Co na zdrowsze paznokcie

  • Autor
    Odp.
  • oliczka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    Czeżć dziewczyny,
    bardzo potrzebuję jakiejż rady co zrobić z koszmarnym stanem moich paznokci. Łamią się, rozdwajają i żadne odżywki nie dają rady 🙁 potrzebuję pomocy 🙁

    maszkmyszka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Czyżby stresik i słabe odżywianie? Przyznaj się 😉

    kamillon
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    wcieraj oliwe z cytryną, a swoją droga zwróć uwage na dietę- tu wietrzę powód…

    tedmugh
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Może popełniasz jakież błędy? Obcinasz paznokcie, zamiast je piłować?

    Na Twoim miejscu zrezygnowałabym też z używania kolorowych lekierów na jakiż czas.

    zdjecie
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    SPOSOBY BABUNI NA MOCNE I ZDROWE PAZNOKCIE

    Pielęgnacji dłoni nie ograniczaj tylko do troski o samą skórę. Efekt Twoich zabiegów pozostanie niezauważony, jeżli nie dbasz o paznokcie. Masz delikatne płytki, które łatwo się łamia, rozdwajają i wolno rosną? Powinnaż zafundować im naturalną kurację wzmacniającą…

    * Niezastąpiona odżywka

    Zanim rozpoczniesz domowe zabiegi, skróć zniszczone paznokcie i delikatnie opiłuj je mineralnym pilniczkiem. Dwa razy dziennie wcieraj w płytki oraz skórki wokół nich olejek rycynowy albo olejek z kiełków przenicy. Wykonuj przy tym kilkuminutowy masaż. Raz w tygodniu nałuż na paznokcie maseczkę przygotowaną z żółtka, łyżeczki oliwy i kilku kropli soku z cytryny. Po 15 min. zmyj ją letnia wodą.

    * Kąpiel w ciepłej oliwie

    Podgrzej 1/4 szklanki oliwy z oliwek. Wlej ją do miseczki i dodaj kilka kropli płynnej witaminy A i E ( kupisz ją w aptece ). Zanurz w takiej kąpieli paznokcie na kilkanażcie minut. Zabieg powtarzaj co najmniej raz w tygodniu przez trzy miesiące.

    * Jedz na zdrowie

    Na wygląd paznokci wpływa także Twoja dieta. Dlatego do codziennego jadłospisu włącz produkty bogare w witaminy z grupy B, a zwłaszcza witamine
    B
    5. Jak żadna inna, wzmacnia i regeneruje paznokcie. Znajdziesz ją w żółtkach jaj, produktach zbożowych, drożdżach, rybach, ziemniakach i warzywach strączkowych. Cenna jest różnież miedź- poprawia nawilżenie płytek. Jej źródłem są m.in. orzechy i suszone owoce.

    To wszystko

    tragi
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Witaminy i suplementy diety pomogą

    akerowa
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 127
    • Zapaleniec

    odpowiednia dieta, zero stresu i nawilżenie. Mi super odrastają pod hybrydą, maluję dobrymi jakożciowo lakierami mistero milano i na trzy tygodnie mam super efekt.

    Malwina Pisarek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 59
    • Stały bywalec

    Odzywka do paznokci 🙂 Mi pomogla diamentowa od go;lden rose, jak walczylam z oslabionymi paznokciami po hybrydzie. Jak odbudowalam paznokcie, to juz nigdy nie skorzystalam z tego sposobu na manicure. Siegam teraz po lakiery zelowe, moim ulubionym jest zestaw tez od gr-prodigy duo gel, pazurki wygladaja jak po hybrydzie, ale nie oslabia ich tak, nie trzeba zmywac acetonem i wytrzymuja okolo 7 dni, a to dla mnie optymalna długosc, bo po takim czasie odrost wyglada nieestetycznie.

    rafandynka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 113
    • Zapaleniec

    Ja kiedys moczylam w zwyklym oleju do smazenia z dodatkiem cytryny i kondycja paznokci sie poprawila 🙂

    Jogoobelka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    szkalnka wody (zagotowana)+3 lyzeczki zelatyny i jak wystygnie maczac w tym paznokcie, mozna to przetrzymywac w lodowce, potem tylko chwile w mikrofali podgrzac zeby nie bylo galarety i po tygodniu efekt murowny! Ja tak ratowalam swoje paznokcie po hybrydzie, bo mialam bzika na punkcie efektu holo :/ Teraz kupilam klasyczne lakiery z Golden Rose, Holographic Nail Color dzieki czemu paznokci nie niszcze, a nadal mam swoj ukochany holo 😉 Jak na GR musze powiedziec ze cena wysoka jak za lakier, ale warto!!! Chociazby dla zdrowia pazurkow.

    rafandynka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 113
    • Zapaleniec

    Malwina, ja z Golden Rose mialam odzywke 4 w 1 Complete Care i ona wlasnie tez ma chyba takie dzialanie jak ta diamentowa? Generalnie mi ona bardzo pasowala pod lakier, wygladzala plytke i zapobiegala lamaniu sie pazurkow.

    patafilar
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Nie jestem zwolennikiem sztucznych suplementów diety skoro jest tyle naturalnych produktów bogatych w witaminy. Stosuję w swojej diecie soki warzywno-owocowe wg. porad terapiasokami.pl/gdzie-szukac-witamin i nie mam problemów z paznokciami, włosami czy zdrowiem. Soki stosuję jako uzupełnienie codziennej diety. Dobrze jest wyciskać soki w wyciskarce wolnoobrotowej aby zachować witaminy i enzymy.

    Martuna 30
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Może warto zainwestować w jakąś dobrą odżywkę .

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co na zdrowsze paznokcie"

Przewiń na górę