KULTURA

Świat poza materialnym i duchowym potrzebuje kultury, czyli pewnego zachowania, któremu ulegamy pod wpływem bodźców i autorytetów. W odpowiedzi na to zjawisko codziennie przedstawiamy najważniejsze aktualności kulturalne z kraju i za granicy. Znajdziesz tutaj informacje na temat premier książek, filmów, spektakli, płyt, a także komunikaty o spotkaniach z autorami. Wywiady z twórcami sztuki oraz recenzje najnowszych dzieł. Relacje z interesujących wydarzeń kulturalnych. Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata kultury.

Ukryte ciała. Ty #2, Caroline Kepnes

Urzekająco socjopatyczny Joe Goldberg powraca w kontynuacji bestsellerowej powieści TY oraz serialu Netflixa o tym samym tytule.

Mord na zimnych wodach. Małgorzata Grosman

Bydgoski „Kuba Rozpruwacz” grasuje po zaułkach miasta. Na jego tropie znajduje się aspirant Andrzej Fąferek.

Dakota Johnson – jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia!

Od złotego dziecka Hollywood i miss Złotych Globów, przez Anastasię Steele, która usidliła pana Greya, do jednej z najciekawszych aktorek młodego pokolenia!

Tasowanie w Dżokerowie, George R.R. Martin

Na podstawie „Dzikich kart” Universal Cable Productions, wytwórnia, która wyprodukowała seriale takie jak „W garniturach” i „Mr Robot”, przygotowuje obecnie serial telewizyjny.

Króliki z Ravensbruck, Anna Ellory

Debiut, który jako jeden z nielicznych podejmuje temat obozu dla kobiet w Ravensbruck. Powieść jest osadzona współcześnie, z emocjonującym  wątkiem pobytu w obozie i pseudomedycznymi doświadczeniami na więźniarkach.

Ja nie mam duszy. Sprawa Barbary Ubryk Natalia Budzyńska

Karmelitanka przez 21 lat więziona przez współsiostry! Książka Natalii Budzyńskiej rzuca nowe światło na wydarzenia sprzed 150 lat, kiedy dyskusja wokół Kościoła była jeszcze gorętsza niż dzisiaj!

Shia LaBeouf – łobuz Hollywood powraca w wielkim stylu!

Shia LaBeouf przez lata pokazywał nam swoje różne oblicza, stając się zarówno gwiazdą filmową jak i bohaterem plotkarskich nagłówków. Po latach osobistych zawirowań, amerykański gwiazdor powraca w filmie Sokół z masłem orzechowym.

Nowe informacje o filmie Dody!

Piosenkarka wraz z Emilem Stępniem wyprodukują wspólnie film "Dziewczyny z Dubaju". Wiadomo już kto go wyreżyseruje.

Ostatni Sprawiedliwi – Anna Piątkowska, Katarzyna Pruszkowska

Prawdziwe wspomnienia ostatnich żyjących uczestników historycznych wydarzeń, którzy ratując innych narażali życie swoje i swoich najbliższych. „Tam każda sekunda to była śmierć”.

Rodzinne Święta Szymona. Szymon Czerwiński

Popularny i powszechnie znany kucharz, vloger, influencer i youtuber kulinarny - Szymon Czerwiński właśnie wydał, drugą już w tym roku, autorską książkę zawierającą przepisy świąteczne, zarówno bożonarodzeniowe jak i wielkanocne.

Matka Noc. Kurt Vonnegut

Pierwsza „polityczna” powieść Kurta Vonneguta ukazująca dramat człowieka uwikłanego w grę sił, które go przerastają.

Nędznicy – francuski kandydat do Oscara.

„Nędznicy” to drapieżny, odważny, trzymający w napięciu portret zbuntowanych i gotowych na rewolucję paryskich przedmieść, buzujących od konfliktów i napięć pomiędzy mieszkańcami, władzą i policją.

Człowiek, który był Czwartkiem. Gilbert Keith Chesterton

Metafizyczny thriller G.K. Chestertona łączy surrealizm z fantastyką. O czym opowiada?

Z naszej przyrody – Bohdan Dyakowski

To jedno z dwóch, obok „Naszego lasu”, dzieł najwybitniejszego polskiego popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Znajdują się w nim opisy wszystkich najważniejszych roślin i zwierząt występujących na terenie Polski.

Rozmyślania o życiu i śmierci u schyłku tysiąclecia. Carl Sagan

Przenikliwa analiza najważniejszych kwestii dotyczących naszego życia, świata i kosmosu.

Ceikawe tematy

Uroda

Algi na odchudzanie!

Algi zawierają polifenole, które hamują działanie enzymów trawiennych tj. lipazy i alfa-amylazy. Dzięki temu tłuszcze i cukry wchłaniane są w mniejszym stopniu, a liczba przyjmowanych kalorii spada. Natomiast zawarty w nich jod, składnik hormonów tarczycy, stymuluje termogenezę, a co za tym idzie spalanie tkanki tłuszczowej.

Przepisy

Dom