• Autor
    Odp.
  • Niuszka86
    Member
    • Temat贸w: 12
    • Odp.: 263
    • Zapaleniec

    znalazlam sobie prace w pubie, w sumie jestem bardzo zadowolona bo za granica ciezko na poczatku o jako taka prace, tylko jedna rzecz spedza mi sen z powiek – to ze bede musiala wdychac wsretny dym z papierochow :
    Czy bierne palenie jest faktycznie tak szkodliwe jakbym sama palila?Czy da sie cos ewentualnie zrobic zeby zminimalizowac ryzyko wystapienia chorob zwiazanych z paleniem?
    Pocieszcie mnie jakos dziewczyny buuu 馃懣

    Maariolkaa
    Member
    • Temat贸w: 34
    • Odp.: 1508
    • Maniak

    Hm, jak tu pocieszy膰? z tego co wiem to bierne palenie jest r贸wnie偶 bardzo szkodliwe tak jak czynne. Skutki s膮 takie same. Najlepiej jest unika膰 pal膮cych os贸b. Ale skoro pracujesz w pubie… to b臋dzie to niemo偶liwe :/

    Agnyecha
    Member
    • Temat贸w: 3
    • Odp.: 76
    • Sta艂y bywalec

    hehe nie ma co….spotkamy si臋 u onkologa;)

    parvati
    Member
    • Temat贸w: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    bierne palenie jest jeszcze bardziej szkodliwe niz palenie czynne.

    na szczescie tu, gdzie jestem jest zakaz palenia w pubach. i to jest wspaniale.

    Niuszka86
    Member
    • Temat贸w: 12
    • Odp.: 263
    • Zapaleniec

    notos mnie pocieszyla 馃榾 馃榾 馃榾
    eee no na cos trzeba umrzec nie dziewczyny? 馃槢
    chyba najlepszy sposob to podejsc do tego z humorem w koncu pracowac tam bede najwyzej rok…Wczoraj tak zle nie bylo, w sumie maja pochlaniacze dymu papierosowego czy jak to sie tam nazywa.
    Po wtore – zawsze chcialam stac za barem i moje marzenie sie spelnia :):)
    I tu przynajmniej wiem za co robie nie to co w pl 馃槇

    parvati
    Member
    • Temat贸w: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    znaczy w pl mialas jeszcze mniej ambitne zajecie?
    馃槅

    powaznie…to nie zdecydowalabym sie na taka prace. przebywanie w zadymionych pomieszczeniach to dla mnie masakra, a nalewanie i roznoszenie piwa to nie jest prawdziwe stanie za barem.

    przemyslalas to? nie lepiej by bylo zajmowac sie jakimis dzieciakami skoro stypendium z erasmusa nie wystarcza? a wiem, ze moze nie wystarczac. jak sie dowiedzialam, ze w niemczech i austrii ludzie dostaja o tyle mniej niz ja, to oczy mialam jak spodki.

    Niuszka86
    Member
    • Temat贸w: 12
    • Odp.: 263
    • Zapaleniec

    no widzisz? 馃檪 codziennie przekonujesz sie ze swiat jest pelny debili i malo ambitnych ludzi niedorastajacych ci do piet 馃檪 Jakiez twoje zycie jest wspaniale!
    powiem tak – w pl mialam moze ambitniejsze zajecie, ale za 14 kasy ktora mam teraz i to byla praca bardziej odpowiedzialna, duzo bardiej niz stanie za barem i poznawanie nowych ludzi, pogaduszki i robienie drinkow.
    Grunt ze ja jestem BAARDZO szczesliwa, opinie innych o moim zajeciu mnie niewiele obchodza 馃檪

    Ciao i milego dnia! 馃檪

    parvati
    Member
    • Temat贸w: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usuni臋to_link] wrote:

    no widzisz? 馃檪 codziennie przekonujesz sie ze swiat jest pelny debili i malo ambitnych ludzi niedorastajacych ci do piet 馃檪 Jakiez twoje zycie jest wspaniale!
    powiem tak – w pl mialam moze ambitniejsze zajecie, ale za 14 kasy ktora mam teraz i to byla praca bardziej odpowiedzialna, duzo bardiej niz stanie za barem i poznawanie nowych ludzi, pogaduszki i robienie drinkow.
    Grunt ze ja jestem BAARDZO szczesliwa, opinie innych o moim zajeciu mnie niewiele obchodza 馃檪

    Ciao i milego dnia! 馃檪

    mysle, ze gdyby cie nie obchodzily, nie powstalby ten watek…

    elle
    Member
    • Temat贸w: 1
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    Niuszka chcia艂a w tym w膮tku porozmawia膰 o biernym paleniu, skutkacj jakie niesie, a nie s艂ucha膰 komentarzy na temat jej miejsca pracy 馃槈 To, 偶e te 2 tematy si臋 艂acza, jeszcze nie upowa偶nia do komentowania jej wybor贸w.

    Wracaj膮c do tematu, ze swoich wiadomo偶ci wiem, 偶e tzw. bierne palenie jest r贸wnie gro藕ne, jak nie gro藕niejsze dla organizmu, zdrowia jak czynne. Ale skoro b臋dziesz pracowa艂a w tym miejscu tylko rok, to ma艂e prawdopodobie艅stwo wyst膮pienia konsekwencji przebywania w zadymionym pomieszczeniu 馃檪

    parvati
    Member
    • Temat贸w: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    [usuni臋to_link] wrote:

    Niuszka chcia艂a w tym w膮tku porozmawia膰 o biernym paleniu, skutkacj jakie niesie, a nie s艂ucha膰 komentarzy na temat jej miejsca pracy 馃槈 To, 偶e te 2 tematy si臋 艂acza, jeszcze nie upowa偶nia do komentowania jej wybor贸w.

    Wracaj膮c do tematu, ze swoich wiadomo偶ci wiem, 偶e tzw. bierne palenie jest r贸wnie gro藕ne, jak nie gro藕niejsze dla organizmu, zdrowia jak czynne. Ale skoro b臋dziesz pracowa艂a w tym miejscu tylko rok, to ma艂e prawdopodobie艅stwo wyst膮pienia konsekwencji przebywania w zadymionym pomieszczeniu 馃檪

    bzdura.

    to tak jakby napisac, ze skoro ktos pali tylko rok, to nie ma sie czego obawiac.

    elle
    Member
    • Temat贸w: 1
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    Nie napisa艂am, 偶e nie ma si臋 zupe艂nie czego obawia膰. Jednak偶e nie jest tak zagro偶ony np. rakiem p艂uc jak kto偶, kto pali艂 lat 30 b膮d藕 40!

    amelia78
    Member
    • Temat贸w: 7
    • Odp.: 81
    • Sta艂y bywalec

    ja du偶o niestety pal臋 ok 13 lat no i jeszcze 偶yj臋 … 馃檨

    katia
    Member
    • Temat贸w: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    w 偶yciu bym si臋 nie zdecydowa艂a na ci膮g艂e siedzenie w pracy w dymie. nie wa偶ne, 偶e mia艂a bym by膰 tam tylko rok czy 2 miasi膮ce. nie toleruje dymu z papieros贸w i nienawidz臋 nimi 偶mierdzie膰.

    osobi偶cie pracuje w kawiarni (co uwa偶am za o wiele bardziej warto偶ciow膮 i tw贸rcz膮 prace ni偶 tylko stanie za barem), mam kontakt z dymem – owszem, ale jest on bardzo ograniczony poniewa偶 nie wyobra偶am sobie pracowa膰 w miejscu gdzie nie ma wyra藕nie odgraniczonej strefy dla palaczy (!). nie jestem nara偶ona na ci膮g艂膮 prace w dymie, poniewa偶 budynek jest bardzo dobrze przystosowany do tego typu 'podzia艂贸w’ na strefy dla pal膮cych i dla niepal膮cych. niestety cz臋sto w lokalach taki podzia艂 jest tylko symboliczny a dym i tak roznosi si臋 po ca艂ym lokalu.

    tak wi臋c radze zmieni膰 prace.

    Niuszka86
    Member
    • Temat贸w: 12
    • Odp.: 263
    • Zapaleniec

    [usuni臋to_link] wrote:

    osobi偶cie pracuje w kawiarni (co uwa偶am za o wiele bardziej warto偶ciow膮 i tw贸rcz膮 prace ni偶 tylko stanie za barem),

    ale mnie rozbawilas, masz u mnie + 馃榾 馃槈
    Topic zalozylam dzien po przyjeciu pracy – troche spanikowalam bo na rozmowie zobaczylam na stolikach popielniczki i od razu wyobrazilam sobie zadymione pomieszczenie z ledwo widocznym w klebach dymu stolem do bilarda rodem z amerykanskiego filmu.
    Dzisiaj jestem po dwoch dniach pracy i moge powiedziec ze wcale nie jest tak zle! Maja instalacje oczyszczajace powietrze i jest luz.Ja jestem zadowolona.

    katia
    Member
    • Temat贸w: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    marzenia o nalewaniu piwa s膮 jak marzenia o szorowaniu pod艂ogi 馃槅

Musisz si臋 zalogowa膰 by napisa膰 odp. w temacie: " Bierne palenie"

Przewi艅 na g贸r臋