drinki i koktajle

  • Autor
    Odp.
  • Brenda
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Znacie jakież ciekawe strony z przepisami na drinki i alkoholowymi ciekawostkami? Chciałabym stworzyć sobie w domu fachowy barek i robić wieczorami drinki. Mało się znam na alkoholach, tylko na tych popularnych, a to także przecież element kuchni.

    raptor
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 198
    • Zapaleniec

    Do robienia fajnyh drinasów musisz mieć likiery. Całą ich serię ma Bols, od niebieskiego Curacao (wymawiać: Kiurasau, a nie jak kmioty: Kurakao), przez Pisang Ambon, brzoskwinkę, aż do cointreau – który jest bazą dla większożci drinków. Trochę czystej wódki, soki owocowe, sprite….Kilka wermutów jak Martini Bianco czy Campari..Zaopatrz się w grenadynę, cytryny, limonki, lód i odpowiednie szkło. I wszycho 😀

    meksykanka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Jasne, ale dobrze zaopatrzony barek to nie wszystko. Poszukaj przepisów w internecie. Duo o alkoholach i drinkach, a także o ekskluzywnej kuchni możesz się dowiedzieć z facebooka Scandale Royal. To jedna z najlepszych restauracji w Krakowie i często zamieszczają tam zdjęcia i składy drinków, więc będziesz miała przynajmniej pojęcie jak powinny wyglądać klasyki.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    i dobre wina kup, drinki z win są bardzo dobre i popularne ostatnio

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Na poczatek polecam drinki z przepisów, potem zachęcam do eksperymentów. U mnie w domu jest pokaźna ilożc alkoholi różnego rodzaju, co wykorzystuje i robię swoje autorskie. takie są włażnie najlepsze.

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Sylwester zbliża się dużymi krokami więc odżwieżę temat 🙂 Macie jakież plany co podać do picia? Może odkryłyżcie coż ciekawego? 🙂

    krolkaroli
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Dla mnie zdecydowanie odkryciem roku jest nalewka orzechowa! Pasuje do smaków czekoladowych, pomarańczowych, waniliowych, itp. Można zaszaleć 🙂

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    A jaką orzechówkę pijesz? sklepową czy robioną? Jakoż do głowy by mi nie przyszło łączenie takiego alkoholu ale to faktycznie może być coż bardzo oryginalnego.

    bellana
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    @ania81wwa wrote:

    Ja znam sporo przepisów z likierem Malibu, bo ten lubię najbardziej. Znajdziesz je m.in. na facebooku:
    [usunięto_link]
    Numer 1 to dla mnie malibu z sokiem ananasowym i spritem. Nic tak na mnie dobrze nie działa jak wieczorny relax przy drinku 🙂

    też korzystam z tej aplikacji Malibu i polecam, dobre drinki z tych przepisów wychodzą 🙂
    A co do innych stron do chętnie się dowiem, bo sama miesiąc temu potrzebowałam, szukałam i nic ciekawego nie znalazłam 🙁

    krolkaroli
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Ostatnio zaczęłam robić swoje nalewki, ale na orzechową jeszcze nie znalazłam przepisu. A popijam nalewkę Soplicy. Pycha.

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    To chętnie spróbuje, ale tak jak jeszcze wiem, że pomarańczowy to sok, to czekolada czy wanilia w jakiej postaci? 🙂

    krolkaroli
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    z likierem czekoladowym i waniliowym dla wzmocnienia efektu 😀

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Ahaaa 🙂 to teraz już wiem. Mam nadzieje, że dostane te likiery u siebie w sklepie. Orzechówkę kupiłam już wczoraj, sok też, ale nie mogłam się powstrzymać i kupiłam jeszcze soplicę malinowa.

    krolkaroli
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    Oho! Tylko nie przesadź! 😀

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Nie ma obaw, u mnie na święta zawsze tłumy, także będzie miał kto pic 😉 Kupiłam likier kawowy ale waniliowego nie było 🙁

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " drinki i koktajle"

Przewiń na górę