KULTURA

Świat poza materialnym i duchowym potrzebuje kultury, czyli pewnego zachowania, któremu ulegamy pod wpływem bodźców i autorytetów. W odpowiedzi na to zjawisko codziennie przedstawiamy najważniejsze aktualności kulturalne z kraju i za granicy. Znajdziesz tutaj informacje na temat premier książek, filmów, spektakli, płyt, a także komunikaty o spotkaniach z autorami. Wywiady z twórcami sztuki oraz recenzje najnowszych dzieł. Relacje z interesujących wydarzeń kulturalnych. Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata kultury.

Institor. Adam Lard

Po sukcesie pierwszego wydania "Institora", wydawnictwo Fabuła Fraza wznawia książkę Adama Larda. Powieść porusza temat czarownic, wiary, roli kobiety w społeczeństwie oraz życiu mężczyzny.

Światowej sławy filmowiec współpracuje z Kondratem!

Michael Seresin, operator filmowy i winiarz, odwiedził warszawski BARaWINO!

Ramen. Zupa szczęścia i miłości. Tove Nilsson

Tove Nilsson napisał wyjątkową książkę - „Ramen. Zupa szczęścia i miłości”. Opisuje w niej fenomen kulinarny, jakim stał się Raman - „najlepszy rosół świata”.

Poza kontrolą. Kathryn Croft

Hipnotyzuje, intryguje i trzyma w napięciu do ostatniej strony! Najnowszy thriller psychologiczny Kathryn Croft, autorki bestsellerowej „Córeczki”, w księgarniach już 16 października.

Gorączka życia. Mela Muter. Karolina Prewęcka

Mela Muter - niezależna, konkretna, uparta. Kochanka Leopolda Staffa, przyjaciółka Władysława Reymonta, niedoszła żona młodszego o kilkanaście lat Raymonda Lefebvre’a. Pierwsza biografia malarki przełomu XIX i XX wieku trafiła na rynek 17 października

Zapomnij o nim. Małgorzata Garkowska

Już 22 października do księgarń trafi piąta powieść Małgorzaty Garkowskiej - autorki docenionych przez czytelników książek. O czym mówi najnowsze dzieło pisarki ,,Zapomnij o nim''?

Olga Tokarczuk w obronie praw zwierząt

Tegoroczna noblistka od lat wspiera organizacje walczące o prawa zwierząt. Udziela się również w organizowanych przez nie kampaniach.

Co u Pana słychać? Krzysztof Kąkolewski

Dziesięciu byłych nazistów wysokiej rangi. Dziesięć reportaży o powojennej moralności zbrodniarzy hitlerowskich. Profesor Hans Fleischhaker – nazistowski antropolog, który jeździł do Auschwitz badać ludzkie czaszki.

Śmiertelne oczyszczenie. Agata Polte

Wynalezieniu serum przyświecał jeden cel: wygrać wojnę. Eksperymenty zakończyły się jednak inaczej, niż przewidywano - oprócz dodania szybkości, zręczności i siły, poddane działaniu serum osoby zaczęły wykazywać inne, o wiele bardziej wyjątkowe zdolności.

Paradoks szympansa. Steve Peters

Masz problem z osiągnięciem sukcesu i osobistego szczęścia? Bezskutecznie próbujesz zrozumieć siebie? Emocje zbyt często dyktują ci, co masz robić? Twój wewnętrzny Szympans może być twoim najlepszym przyjacielem albo największym wrogiem – przekonaj się, na czym polega paradoks Szympansa!

Przy stole z Hitlerem. Rosella Postorino

Poznaj niezwykła powieść inspirowaną prawdziwą historią dziewcząt, które codziennie ryzykowały życie, próbując jedzenia Führera!

„Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci”. Szymon Hołownia i Marcin Prokop

Weszli przebojem na szklane ekrany jako zgrany duet przeciwieństw. Teraz opowiadają także o tym, kim są z dala od światła jupiterów. Poznajcie nową książkę autorów bestsellera „Bóg, kasa i rock'n'roll" !

Warszawa Jarosława Iwaszkiewicza. Tomasz M. Lerski

„Iwaszkiewicz, jako jeden z nielicznych świadków rozkwitu, dramatycznego upadku i odbudowy stolicy, jest doskonałym przewodnikiem po znanych i nieznanych zaułkach miasta, oddaje atmosferę metropolii i nastroje panujące wśród jej mieszkańców” uważa Tomasz M.

Rekursja. Blake Crouch

Mój syn został wymazany, to ostatnie słowa, które słyszy detektyw Barry Sutton od kobiety, która chwilę później skacze z dachu wieżowca na Manhattanie. To nie był jednak odosobniony przypadek, w całym kraju ludzie budzą się rano do życia diametralnie innego niż to, w którym zasnęli wieczorem.

Okruchy gorzkiej czekolady – Morze ciemności. Elżbieta Sidorowicz

Pierwszy tom cyklu "Okruchy gorzkiej czekolady" - "Morze ciemności", wprowadza czytelnika w świat malarstwa, muzyki i poezji...

Ceikawe tematy

Uroda

Jak szybko i bezboleśnie zlikwidować cellulit – nowości z klinik medycyny...

Podczas wyczekiwanego urlopu każda z nas chce idealnie prezentować się w bikini, a do wakacji nie zostało już wiele czasu. Nigdy nie jest za późno na racjonalne odżywianie się i wprowadzenie aktywności fizycznej do naszej codzienności, natomiast jeżeli oczekujemy natychmiastowego i spektakularnego efektu, warto udać się po pomoc do specjalistów.

Przepisy

Bomba C-witaminowa! Rozpieszczacz podniebień! Koktajl Pirata Rabarbara

Nasz nieśmiertelny, wiosenny smoothie, który przygotowujemy z najwcześniej pojawiających się na straganach owoców - rabarbaru i truskawek.

Dom