• Autor
    Odp.
  • vikusia2
    Member
    • Temat贸w: 6
    • Odp.: 2
    • Pocz膮tkuj膮cy

    Ja uwielbiam fitness i aerobik. Jest muzyka instruktor no i trzbea cwiczyc… Chodzilam kiedys na silownie.. ale nic mnie nie motywowalo i zamiast cwiczyc to siedzialam i gadalam z kolezankami. Na aerobiku wszyscy cwicza wiec to mnie motywuje 馃檪

    asiulka1985
    Member
    • Temat贸w: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    A ja wol臋 si艂owni臋:) Jak wejd臋 na rower albo bie偶nie to 膰wicz臋 i 膰wicz臋 i czas mi wtedy tak szybko leci. Dzi偶 np jak by艂am na si艂owni to tak mi czas szybko zlecia艂, 偶e nawet nie wiem kiedy zlecia艂o prawie 2 godziny:)

    werkaa
    Member
    • Temat贸w: 11
    • Odp.: 606
    • Zas艂u偶ony

    Ja te偶 wol臋 fitness, wi臋c jak wida膰 kazdy musi znale藕膰 co偶 dla siebie;)

    A jak traktujecie wysi艂ek fizyczny- jako okazj臋 do poruszania si臋, form臋 rozrywki czy szans臋 zgubienia zb臋dnych kg?

    asiulka1985
    Member
    • Temat贸w: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Ja niestety musz臋 schudn膮膰.

    HighHills
    Member
    • Temat贸w: 0
    • Odp.: 57
    • Sta艂y bywalec

    R贸wnie偶 jestem zwolenniczk膮 fitnessu. A traktuj臋 go jako…jako form臋 rozrywki, utrzymania formy i poruszania si臋:) Cho膰 przyznam, 偶e na fitness ucz臋szczam tylko w zimie, bo latem wol臋 porusza膰 si臋 na 偶wie偶ym powietrzu – rower, basen, siatka…:) Jedna tylko uwaga – podczas zimowej aktywno偶ci polecam dobrze dba膰 o nawil偶enie cia艂a, bo sk贸ra mo偶e na tym ucierpie膰 – wiem co偶 o tym:/

    Lady_Kala
    Member
    • Temat贸w: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    A ja traktuj臋 to jako swoj膮 pasj臋 i spos贸b na 偶ycie. stali bywalcy forum b臋d膮 wiedzie膰,偶e trenuj e fitness sylwetkowe (nie myli膰 z zaj臋ciami typu fitness i aerobic) i od prawie dw贸ch lat rze藕bi臋 swoje cia艂o ci臋偶arami na si艂owni 8) Uwielbiam to,chodz臋 na si艂owni臋 5-6 razy w tygodniu. Nie ma opcjii,偶ebym nie posz艂a bo „mi sie nie chce”. Zreszt膮 trudno nie chcie膰 czego偶 co si臋 bardzo lubi. Na zajeciach nigdy nie by艂am-nie odpowiada to moim upodobaniom. Zdecydowanie wol臋 sporty bardziej indywidualne,gdzie tylko ode mnie zale偶y czas,intensywno偶膰 i cz臋stotliwo偶膰 膰wicze艅. Sama dobieram kombinacje 膰wicze艅 na cykle treningowe (oko艂o 4-8tygodniowe),ci臋偶ary wg moich mo偶liwo偶ci,staram si臋 zwi臋ksza膰 cie偶ary a na zaj臋ciach jeste偶 zdany na prowadz膮cego. Nie mo偶esz przyspieszy膰,zwi臋kszy膰 intensywno偶ci,skupi膰 si臋 na jednej partii bardziej ni偶 na innej i ustawi膰 ja priorytetowo. Chociaz teraz zastanawiam si臋 czy by nie pochodzi膰 na jakies zaj臋cia bo m贸j karnet dla os贸b chodzacych codziennie uprawnia mnie te偶 do nielimitowanych wej偶膰 na saun臋 i zaj臋cia. My偶la艂am o Powerstretch czyli rozci膮ganiu-wskazane bardzo dla os贸b,kt贸re trenuja si艂owo bo rozci膮ganie zwi臋ksza ruchomo偶膰 w stawach,zwi臋ksza znacznie zakres ruch贸w,mi臋snie staj膮 si臋 smuklejsze… My偶la艂am te偶 o jodze-zawsze mnie fascynowa艂a.

    Asiulka1985-2 godziny na si艂owni to zdecydowanie za d艂ugo. Lepiej przyj偶c zrobi膰 kr贸tszy a intensywny trening ni偶 siedzie膰 tam godzinami to zbytnio przyzwyczaja organizm i nied艂ugo poprostu staniesz w miejscu bo dla organizmu bedzie to norma. Poza tym Tw贸j trening jest raczej 偶rednio lub s艂abo umiarkowany bo ostre zapierniczanie przez 2 godziny kogo偶,kto dopiero zacz膮艂 膰wiczy膰 jest fizycznie niemo偶liwe.

    asiulka1985
    Member
    • Temat贸w: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Staram si臋 jak mog臋. Na ka偶dym treningu trac臋 ok 550-600 kalorii. Czy do dobrze?

    Lady_Kala
    Member
    • Temat贸w: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Taka ilo偶膰 spalanych kalorii jest ok ale nie na takim d艂ugim odcinku czasu-lepiej zr贸b bardzo intensywne 30minut (czy nawet 20-15) i spal tylko 200-300kcal ale niech to b臋dzie taki trening,ze jak zejdziesz z maszyny (bie偶ni,orbitreka,rowerka czy na czym tam robisz:) to 偶e nogi b臋d膮 si臋 pod Tob膮 ugina膰. Lepiej kr贸cej a intensywniej ni偶 d艂ugo,monotonnie. Kr贸tszy a intensywniejszy trening nakr臋ca Ci przemian臋 materii i spalasz nawet gdy ju偶 sko艅czysz 膰wiczy膰!

    asiulka1985
    Member
    • Temat贸w: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Ale ja tak robi臋. Na orbitku 170 kcl w 15 minut. Bierznia 200 kcl w 20 minut. Rowerek 130 kcl w 15 minut (to akurat wolne tempo) potem orbitek jeszcze raz na 10 minut. W miedzyczasie r贸偶ne inne 膰wiczenia. Czasem jak zatrzymam bierznie to a偶 mi si臋 w g艂owie kr臋ci. Dzisiaj np bierznie zostawi艂am sobie na koniec treningu jak z niej zesz艂am to musia艂am sobie na chwil臋 usi膮偶膰 zanim posz艂am do szatni, bo nogi mi dr偶a艂y.

    Lady_Kala
    Member
    • Temat贸w: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    ale za du偶o tych aerob贸w! R贸b po 30minut porz膮dnego treningu na jednej! maszynie,ewentualnie zejd藕 na sal臋 z si艂owni膮 i zr贸b trening si艂owy na si艂owni i do domu! 1,5h na to wszystko spokojnie Ci wystarczy!

    Wbrew pozorom nadmiar tych 膰wicze艅,kt贸re robisz wcale Ci nie pomo偶e a tylko zaszkodzi. Nie schudniesz od tego szybciej-wierz mi,troch臋 ju偶 w tym siedz臋! jeszcze moment i b臋d臋 mia艂a instruktorski papierek i udzia艂 w 1szych swoich debiutach w zawodach w fitness sylwetkowym kobiet!

    charlize
    Member
    • Temat贸w: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Fitness jest fajny, szczeg贸lnie jak si臋 ucz臋s**** na zaj臋cia z fajn膮 instruktork膮 i z fajn膮 grup膮. Faktycznie chodzenie na si艂owni臋 nie jest tak fajne jak fitness, bo nikt nie stoi nad g艂ow膮 i nie karze 膰wiczy膰 a ja sama nie mam a偶 tak silnej woli, 偶eby skrupulatnie wykonywa膰 ka偶de zaplanowane 膰wiczenie. Na si艂owni zawsze opuszcza艂am wszelkie 膰wiczenia trenuj膮ce brzuch bo po prostu nie cierpi臋 ich wykonywa膰. A na fitnessie jak 膰wicz膮 wszyscy to g艂upio si臋 tak obija膰 bezczelnie.
    A po takich zaj臋ciach ja uwielbiam wej偶膰 posiedzie膰 sobie w saunie i si臋 wygrza膰 馃檪 szczeg贸lnie w zimie!

    MultiPerfumeria
    Member
    • Temat贸w: 7
    • Odp.: 84
    • Sta艂y bywalec

    Fitnes z odpowiednio dobran膮 muzyka to naprawde 偶wietna rzecz. Sama chodze 2 razy w tygodnu i moge ka偶demu poleci膰. A je偶li chcesz schudn膮膰 to od czego偶 trzeba zacz膮c,a fitnes to dobry pocz膮tek.

    Renata78
    Member
    • Temat贸w: 1
    • Odp.: 67
    • Sta艂y bywalec

    Ja chodz臋 ju偶 lata do fitness Clubu w Nowym S膮czu- Body Fun. Mili instruktorzy, profesjonalne zaj臋cia. Si艂ownia to nie dla mnie, potrzebuj臋 kogo偶 kto narzuci艂by mi trening.

    Anonymous
    Member
    • Temat贸w: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usuni臋to_link] wrote:

    cej a intensywniej ni偶 d艂ugo,monotonnie. Kr贸tszy a intensywniejszy trening nakr臋ca Ci przemian臋 materii i spalasz nawet gdy ju偶 sko艅czysz 膰wiczy膰!

    Troch臋 inaczej.Je偶li s膮 to aeroby trening jest d艂u偶szy ,a je偶li interwa艂y kr贸tszy.Intensywno偶膰 du偶a bez zmian tempa wcale nie nakr臋ci metabolizmu bardziej.Intensywny wysi艂ek(w postaci interwa艂贸w) nie jest wskazany dla niewytrenowanych i jest bardziej kataboliczny dla mi臋偶ni.Aeroby nie przeci膮偶aj膮 a偶 tak uk艂adu kr膮偶enia oraz serca.

    paulus23
    Member
    • Temat贸w: 4
    • Odp.: 80
    • Sta艂y bywalec

    Ja niestety nie mam czasu na si艂owni臋 ale kupi艂am sobie buty easy tone spaceruj臋 i mam wra偶enie, 偶e 膰wicz臋 poprzez ich . 艣wietnie jest chudn膮膰, kiedy sobie beztrosko chodzisz 馃檪 Mam je od ok. miesi膮ca a ju偶 widz臋 efekty 馃檪

Musisz si臋 zalogowa膰 by napisa膰 odp. w temacie: " Fitness"

Przewi艅 na g贸r臋