ZDROWIE

Dział Zdrowie poświęcony jest szerzeniu profilaktyki, informowaniu o poznanych jednostkach chorobowych oraz sposobie leczenia. Jest to dział informacyjny, a nie diagnostyczny. Tutaj znajdziesz najnowsze komunikaty dotyczące kampanii zdrowotnych prowadzonych w naszym kraju. Na bieżąco staramy się dostarczać niezbędne wiadomości na temat innowacyjnych zabiegów medycznych. Poruszamy najbardziej wstydliwe problemy zdrowotne Polaków. Rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi często spotykanych chorób i schorzeń. Naszym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Czytanie informacji zdrowotnych to pierwszy krok do sukcesu!

Udar mózgu – jak pomóc bliskiemu z niesprawną dłonią

Częściowa bądź całkowita utrata sprawności ręki może być dla pacjentów po udarze i ich rodzin przyczyną ogromnego stresu. Odzyskanie sprawności dłoni jest trudne, ale nie niemożliwe, a niezwykle ważne w tym procesie jest wsparcie bliskich. Ci jednak często nie wiedzą, jak mogą pomóc.

Pierwszy aparat na zęby – co warto wiedzieć o aparatach ortodontycznych?

Głównym celem leczenia ortodontycznego jest korekta wad zgryzu, które wywołują kompleksy i stanowią problem estetyczny.

Czerniak w gałce ocznej? Tak, to możliwe!

Czerniak dotyczy tylko zmian skórnych? Nic bardziej mylnego! Często nie zdajemy sobie sprawy, że może występować także w gałce ocznej. Dowiedz się, jak go rozpoznać i jak mu zapobiegać.

Niedobór snu przyczynia się do łysienia

Brak snu ma negatywny wpływ na nasz organizm. Wpływa zarówno na jego funkcjonowanie jak i procesy regeneracyjne. Może powodować depresję lub zwiększyć ryzyko wielu chorób, okazuje się że jest również czynnikiem aktywującym proces łysienia.

Dla smaku, ale i dla zdrowia – właściwości lecznicze goździków

Ich intensywny zapach nie każdemu przypada do gustu, jednak warto zwrócić uwagę na tę niepozorną przyprawę, ponieważ skrywa w sobie wiele cennych właściwości.

Czy naprawdę można osiwieć ze stresu?

W umiarkowanej dawce stres może motywować do działania, ale jego nadmiar powoduje kłopoty zdrowotne. Najnowsze badania naukowców potwierdzają, że ze stresu można także osiwieć.

Przeciwciała receptą na koronawirusa?

Naukowcy i lekarze dużą wiarę pokładają w wytwarzanych przez tzw. ozdrowieńców przeciwciałach, ale wciąż zagadnienie to budzi równie silne nadzieje, co kontrowersje i obawy.

Witamina C – dlaczego tak bardzo jest nam potrzebna?

Od najmłodszych lat, przy każdym spadku odporności, przeziębieniu czy gorączce, sięgamy po witaminę C. Choć ochronna rola witaminy C jest imponująca, jej znaczenie dla organizmu jest znacznie szersze.

Jak bezpiecznie zacząć przygodę z bieganiem?

Bieganie to aktywność sportowa, która pozwala przekraczać swoje kolejne limity, budować żelazną kondycję, pokonywać ograniczenia, a jednocześnie uspokoić myśli. Jak zacząć biegać, by nie zniechęcić się na starcie?

Kolano skoczka – na czym polega ta kontuzja?

Szczególnie częste i uciążliwe bywają kontuzje kolan, które są istotnym elementem naszego ciała. O tym, jak radzić sobie z takimi dolegliwościami i przyspieszyć powrót do zdrowia opowiada fizjoterapeutka Karolina Hertman.

Całe życie zapisane w zębach? Tak wynika z badań amerykańskich naukowców

Zęby mogą stanowić wierny zapis ludzkiego życia, podobnie jak słoje drzewa. Przełomowe odkrycie amerykańskich naukowców oznacza, że szkielet ludzki, w tym także zęby, nie jest organem statycznym, ale takim, na którym trwały ślad pozostawiają upływ czasu czy ważne etapy życia.

Depresja i stres zaczynają się w jelitach

Stres, depresja, stany lękowe... Coraz więcej osób borykających się z obniżonym nastrojem ląduje na przysłowiowych „kozetkach” u psychologów.

Czarny bez – kiedy warto go stosować?

Soki, nalewki i dżemy z czarnego bzu w wielu domach są nieodłącznym elementem walki z infekcjami w okresie zachorowań. Jakie jeszcze właściwości lecznicze wykazuje ta niezwykła roślina?

Rewolucja w leczeniu raka jajnika. Pacjentki mają szansę na dłuższe życie

Podczas kongresu ASCO zaprezentowano przełomowe wyniki dotyczące chorych z rakiem jajnika. Leczenie podtrzymujące olaparybem u pacjentek chorujących na BRCA-zależnego nawrotowego raka jajnika, wykazało wydłużenie czasu przeżycia całkowitego o ponad rok.

Dieta startowa – jedz według swojego zegara biologicznego

Organizm każdego z nas posiada tzw. zegar biologiczny definiujący cykl dobowy organów, w tym narządów układu pokarmowego. Odżywianie w zgodzie z rytmem biologicznym może przynieść zaskakujące rezultaty!

Ceikawe tematy

Uroda

Trendy w manicure na sezon jesień-zima 2017/2018

Od industrialnego minimalizmu przez bogactwo formy i zdobienia 3D. Tak kształtują się trendy w manicure na jesień/zimę 2017/2018. Nie zabraknie różnorodności oraz totalnie wystrzałowych rozwiązań. Jakie są najważniejsze trendy w nadchodzącym sezonie? Wymienia Antonina Papiewska, stylistka z salonu Pardon My French w Warszawie.

Przepisy

Grillowy hot dog

Sezon na grillowanie rozpoczęty! Nie musimy ograniczać się jednak do pieczonych skrzydełek czy karkówki. Można inaczej, ciekawiej! Jak więc urozmaicić rodzinne grillowanie? Podpowiadamy!

Dom