KULTURA

Świat poza materialnym i duchowym potrzebuje kultury, czyli pewnego zachowania, któremu ulegamy pod wpływem bodźców i autorytetów. W odpowiedzi na to zjawisko codziennie przedstawiamy najważniejsze aktualności kulturalne z kraju i za granicy. Znajdziesz tutaj informacje na temat premier książek, filmów, spektakli, płyt, a także komunikaty o spotkaniach z autorami. Wywiady z twórcami sztuki oraz recenzje najnowszych dzieł. Relacje z interesujących wydarzeń kulturalnych. Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata kultury.

Lista nieobecności. Michał Paweł Urbaniak

Pełna niedopowiedzeń, szczegółów oraz znaczeń historia przemijania i niezrozumienia, które prowadzi do tragedii.

Ludzkość poszła o krok za daleko. Człowiek w czasach zamknięcia

"Świat zatrzymał się w miejscu, a my wraz z nim. Zamarliśmy w oczekiwaniu na to co dalej, w obawie, że przyszłości takiej, jakiej chcieliśmy, nie będzie i nie będzie już świata, jaki znaliśmy”. Tymi słowami Mariusz Szczygieł zaczyna film "Połączeni", opowieść o izolacji w czasach zarazy.

Seryjni mordercy. Michelle Kaminsky

W społecznej świadomości uchodzą za przykład tego, jak zły może być człowiek. Jednak w seryjnych mordercach jest też coś, co nas intryguje.

Nagroda Pulitzera dla Colsona Whiteheada za „Miedziaki”

Druzgocąca, porażająca i niezwykle ambitna powieść, która dowodzi, że Colson Whitehead jest pisarzem w szczytowej formie.

Cady Groves nie żyje

Znana amerykańska piosenkarka zmarła w wieku 30 lat. O jej śmierci poinformowała rodzina.

Bliżej, niż myślisz. Ewa Przydryga

Wciąga i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Psychodeliczny nastrój, mroczna tajemnica oraz sekrety z przeszłości. Ewa Przydryga stworzyła thriller psychologiczny, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

Grażyna Torbicka i Martyna Harland w Filmoterapii online z filmem „Co przyniesie jutro”

Grażyna Torbicka i Martyna Harland porozmawiają o filmie „Co przyniesie jutro” – szczerej, pozbawionej lukru opowieści o życiu po rozstaniu, która nie tylko daje nadzieję, ale także nabiera nowego znaczenia w czasie trwającej izolacji. W roli głównej rewelacyjna Annette Bening.

Stracone pokolenia, czyli co robią studenci za Twoje pieniądze. Jan Nowicki

Jeśli myślałeś, że pilni studenci kształcą się, by mieć lepszą przyszłość, to chyba nigdy nie byłeś na polskiej uczelni. Dowiedz się, co robią studenci za Twoje pieniądze.

Pożegnanie z sobą. Jarosław Musialik

Ta książka to poruszające studium psychologiczne człowieka, który osuwa się wewnątrz siebie tak głęboko, że niemal przestaje istnieć.

Pracownicy Teatru Polonia w walce z koronawirusem

Po zamknięciu teatrów ich pracownicy musieli znaleźć sobie inne zajęcia, które wypełnią wolne dni. Kadra Teatru Polonia poświęciła dodatkowy czas na pomaganie.

Niecodzienna wersja utworu ,,Tramwaje i gwiazdy” z udziałem Katarzyny Nosowskiej.

Kreatywność artystów nie zna granic - również w czasie pandemii. Chcąc wesprzeć akcję #zostańwdomu oraz umilić czas internautom, stworzyli nietypową wersję utworu ,,Tramwaje i gwiazdy".

Ekranizacje książek o miłości, które stały się hitami 

Szara rzeczywistość czasem potrafi przyprawić nas o podłe samopoczucie. W takich momentach często szukamy skutecznych sposobów na ucieczkę od rzeczywistości, która pozwala zachować resztki optymizmu i nabrać całkiem nowego spojrzenia na nawarstwiające się problemy życia codziennego.

Pokaż mi swoją bibliotekę. Aleksandra Rybka

Książka Aleksandry Rybki to zbiór szczerych i prywatnych rozmów z polskimi twórcami o domowych bibliotekach, czytelniczych przyjemnościach i historiach z życia wziętych.

Wszystko jest łatwiejsze, niż nam się wydaje. Rafael Santandreu

Książka Rafaela Santandreu to potężne narzędzie do osobistej przemiany i kompletny podręcznik autoterapii, a także przepustka do dużo lepszego, szczęśliwszego i pełniejszego życia.

Te gwiazdy dołączyły się do #AllInChallenge

Justin Bieber, Dwyane Wade i Kevin Hart podejmują wyzwania w akcji, aby pomoc biednym podczas pandemii koronawirusa.

Ceikawe tematy

Uroda

10 urodowych trików, które powinna znać każda z nas

Makijaż i codzienna pielęgnacja zajmują większość naszego czasu. Dbamy o każdy szczegół, aby wyglądać zjawiskowo. To sprawiło, że mamy coraz więcej sposobów na szybkie zabiegi w awaryjnych sytuacjach. Czy istnieją triki bez których nie możemy się obejść?

Przepisy

Pudding z chia i jeżynami

Weź przykład z kapitana FC Barcelony i zaproponuj swojemu dziecku pyszny i odżywczy pudding z chia i jeżynami.

Dom