ciąża – a wspomaganie

  • Autor
    Odp.
  • folke
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 183
    • Zapaleniec

    czy jeżli ktoż nie może zajżć w ciąże powinien brać suplementy które niby to ułatwiają? moja siostra chce zajżć w ciąże ale coż jej nie wychodzi i lekarz przepisał jej Inofolic ale nie wiem czy powinna to stosować przecież to nic naturalnego;/

    czarnulka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Skoro lekarz jej przepisał, to chyba wie co robi a skoro ma wątpliwożci niech zmieni lekarza, ja uważam że czasem warto się wspomóc takimi suplementami

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    starajac sie o dzidziusia wiele kobiet stosuje kwas foliowy. Moja siostra teraz ma magnez i kwas foliowy z prenalenu i jest juz w 6 tyg ciazy, ale tez ciezko jej bylo na poczatku zajsc w ciaze. Z tej samej serii mozna brac tez witaminy na wzmocnienie organizmu. Zdrowo sie odzywiac i duzo odpoczynku:)

    mycha007
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    Kwas foliowy zaleca się dla kobiet starających się o dziecko i tych w pierwszym okresie ciąży. Czy pomaga zajżć w ciążę? wątpię. Już raczej hormony, ale one muszą być przepisane przez ginekologa po wykonaniu specjalistycznych badań.

    aszusa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    czy jeżli ktoż nie może zajżć w ciąże powinien brać suplementy które niby to ułatwiają? moja siostra chce zajżć w ciąże ale coż jej nie wychodzi i lekarz przepisał jej Inofolic ale nie wiem czy powinna to stosować przecież to nic naturalnego;/

    Lekarz przecież wie co robi.

    MroznaPani
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Jeżeli są ku temu powody i do tego jeszcze lekarz zaleca, to nie ma raczej powodu dla wątpliwożci.

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    skoro lekarz przepisal, to czemu nie… mozna spróbować. Warto tez przebadac gospodarke hormonalna i witaminowa. Z witamin dobry jest multivit+dha.
    a wogole jak tam poczynania? 🙂

    malika
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Mnie się wydaje, ze wystarczy robić usg wtedy kiedy zaleci go lekarz. Nic na własną rękę, jedynie prenalem można zażywać bez konsultacji z lekarzem bo zawiera niezbędne dla zdrowia mamy i dziecka składniki.

    melaniee
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Większość jedzenia, które jesz też ma niewiele wspólnego z naturalnym chociaż pewnie nie jesteś tego świadoma 🙂 Nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć sobie wszystkich minerałów czy witamin dlatego powstały suplementy i nie są niczym szkodliwym. Każda kobieta w ciąży powinna brać kwas foliowy oraz magnez, przy czym prowadzić zdrową dietę bogatą w ryby. Często wymienia się też jod, żelazo czy zdrowe tłuszcze także co bardziej odpowiedzialne osoby czy takie z mniej staranną dietą mogą zdecydować się na gotowy zestaw minerałów dla mam np mamadha premium. Jeśli nie ufasz lekarzowi to go zmień, ale każdy przy słowie ,,ciąża” przepisze od razu kwas foliowy bo to podstawa 🙂

    ineska
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 328
    • Pasjonat

    Już przed ciążą bardzo ważny jest kwas foliowy, trzeba dostarczać go odpowiednią ilość, z samej diety jednak nie uda się nam tego zrobić, dlatego też ważna jest suplementacja.

    Jadwiga Buch
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    moja siostra w ciaży to oczywiście łyka kwas foliowy no i do tego suplement z żelazem – dicofer, bo dieta już nie pomaga i ciągle źle się czuje.

    marcyy
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 43
    • Stały bywalec

    mój gin mi nie kazał brać żelaza, jeśli nie ma się anemii to żelazo może powodować więcej skutków ubocznych niż dobrego np. cukrzycę ciążową powodować. Brałam tylko te polecane przez ptg 5 składników i to wszystko miałam w mamadha premium, bardzo dużo maja dha, które wpływa na rozwój mózgu

    Kokoszka88
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    Należy przede wszystkim znaleźć przyczynę czasowej lub totalnej niepłodności. Ja po tabletkach miałam wahania hormonów, dlatego lekarz zalecił mi monitorowanie cyklu- w tym celu kupiłam sobie komputer cyklu myway, na razie za mną 3 cykle.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Nie brałam niczego, tylko na 2-3 miesiące przed ciążą lekarz zalecił już zacząć brać witaminy dla ciężarnych, mama DHA premium. Bo chodzi o to, żeby organizm już przygotować wcześniej i w momencie zajścia w ciążę już nie mieć żadnych niedoborów.

    malika
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Mama dha premium jest polecane przez ginekologa,  zawiera wszystkie niezbędne składniki, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu.  Skład nie jest duzy ale i dobrze bo jak nie ma potrzeby to po co łykać mnóstwo innych witamin. Wystarczy dobrze się odżywiac.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " ciąża – a wspomaganie"

Przewiń na górę