ZDROWIE

Dział Zdrowie poświęcony jest szerzeniu profilaktyki, informowaniu o poznanych jednostkach chorobowych oraz sposobie leczenia. Jest to dział informacyjny, a nie diagnostyczny. Tutaj znajdziesz najnowsze komunikaty dotyczące kampanii zdrowotnych prowadzonych w naszym kraju. Na bieżąco staramy się dostarczać niezbędne wiadomości na temat innowacyjnych zabiegów medycznych. Poruszamy najbardziej wstydliwe problemy zdrowotne Polaków. Rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi często spotykanych chorób i schorzeń. Naszym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Czytanie informacji zdrowotnych to pierwszy krok do sukcesu!

„Odkażanie” koronawirusa po polsku

Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości.

Badania w ciąży – za które trzeba zapłacić, a za które nie?

Ciąża to czas, kiedy regularne stają się wizyty u lekarza, w tym przypadku u ginekologa-położnika, a także badania wykonywane na jego zlecenie. W Polsce ciążę można prowadzić zarówno korzystając ze świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i z prywatnej opieki medycznej.

Jak ochronić się przed koronawirusem? Fakty i mity

Razem z powiększającą się liczbą potencjalnych zakażeń i chorych na koronawirusa, dociera do nas wiele informacji odnośnie sposobów zapobiegania, objawów czy grupy ryzyka. Część z tych komunikatów nie jest prawdziwa i wprowadza w błąd.

Recepta online – recepta bez wizyty u lekarza!

Recepta online to rozwiązanie, które w obecnie panującej nie tylko w Polsce, ale i na świecie sytuacji, może okazać się ułatwieniem dla bardzo wielu osób.

Wpływ snu na odporność

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak ważny jest dobry wypoczynek oraz odpowiednia ilość snu. Gdy śpimy, cały nasz organizm się regeneruje: redukujemy stres, utrwalamy nowe informacje, dajemy odpocząć skórze, pobudzając ją do namnażania nowych komórek czy poprawiamy funkcjonowanie całego ciała.

Czy naprawdę brak Ci czasu na badania profilaktyczne?

Badania profilaktyczne są niezwykle istotne - nie zawsze właściwy styl życia uchroni nas przed zachorowaniem.

Perły Epsteina – czy są groźne dla noworodka?

Wyglądają jak małe, gładkie, białe guzki i występują wyłącznie w jamie ustnej noworodka. To tzw.perły Epsteina, nazywane tak przez swój charakterystyczny wygląd. Czy są groźne? Co to takiego?

Jak uchronić się przed koronawirusem – reportaż z Chin

W dobie zamkniętych kin, teatrów i sal koncertowych, na Arte po polsku można znaleźć pełen wybór programów kulturalnych i tematycznych.

WHO przestrzega przed paniką związaną z koronawirusem

W związku z pandemią koronawirusa Światowa Organizacja Zdrowia przestrzega przed paniką i noszeniem maseczek chirurgicznych przez osoby zdrowe. Nieodpowiednio stosowane mogą wręcz stać się przyczyną infekcji, a przez masowe wykupywanie masek może zabraknąć ich dla pracowników szpitali.

Gdy migrena nie pozwala pracować

Migrena to nie tylko poważny problem zdrowotny, ale także społeczny i zawodowy. Wiele osób, których dotyka ta przypadłość, musi sobie z nią radzić w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.

Polska szczepionka przeciw miażdżycy

Pod koniec zeszłego roku polsko-irański zespół badawczy zaprezentował efekty pracy nad szczepionką przeciwko miażdżycy. Okazuje się, że projekt już niebawem wkroczy w fazę testów na ludziach.

Jesteś fit? Możesz być bezpłodna!

Dbasz o siebie, żyjesz aktywnie, a mimo to nie możesz zajść w ciążę? Winna może być zbyt duża dawka aktywności fizycznej i częsty jej skutek, czyli niedowaga. Coraz więcej badań potwierdza – jeśli spędzasz godziny dziennie na siłowni lub jesteś fanką maratonów, możesz mieć problem z poczęciem.

Ketonal – odpowiednia dawka Ketonalu bez recepty

Odpowiednie dawkowanie leku Ketonal pozwala zmniejszyć różnorodne dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego i mięśniowego pojawiające się w przebiegu przewlekłych chorób i ostrych stanów pourazowych narządów ruchu. Preparat należy zażywać zgodnie ze wskazówkami zawartymi w ulotce.

Co drugi Polak nie bada regularnie wzroku

Z badania przeprowadzonego przez SW Research w ramach kampanii "Czas na wzrok" wynika, że aż 90 procent Polaków w wieku 18-65 ma różne problemy ze wzrokiem i oczami, a ponad 60 procent ma zdiagnozowaną wadę wzroku.

Bakterie a higiena osobista – co powinniśmy wiedzieć?

Prawidłowa higiena może znacząco wpłynąć na zmniejszenie prędkości i rozprzestrzeniania się chorób i zakażeń. Jednak aby tak się stało, należy wiedzieć jak ją poprawnie utrzymywać.

Ceikawe tematy

Uroda

Manicure hybrydowy – 4 najmodniejsze trendy na wiosnę 2019!

A więc wiosna! Na dobre zagościła już za oknami, w naszych sercach, makijażach i na paznokciach rzecz jasna!

Przepisy

Dom