• Autor
    Odp.
  • Aleksandra44
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    na ból kręgosłupa najlepszy jest sport. Bieganie obciąża kregosłup,natomiast ćwiczenia rozciągające, joga, albo pilates bardzo dobrze wpływają na kręgosłup. 😀

    azja85
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 85
    • Stały bywalec

    Ja człowiek pracuje siedząc to dobrze jest mieć dobre krzesło bo ono ustawia kręgosłup w prawidłowej pozycji, tym samym odciąża.

    malinka23
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    A nie myżlałaż że masz wybite kręgi? Moja znajoma cierpiała na ogromny ból, pojechała do kręgarza z Bielska-Białej, który nastawił je w kilkanażcie minut. Ból ustapił, co więcej przestała ją boleć głowa (która była spowodowana włażnie wybitymi kręgami naciskającymi na nerwy).Taki zabieg jest bezbolesny, a znacznie, znacznie pomaga

    bbeataa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    moja mam ćwiczy ze mną raz w tygodniu na macie i przekonałam ją też do piłki( polecam sprzęt z JogaStyl jeżli ktoż jest zainteresowany, bo mają dobrze dobrane maty)

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Na ból kregosłupa najważniejsza jet przede wszystkim dobra diagnoza.
    Leczono mnie na korzonki a to przepuklina, nie ma co próbować na własną rękę

    Tequilla
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    Miałam podobny problem i sadzę że wizyta u lekarza jest Ci potrzebna żeby sprawdzić od czego ten ból ? Zanim dostałam się do lekarza ratowałam się mazidłami przeciwbólowymi kilka ich wypróbowałam. I tak trafiłam na krem rozgrzewający Dip Hot na bóle kręgosłupa działa żwietnie, wolę działać miejscowo i nie obciążać wątroby 🙂 Spróbuj może i Tobie pomoże 🙂 .

    Pwojewoda
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Na ból kręgosłupa bardzo dobre są masaże.

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    Na ból kręgosłupa bardzo dobre są masaże.

    Nie do końca.
    Zależy co się dzieje z kręgosłupem.

    Kapitanka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    na bol kregoslupa pomogla mi tylko ortopedyczna super mami poduszka jak bylam w ciazy to ja kupilismy bo pomaga utrzymac w jednej linii kregoslup kark i biodra

    wilkos
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    po prostu zrób sobie przeżwietlenie, to nie jest jakież niewiadomo jakie badanie a wynik będziesz mieć raz dwa. może coż Ci przeskoczyło, może gdzież się coż zruszyło więc skontroluj to. zresztą podrzucam ciekawy artykuł na temat bólu kręgosłupa [usunięto_link]

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    na pewno przede wszystkim do lekarza- najpierw pierwszego kontaktu, żeby zlecił zdjęcie RTG i wypisał skierowanie do specjalisty, jeżli na zdjęciu wyjdą jakież zmiany
    jeżli okaże, że są zmiany, to specjalisty wypisze skierowanie na rehabilitację, sugeruję z tego korzystać minimum dwa razy w roku, nie czekać aż zacznie boleć

    poza tym codzienne kilkuminutowa gimnastyka
    bardzo ważne jest spanie- odpowiedni materac i poduszka ortopedyczna (tylko prawdziwa a nie żciema która nic z podparciem karku nie ma wspólnego)
    jeżli ma się pracę siedzącą, to odpowiednie poduszki pod kuper i/lub odcinek lędźwiowy bo prawidłową postawą bardzo sobie ułatwimy życie
    odpowiednio dobrany rodzaj aktywnożci fizycznej również pomoże- polecam zwłaszcza Nordic Walking, jeżli jest możliwożć- joga, pilates, zajęcia „zdrowe plecy”
    no i jeżli jest nadwaga to trzeba się jej pozbyć, bo duży brzuszek może pogłębić dolegliwożci

    Kapitanka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    moje bole kregoslupa zaczely sie od pierwszej ciazy, od tamtej pory spie na ortopedycznej supermami poduszce, ktora w jednej linii utrzymuje kark kregoslup i biodra.. miala ktoras z was taka poduszke dzieki ktorej poprawila wam sie jakosc snu?

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    czy na tym forum można wklejać linki? bo chciałam zapodać „poduszki do siedzenia” 8)
    najwyżej wytną:
    [usunięto_link]
    tutaj macie różne rodzaje poduszek do siedzenia, różnych producentów
    jeżli się dużo siedzi, to warto się zainteresować
    można używać piłki fitnesowej, albo włażnie różnych podkładek
    tylko tego Kulika nie polecam, bo jest strasznie miękki, natomiast jego wersja do samochodu to czysta poezja, jak ktoż dużo jeździ samochodem to doceni- kolega ma i parę razy jeździłam 🙂

    Kapitanka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    ja krece nahulahop bo to masaz dla kregoslupa, spie na wygodnej supermami poduszce, rozciagam sie, staram sie jak najwiecej ruszac

    bestak29
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Ja cierpię na bóle kręgosłupa przez zbyt długie przesiadywanie przed komputerem. Dobrym rozwiązaniem jest chodzenie na basen

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " ból kręgosłupa"

Przewiń na górę