LIFESTYLE

Styl bycia, sposób życia oraz spojrzenie na świat kreuje wolność , albo szufladkuje. Czym zatem powinniśmy się kierować? Podobno najlepiej uczymy się na błędach... cudzych! Znajdziesz tu różne poglądy i spojrzenia na świat. Przeczytasz o doświadczeniach innych ludzi, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Przedstawiamy także ciekawe informacje z różnych dziedzin niezbędne w życiu codziennym. Wiele artykułów ma formę poradnikową. Przekrój tematów jest ogromny, od propozycji spędzania wolnego czasu po porady żywieniowe. Znajdź swój sposób na lepsze jutro!

Nie warto w nie wierzyć – 4 popularne mity o psach

Pewnie niejednokrotnie słyszałeś, że suchy nos psa to oznaka choroby lub że ciemne podniebienie charakteryzuje agresywne zwierzaki. Są to stwierdzenia, w które wiele osób ciągle wierzy. Warto jednak nauczyć się odróżniać fakty od mitów.

W jaki sposób światło wpływa na nasze samopoczucie?

Spadek energii do działania oraz złe samopoczucie to zjawiska często występujące w sezonie jesienno-zimowym. Czy jedną z przyczyn ich występowania może być brak słońca?

11 listopada – jak świętujemy w tym roku?

Święto odzyskania niepodległości od lat jest hucznie świętowane w stolicy. Niestety tegoroczne obchody będą inne niż wszystkie. Ze względu na pandemię wspólne świętowanie odbędzie się w sieci.

Jesienny spadek motywacji? Masz na to wpływ!

Za oknem widać już tylko szaro-bure barwy, poziom samopoczucia przypomina z kolei sinusoidę. To może oznaczać tylko jedno - jesień zagościła na dobre! Jak zatem pomóc sobie przetrwać ten czas i zmotywować się najbardziej, kiedy chce się najmniej?

Ślub – tak, wesele – nie. Czy zawierać małżeństwo w czasie pandemii?

Wszystko było zaplanowane: sala weselna, wystrój kościoła, suknia. Miało być jak w bajce. Tymczasem przyszedł koronawirus i wywrócił wszystko do góry nogami.

Dieta na kwarantannie. Jak pandemia zmienia nasze nawyki?

Przymus siedzenia w przysłowiowych czterech ścianach to nie tylko próba dla naszych relacji rodzinnych. Kwarantanna odbiła niemałe brzemię na diecie tysięcy Polaków.

Czy w ciąży można pić kawę? 

Dla wielu z nas dzień bez kofeiny to istny horror. A co w sytuacji, gdy spodziewasz się dziecka? Czy musisz zrezygnować z codziennego nawyku?

Wpływ mediów na rozwój dziecka

Już od najmłodszych lat dzieci mają nieustanny kontakt z różnego rodzaju mediami. Bajki w telewizorze, możliwość korzystania z telefonu bądź gry komputerowe... Jaki wpływ tak naprawdę mają media na młodego człowieka?

Groby znanych i zasłużonych dla Polski. Jeśli nie możesz zapalić świeczki, obejrzyj galerię i...

Uroczystość Wszystkich Świętych to święto w kościele rzymskokatolickim. Przypada na 1 listopada i wywodzi się głównie z czci oddawanej męczennikom. Jest to jedno z najbardziej rodzinnych świąt w Polsce.

Gdzie szukać życiowej inspiracji?

Każdy z nas na pewnym etapie życia zastanawia się, czy na pewno jest w miejscu, w którym chciałby być. Tego typu refleksja jest idealnym momentem, by zmienić coś i odnaleźć swoją pasję.

Jak spędzać mniej czasu w sklepach spożywczych?

Aby ograniczyć czas spędzony w sklepie warto odpowiednio przygotować się do zakupów. Poznaj kilka wskazówek, jak to zrobić.

Te kolory będą idealne dla zaproszeń ślubnych w stylu glamour

Spersonalizowane zaproszenia ślubne glamour nadadzą wyjątkowy ton uroczystości. Dostosujcie je do motywu przyjęcia i pory roku, a także Waszej osobowości. Dzięki temu możecie mieć pewność, że zachwycą Waszych gości!

Louise Glück z bliska – co wiemy o laureatce tegorocznej literackiej Nagrody Nobla?

Akademia Szwedzka zobaczyła w niej kogoś więcej niż zwykłą poetkę. Od kilku tygodni pozostaje na ustach całego literackiego świata, ale kim tak naprawdę jest?

Dlaczego w trakcie ciąży wszędzie widzisz inne ciężarne?

Oczekujesz narodzin dziecka i zauważasz wokół siebie zaskakującą liczbę innych przyszłych matek? Nie ma się czym niepokoić, to częste zjawisko zwane w psychologii iluzją częstotliwości.

Sposoby na wykorzystanie fusów po kawie

Nie wyrzucaj fusów po kawie! Poznaj patenty na ich ponowne zastosowanie.

Ceikawe tematy

Uroda

Fenty Beauty od 7 września w perfumeriach Sephora

Kosmetyki Rihanny dopiero rok temu pojawiły się na rynku kosmetycznym, a już zyskały miano kultowych. Nie trzeba było długo czekać, żeby zaczęły rozwijać swą ekspansję poza USA i już wkrótce dostępne będą także dla polskich klientek!

Przepisy

Zielono mi…, czyli babeczki z dodatkiem zielonej herbaty

Zielona herbata cieszy się ogromną popularnością. Nie chodzi tylko o jej ciekawy smak, ale również o właściwości, które korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie – nie bez powodu w wielu kręgach nazywana jest „napojem młodości”. Wiele osób coraz częściej eksperymentuje w kuchn i wykorzystuje ten rodzaj herbaty nie tylko do przygotowywania napojów, ale i słodkich wypieków.

Dom