktyki, informowaniu o poznanych jednostkach chorobowych oraz sposobie leczenia. Jest to dział informacyjny, a nie diagnostyczny. Tutaj znajdziesz najnowsze komunikaty dotyczące kampanii zdrowotnych prowadzonych w naszym kraju. Na bieżąco staramy się dostarczać niezbędne wiadomości na temat innowacyjnych zabiegów medycznych. Poruszamy najbardziej wstydliwe problemy zdrowotne Polaków. Rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi często spotykanych chorób i schorzeń. Naszym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Czytanie informacji zdrowotnych to pierwszy krok do sukcesu!

Objawy, rozpoznanie i leczenie raka tarczycy

Zmiany guzkowe tarczycy występują u blisko połowy polskiego społeczeństwa. Czy są dla nas groźne?

Szybkie testy na koronawirusa – test antygenowy

OVID-19 to szybko rozprzestrzeniający się po całym świecie wirus. Liczba nowych przypadków stale rośnie i zachodzi konieczność pilnego powstrzymania tej pandemii.

Odkryto kolejne objawy koronawirusa

Z miesiąca na miesiąc coraz lepiej poznajemy specyfikę koronawirusa. Dzięki intensywnym badaniom i obserwacjom poznajemy kolejne możliwe symptomy zakażenia.

Naukowcy potwierdzają: istnieje związek między odżywaniem a zdrowiem psychicznym i fizycznym

Eksperci ujawnili, że odpowiednie odżywianie nie tylko napędza nasz organizm i poprawia kondycję, ale także daje nam przewagę psychiczną.

Jaki wpływ na odporność ma dieta?

Sprawnie działający, dobrze odżywiony organizm, potrafi ochronić się przed infekcjami, bakteriami oraz wirusami.

Dlaczego witamina D jest tak ważna w naszym życiu?

Witamina D pełni w organizmie niezmiernie ważną rolę. Zarówno jej niedobór jak i nadmiar jest groźny dla zdrowia człowieka. Warto więc zadbać o jej odpowiedni poziom. Czy zbyt niski może mieć wpływ na zakażenie koronawirusem?

Badanie wzroku i dobór soczewek, czyli szkła kontaktowe na start

Soczewki kontaktowe są znakomitą alternatywą dla okularów. Podnoszą komfort codziennego życia, nie zaparowują przy zmianie temperatury, nie przeszkadza im deszcz i odbicia światła, a dodatkowo nie ograniczają również pola widzenia.

Szczoteczka soniczna- czy warto?

Szczoteczki soniczne w gruncie rzeczy są nieco podobne do szczoteczek elektrycznych. Różnią się jednak sposobem działania, różni je także kształt główki.

Jak zadbać o wzrok jesienią, szczególnie w pandemii?

Spędzanie długich godzin przed komputerem, nieodpowiednia dieta i siedzący styl życia, palenie tytoniu - to wszystko ma wpływ na jakość naszego widzenia. Sprawdź, co zrobić, aby zatroszczyć się o dobro swoich oczu i utrzymać je w dobrej kondycji.

O tych zabiegach u dentysty nie zapominaj – nawet w czasie epidemii

Wielu pacjentów odwołuje dziś wizyty lekarskie. Które zabiegi nie mogą czekać i wymagają pilnej konsultacji ze stomatologiem?

Metabolizm a wiek. Jak utrzymać zgrabną sylwetkę, mając 30, 40 i 50 lat?

Co jeść, aby przyśpieszyć metabolizm? Wiele osób zauważa, że z wiekiem ich przemiana materii zwalnia, a folgowanie sobie w sprawach racjonalnego żywienia przynosi o wiele bardziej dotkliwe skutki niż poprzednio.

Czy wierzyć w szczepionki czy w antyszczepionkowców?

W 1998 roku pojawiły się wyniki badań, według których występowanie u dzieci autyzmu i zapalenie jelit jest ściśle powiązane ze stosowaniem przez nie szczepionki MMR. Tak właśnie powstał nurt antyszczepionkowy.

Początek końca aborcji w naszym kraju

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok przeciwko Polkom. Od teraz kobieta będzie musiała donosić ciążę, choćby miała urodzić nieuleczalnie chore lub martwe dziecko.

Na czym polega masaż klasyczny?

Jest wiele technik masażu, z których najpopularniejszą jest masaż klasyczny. Na jakie dolegliwości może pomóc i dlaczego warto z niego skorzystać?

Rezonans magnetyczny piersi – na czym polega i kiedy jest zalecany?

Choroby piersi są niezwykle poważne i mogą dotyczyć kobiet praktycznie w każdym wieku.

Ceikawe tematy

Uroda

Czy metalowe brwi zrewolucjonizują makijaż?

Brwi to oprawa naszych oczu. Coraz częściej nie wychodzimy z domu bez ich podkreślenia. Istnieją również zwolenniczki trendu, który proponuje postawienie na naturalny look. Co nowego w świecie stylizacji brwi?

Przepisy

Sałatka z kiełbasą i karmelizowanymi orzechami

Przepis poleca Robert Muzyczka, Szef Kuchni Dworu

Dom