Czy wypada przyjmować prezenty od szefa?

  • Autor
    Odp.
  • dziewucha
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    Moim zdaniem skoro miała urodziny to dostała prezent. Jeżli ktoż krzywo patrzył to tylko żwiadczy o nim źle. Szef też człowiek i może dać prezent.
    A gdyby odmówiła to jak by to wyglądało? szef by się obruszył a ci ci teraz krzywo patrzą pewnie by tez krzywo patrzyli że nie wzięła, to polska mentalnożć niezależnie co zrobisz i tak cię obsmarują.
    A koleżanka niech się nie martwi, niedługo znajdą sobie inny temat żeby krzywo patrzeć.

    lookacz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Pytanie tylko czy ona jako jedyna dostała prezent na urodziny od szefa. Jeżli tak to mają prawo krzywo się patrzeć bo jest to jawne faworyzowanie. Chyba, że było dane na osobnożci a wyszło na jaw, wtedy maja prawo patrzeć się jeszcze bardziej krzywo 😛
    Ciężko do końca stwierdzić jak zachować się w takiej sytuacji. Zależy to od wielu czynników oraz od naszej kultury, chociaż wiadomo, że kultura w pracy różni się trochę od tej poza pracą ( ale to nie jest regułą ).

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    Ja sie zgadzam z postem powyzej. Jesli wszyscy pracownicy dostaja podobne prezenty, to nie ma problemu.

    ania.brunetka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Jeżli był to prezent urodzinowy to w porządku i nawet głupio byłoby nie wziąć,ale jeżli prezenty miałyby być dawane przez szefa bez okazji to żmiało można odmówić i powiedzieć,że to raczej niestosowne.

    malabulka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    hmm ciekawe, u mnie szef nigdy nie daje prezentów i wydaje mi sie to troche dziwną sytuacją 😉 ale jak na ironie chętnie przyjmuje prezenty od innych, ech 🙂

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Nie ma różnicy czy szef czy nie szef. Los pokierował kogoż na stanowisko szefa drugiego na pracownika i co z tego.

    martatroc
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 92
    • Stały bywalec

    To są zawsze trudne decyzje, ale skoro były urodziny, to nie wypadało nie wziąć 🙂

    lookacz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Ano włażnie, nie wszystko wypada nam robić w pracy. Nawet jeżli wydaję się to w życiu codziennym oczywiste. Z reguły zdajemy sobie sprawę gdzie jest ta granica się znajduje, ale nawet w polityce zdarzają się wpadki : [usunięto_link] 😉

    konnabiegunach
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 98
    • Zapaleniec

    No bez okazji bym nie przyjęła, ale na urodziny raczej trudno odmówić…

    lookacz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    DayDream po przeczytaniu książki na temat savoir vivre w biznesie zauważyłem sporo różnic. Nie mówię, że dostałem ożwiecenia i moje życie się zmieniło po przeczytaniu tej książki 😉 ale uzmysłowiła mi te różnice. Nie są ogromne, można powiedzieć, że są takim dopełnieniem ogólnych zasad kultury.

    tabletka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 212
    • Zapaleniec

    A co się szczypać, jeżli dobrej marki pióro sama bym wzięła, a co. 🙂

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    przyjąć wypada – inaczej stawia się szefa w bardzo niekomfortowej sytuacji, a to wiadomo, może się potem odbić na relacjach…

    lookacz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    @Day Dream wrote:

    Zabrzmiało enigmatycznie. 🙂 A możesz zdradzić, jakie to różnice? Albo chociaż z jakiej książki je znasz?

    Książka o której wspominam to ” Kultura biznesu – normy i formy ” Ireny Kamińskiej-Radomskiej.
    Polecam wszystkim, nie tylko osobom powiązanym z biznesowym savoir vivre 🙂 Ponieważ książka traktuje również o „ogólnych” normach grzecznożciowych.

    lookacz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Czyli wszystko jasne 😀 jak się ma odpowiednie wskazówki to i problemy można szybko rozwiązać 😉

    Bizuteria-Magia
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 135
    • Zapaleniec

    Warto znać takie ogólne zasady,mogą się przydać jeżeli planujemy kupno jakiegoż prezentu,np na walentynki które zbliżają się wielkimi krokami 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Czy wypada przyjmować prezenty od szefa?"

Przewiń na górę