KULTURA

Świat poza materialnym i duchowym potrzebuje kultury, czyli pewnego zachowania, któremu ulegamy pod wpływem bodźców i autorytetów. W odpowiedzi na to zjawisko codziennie przedstawiamy najważniejsze aktualności kulturalne z kraju i za granicy. Znajdziesz tutaj informacje na temat premier książek, filmów, spektakli, płyt, a także komunikaty o spotkaniach z autorami. Wywiady z twórcami sztuki oraz recenzje najnowszych dzieł. Relacje z interesujących wydarzeń kulturalnych. Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata kultury.

Artur Rojek powraca z nowym albumem!

Sześć lat- tyle minęło od wydania przez artystę jego ostatniej płyty. W piątek (13.03.2020) ukazał się w końcu jego najnowszy, długo wyczekiwany drugi krążek zatytułowany ,,Kundel".

Aseksualność. Czwarta orientacja. Anna Niemczyk

Czy możliwy jest szczęśliwy związek bez seksu? Czy da się żyć w sposób pełny, twórczy i wartościowy, nie ustanawiając erotyki jako priorytetu w hierarchii potrzeb?

Kobiety przełomu. Katarzyna Jurkowska, Katarzyna Kościelak

Dwanaście inspirujących rozmów z gwiazdami lat 90. One nie bały się wolności!

Orkan. Depresja. Ewa Nowak – recenzja

"Człowiek, który nie może się podzielić z bliskimi swoimi emocjami, problemami i rozterkami, zostaje skazany na coraz mocniejszy głos wewnętrzny. To on zaczyna nadawać życiu ton, staje się komendantem, zawsze niezadowolonym krytykiem."

Walentynowicz. Anna szuka raju, Dorota Karaś i Mark Sterlingow

10 lat po tragicznej śmierci Anny Walentynowicz w katastrofie smoleńskiej poznajemy jej pełną biografię.

Max von Sydow nie żyje. Aktor miał 90 lat

Szwedzki aktor Max von Sydow zmarł w niedzielę we Francji. W swoim dorobku miał ponad 160 ról. Najbardziej znany jest z takich produkcji jak Egzorcysta, Siódma pieczęć czy Gra o tron

Jak uspokoić swoje myśli. Sarah Knight

Praktyczny poradnik, który dostarczy mnóstwo wskazówek, sztuczek i technik, które pomogą zapanować nad stresem oraz przejść do rozwiązywania problemów, które go wywołały.

Matematyczny wzór na istnienie Boga. Maciej Bienias

Czasami największe tajemnice skrywa przed człowiekiem jego własna przeszłość.

„Kapitan Żbik i żółty saturator” w Teatrze Syrena

"Kapitan Żbik i żółty saturator" to spektakl, który powstał na zamówienie Teatru Syrena. Jest oparty o jeden z najpopularniejszych polskich komiksów o kapitanie Żbiku (wersja oryginalna komiksu ukazywała się w latach 1968-1982).

Wystawa OF(F) COLOUR, czyli zderzenie dwóch światów

Z jednej strony pełne szarości i subtelnej gry światła malarstwo Sylwii Mużyło, z drugiej nasycone kolorem, intensywne obrazy Dominika Jasińskiego.

Monopol na zbawienie. Szymon Hołownia

Gra toczy się o najwyższą stawkę! Autor w nietypowy sposób zachęca nas do zmagań z Kościołem i własną wiarą.

Święci z Qumran. Sławomir Dąbek

Ta pełna trudnych pytań i niejednoznacznych odpowiedzi historia opowiada o zaskakującej duchowej przemianie, która wydarzyła się w czasach kresu moralności i wyższości mamony nad cnotą.

Dziewczyna z pustego pokoju. Kamil Szczygieł

W każdym miasteczku kryją się tajemnice, o których lepiej nie wiedzieć.

„Odwilż” – nowa płyta Pauliny Przybysz

W magiczną datę 20.02.2020 nadeszła „Odwilż”, czyli druga solowa płyta Pauliny Przybysz. Tego samego dnia na YouTube ukazał się teledysk zrealizowany w technologii 360 stopni do singla „Minimalizm”, gdzie gościnnie wystąpił Vito z Bitaminy.

Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki. Magda Omilianowicz

Poruszający reportaż o alkoholiczkach. Zakładają maskę przekonane, że nikt się nie domyśli. A problem widzą wszyscy – dzieci, sąsiedzi, pani zza lady, taksówkarz.

Ceikawe tematy

Uroda

Natural food dla naszej skóry

Skóra to bez wątpienia największy ludzki organ, który powinien być przez nas respektowany. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele ważnych funkcji pełni dla naszego organizmu. Chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia i reguluje ciepłotę ciała.

Przepisy

Dom