• Autor
    Odp.
  • marta_29
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    od kilku tygodni towarzyszy mi (choć raczej uprzykrza życie) ból kręgosłupa w dolnej częsci, zastanawiam się czy iżć na rehabilitacje czy zwykły masaż powinien pomóc, nigdy wczeżniej nie miałam problemów z kręgosłupem, więc nie wiem za bardzo, co lepiej na początek, mam do wyboru albo masaż klasyczny kręgosłupa, albo znalazłam jeszcze w rehabilitacji mobilnej pat medik coż takiego jak masaż kręgosłupa bańką chińską i też się nad tym zastanawiam, czy miał ktoż podobny problem?

    Desirebutik_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    od kilku tygodni towarzyszy mi (choć raczej uprzykrza życie) ból kręgosłupa w dolnej częsci, zastanawiam się czy iżć na rehabilitacje czy zwykły masaż powinien pomóc, nigdy wczeżniej nie miałam problemów z kręgosłupem, więc nie wiem za bardzo, co lepiej na początek, mam do wyboru albo masaż klasyczny kręgosłupa, albo znalazłam jeszcze w rehabilitacji mobilnej pat medik coż takiego jak masaż kręgosłupa bańką chińską i też się nad tym zastanawiam, czy miał ktoż podobny problem?

    Pierwszym krokiem powinno być zdiagnozowanie bólu, ponieważ ból kręgosłupa może mieć wiele przyczyn nie tylko związanych z układem kostnym i zwyrodnieniami ale także zakażeniami układu moczowego lub innymi schorzeniami.

    joanna23
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Ja mam podobny od siedzącego trybu pacy.
    Ale ja mam skoliozę – zdiagnozowaną.
    Miałam przeżwietlenie i chodziłam na rehabilitację.
    Ćwiczenia pomagają ale je trzeba codziennie ćwiczyć po kilka minut.
    Im człowiek starszy tym ból będzie większy i dłuższy, mi już boli noga i pożladek.
    A 2 lata temu było wszystko ok, teraz nie ma dnia żeby mi nie bolało, ale da się przyzwyczaić.
    Zalecam wizytę u lekarza, dostaniesz odpowiednie skierowania na różne badania i będzie wiadomo co ci jest.

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Jeżli ból towarzyszy ci od kilku tygodni niezbędna może być wizyta u lekarza. Czy Twój tryb życia zmienił się w ostatnich tygodniach? Więcej siedzisz, więcej stoisz? – to mogło mieć bezpożredni wpływ na ból kręgosłupa. W takim przypadku powinny pomóc ćwiczenia i masaż. Jeżli jednak ból wziął się „znikąd”, problem może tkwić głębiej, i masaże na niezdiagnozowanym kręgosłupie mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.

    izorek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Idź do lekarza, on Ci podpowie ćwiczenia i zdiagnozuje przyczynę.

    Blue_Sky
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    udaj się do lekarza a później może jakież masaże? rehabilitacja itp

    janda45
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    polecam spróbować rezonator biofotonowy, dobrze łagodzi ból i korzystnie wpływa na cały organizm, bardzo polecam na takie schorzenia, sama uzywam i jestem bardzo zadowolona, bo wszystkie wczeżniejsze leki były mało skuteczne.

    Modessa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    to nie musi być ból kręgosłupa…ja też myżlałam że boli mnie kręgosłup aż pewnego dnia zupełnie mnie sparaliżowało od psa w dół. Wezwałam lekarza do domu a on się użmiał bo okazało się, że to nie kręgosłup a rwa kulszowa. Powinnaż się ciepło ubierać, chronić nerki-teraz są np. takie pasy ogrzewające nerkowo-lędźwiowe, hippsy. Możesz się nacierać amolem. Ale przede wszystkim iżć do lekarza bo im dłużej zwlekasz tym gorzej.

    Madzilla
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Może to być również ból spowodowany stanem zapalnym pochwy! Endometrioza daje również takie oznaki! Kiedy się ostatni raz badałyżcie u ginekologa?

    cristina
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Przyczyn bólów kręgosłupa jest wiele, dlatego zanim pójdziesz na te masaże lepiej idź do lekarza, zrób sobie przy okazji przeżwietlenie rtg. Wiem co to ból kręgosłupa niestety i wiem że nie można tego bagatelizować, bo samo cudownie nie przejdzie a może być jeszcze gorzej. W końcu przecież boli nie bez powodu. Ja też stosowałam ten rezonator biofotonowy razem z rehabilitacją i ćwiczeniami w domu i ból ustąpił. Ale ćwiczę cały czas żeby wzmocnić miężnie i żebym już nigdy nie miała powtórki z rozrywki.

    Życzę zdrówka!

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Popieram przedmówczynię, najpierw z kręgosłupem do lekarza, jakież przeżwietlenie etc., a nie od razu na masaż bo przyczyn może być wiele, a może coż z dyskami do tego nie tak. Masaż niestety nie jest najlepszy na wszystko, a w pewnych sytuacjach może zaszkodzić, także lekarz najpierw.

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    a korzystaliżcie może z plastrów pyralginy termo hot, ostatnio na bóle pleców sprzedała mi je farmaceutka i powiem szczerze byłam zdziwiona, że takie plastry mogą przynieżc taka ulgę.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Sporo osób mogłoby mieć mniej problemów z kręgosłupem gdyby odpowiednio o niego dbać np. chodząc na basen, ruszając się trochę, nie siedząc non stop w miejscu itd 🙂

    joanna89
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Mnie na ból kręgosłupa najlepiej działają ćwiczenia fizyczne typu joga albo pilates. Takie całodzienne siedzenie przy komputerze może mieć złe skutki na kręgosłup, dlatego ważna jest postawa przy komputerze, dlugodzinna praca nie spowodowała katastrofy.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Warto się zastanowić skąd ten ból kręgosłupa się bierze. Może kiepski materac, krzesło, poduszka, siedząca praca, brak ruchu?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " ból kręgosłupa"

Przewiń na górę