PIENIĄDZE

Jak je pomnożyć, jak zarabiać robiąc to co się lubi. Czy i na jakie dziedziny życia mają największy wpływ? Czy każdy z nas może stać się milionerem? Od czego zależy sukces finansowy? Każdy chce znać odpowiedzi na te pytania, ponieważ każdy z nas marzy o zrobieniu zawrotnej kariery z adekwatnym wynagrodzeniem. Co piszczy w świecie wielkich finansów? Tego dowiecie się właśnie tu.

Dlaczego Polacy oszukują na rozmowach kwalifikacyjnych?

Prawie połowa Polaków otwarcie przyznaje się do kłamania na rozmowach kwalifikacyjnych. Najczęściej kłamią pracownicy gastronomii, administracji państwowej oraz biznesu i finansów.

Jak ogłosić upadłość konsumencką w 2020 roku?

Co należy wiedzieć przed wnioskowaniem o ogłoszenie upadłości konsumenckiej i w jaki sposób nowelizacja prawa, która weszła w życie wiosną tego roku jeszcze bardziej ułatwia tę kwestię?

Kreatywnie o finansach Storytel

Ekonomia jest jak chybotliwa kładka nad głęboką studnią. Pełno w niej dziur, w które ktoś niewystarczająco ostrożny może wpaść i zrobić sobie sporą krzywdę.

Czy opłaca się łączyć kredyty w jeden?

Utrata pracy, obniżenie wynagrodzenia lub nagła potrzeba zaciągnięcia dodatkowego kredytu - takie sytuacje mogą przydarzyć się każdej osobie.

Kupony promocyjne – jak wybierać? Jak z nich korzystać?

Istnieje wiele sposobów na udane zakupy. Atrakcyjna promocja lub wyprzedaż to niewątpliwa korzyść dla portfela i powód do dobrego humoru.

Pandemia motorem napędowym zmian

Epidemia koronawirusa przyniosła wiele, często zaskakujących, zmian w różnych dziedzinach życia. Jak zatem zmienił się biznes? Czy wprowadzone zmiany zostaną z nami na dłużej?

Kiedy zwolnienie z pracy staje się szansą na lepsze życie?

Wiele osób będąc jeszcze pracownikiem czuje, że obecna praca nie do końca spełnia ich oczekiwania i mają poczucie stania w miejscu.

Praca zdalna: szansa czy zagrożenie?

Czas pandemii spowodował, że praca zdalna z przywileju stała się codziennością. W ciągu kilku dni udało się coś, co wydawało się, technicznie oraz proceduralnie, niemożliwe – przejście na pełen home office wszystkich lub przeważającej części pracowników.

Polska w trójce krajów Europy z największym kryzysem finansowym wśród konsumentów

Kryzys związany z Covid-19 wpłynął nie tylko na biznesy w całej Europie, ale również na sytuację finansową konsumentów.

Czy dłużnikowi opłaca się nie odbierać awiza – doręczenia KPC

4 lipca 2019 r. została uchwalona nowelizacja Kodeksu Postępowania Cywilnego, która weszła w życie z dniem 7 listopada 2019 r. Zmiany w przepisach dotknęły w szczególności kwestię doręczeń pism, istotnie modyfikując tzw. zasadę fikcji doręczenia.

Kredyt na zakup działki budowlanej – co powinien wiedzieć kredytobiorca 

Coraz więcej osób porzuca marzenie o posiadaniu własnego M. na rzecz wybudowania domu, by uciec z zatłoczonych centrów miast i zamieszkać na „uboczu”. Jak sfinansować taką inwestycję?

Ilu Polaków korzysta z mafii kredytowej?

Tuż przed wybuchem pandemii, 41 proc. polskich gospodarstw domowych poradziłoby sobie z dodatkowym, nieplanowanym wydatkiem w wysokości 2 tys. złotych, ale aż dla 20 proc. nie byłoby to możliwe.

Kredyty hipoteczne w dobie koronawirusa

Koronawirus jest zagrożeniem nie tylko dla zdrowia i życia ludzi na całym świecie, ale również dla wielu gałęzi gospodarki, w tym dla sektora bankowego. Obecna, dynamicznie zmieniająca się sytuacja może spowodować niepewność dotyczącą życiowych decyzji takich jak zakup nieruchomości.

Kredyt na dowód na niewielką kwotę. Czy to dobry pomysł na szybki zastrzyk gotówki?

Polacy chętnie korzystają z produktów kredytowych – szczególnie na małe kwoty. Taki szybki zastrzyk gotówki przydaje się głównie w przypadku nieprzewidzianych wydatków.

Jak dokonać zwrotu z Allegro? – Poradnik

No więc kupiłaś buty na Allegro. Są śliczne, w idealnym kolorze, z miękkiej włoskiej skórki, z piękną czerwoną podeszwą (czerwone podeszwy są wciąż w modzie, nie?) i obcasem idealnej długości.

Ceikawe tematy

Uroda

Najtańszą liposukcję na świecie wykonasz w Polsce

Z analizy przeprowadzonej przez internetowy przewodnik medyczny wynika, iż najczęściej zabiegowi lipoplastyki, inaczej liposukcji chcą się poddawać kobiety między 18-tym a 50-tym rokiem życia. Liposukcja to zabiegi chirurgiczny, którego celem jest usunięcie nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej, niereagującej na stosowanie diety i ćwiczeń fizycznych. Najczęściej przeprowadzany jest na takich obszarach ciała jak twarz i szyja, okolice ramion, tułów, brzuch, kończyny dolne. Średnie koszty zabiegu tzw. liposukcji klasycznej, wynoszą nad Wisłą 6 tys. zł.

Przepisy

Karnawałowy dip z awokado i miętą

Karnawałowy dip z awokado i miętą Idealny do krakersów i nachosów! Przepis poleca Robert Muzyczka, szef kuchni Dworu Korona Karkonoszy!

Dom