• Autor
    Odp.
  • crazydiam
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Witam 😉
    Koleżanka poleciła mi witaminy A i E do stosowania w płynie bezpożrednio na skórę, zamiast zabaw w kapsułki (typu Capivit) czy kremy z witaminami. Poleciła wcierać wymieszane krople A i E pod oczy, czy według potrzeb – na całą twarz. U niej efekt był w sumie natychmiastowy – jędrniejsza i bardziej ożywiona cera. Obawiam się jednak jakiż reakcji alergicznych bardzo wrażliwej skóry itp.
    Jeżli któraż z Was wypróbowała witaminowe mikstury – proszę o opinię, być może polecicie jakąż witaminową maseczkę własnego przepisu? 😉 [/i][/b]

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    nie jestem pewna, ale z witaminą A chyba trzeba uważać, żeby nie wywołala przebarwień.

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    dokładnie witamina A potrafi w zbyt dużym stężeniu bardzo podrażnić skórę, może najpierw lepiej zrobic jakiż test np na nadgarstku.
    a co do wit A + E w kapsułkach to polecam na zachrypnięte gardło rozgryźć jedną kapsułkę dwa razy dziennie pomaga na obolałe gardło 🙂

    joala
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Witaminę A łatwo przedawkować łykając w kapułkach czy kropelkach i wówczas zaczynają się problemy z włosami, paznokciami i cerą.Blokuje ona wówczas wchłanianie witaminy E. Na pewno warto zrobić test na uczulenie i nie warto smarować się taką miksturą przed wychodzeniem na słońce….

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    warto też spytać kosmetyczki one znają różne maseczki które można zrobić w domu

    crazydiam
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    dzięki 😉

    wypróbowałam już (w sumie bardziej na czuja), ale na szczężcie bez podrażnień

    mieszam kilka kropel witaminy A i kilka E (podobno lepiej jeżli A jest odrobinę więcej) i wklepuję na noc na całą twarz. cera przetłuszcza się po miksturze bardziej, ale jużpo kilku zastosowaniach jest znacznie wygładzona i mam wrażenie, że zaczyna się napinać. także polecam, ale jak zauważyłyżcie – z umiarem jeżli chodzi o A 😉

    mar6
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    interesujące… choćto co napisała Joala troche mnie dostrasza…

    Animka
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Ja do ujderniania i odzywiania skory twarzy wole po prostu naturalne kremy przeciwzmarszczkowe, ja uzywam akurat Mialenii bo bardzo lubie jej sklad, dzialanie oraz niezostawianie tlustych plan na twarzy. No i wlasnie fajne jest to, że oprocz liftingu twarzy i zmniejszenia zmarszczek skora zaczela mi od niej wygladac zdrowiej.

    Aggie
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Nie słyszałam o takim kremie, od dawna go stosujesz?

    PinkKarmel
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Też słyszałam o kemach które mają w sobie takie witaminy i ponoć działają kosmicznie!

    snuffkin
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Spójrz na maseczki na twarz, są różne maski z różnymi składnikami.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " witaminy A i E"

Przewiń na górę