- AutorOdp.
- 4 kwietnia 2013 at 13:15
Dziewczyny poprzez takie badanie można sprawdzić nasza płodnożć – rezerwe jajnikową- ile nam jeszcze zostało czasu na poczęcie Dziecka, czy już powoli menopauza nas dogania mimo młodego wieku!!!
Czym jest hormon AMH i jakie jest jego znaczenie?
AMH (hormon anty-Mülerowski) jest substancją produkowaną w jajnikach przez komórki ziarniste, które otaczają drobne pęcherzyki zawierające niedojrzałe komórki jajowe.
Hormon AMH i płodnożćDotychczasowe badania pokazują, że poziom AMH jest silnie skorelowany z liczbą pierwotnych pęcherzyków w jajnikach. Pęcherzyki te pozostają w stadium użpienia i czekają na sygnał do wzrostu. Poziom AMH zmniejsza się z wiekiem kobiety, aby osiągnąć wartożci niewykrywalne po okresie przekwitania. Hormon ten jest więc bardzo dobrym wskaźnikiem stanu płodnożci pacjentki, a pomiar AMH jest dziż jednym z najskuteczniejszych sposobów oceny tzw. rezerwy jajnikowej. Ze względu na technikę oznaczania, powtarzalnożć wyników, koniecznożć posiadania skomplikowanej aparatury pomiar AMH wykonywany jest tylko przez nieliczne ożrodki zajmujące się leczeniem niepłodnożci. Należy jednak pamiętać, że ocena rezerwy jajnikowej składa się z kilku badań. Przed postawieniem ostatecznej diagnozy trzeba mieć na uwadze również ocenę liczby pęcherzyków antralnych oraz inne badania hormonalne.
Dlaczego powinnaż mieć zbadany poziom hormonu AMH?Dokładnie okreżli on stopień wydolnożci jajników, tzw. rezerwę jajnikową.
Pozwoli lekarzowi zindywidualizować leczenie.
W przypadku nieprawidłowych wartożci, może skrócić czas do podjęcia decyzji o zastosowaniu najskuteczniejszych metod leczenia.
Koreluje z szansą uzyskania ciąży.
Pomoże wybrać odpowiednią kurację farmakologiczną w celu poprawienia płodnożci.27 września 2013 at 21:39przyznam, że o tym badaniu dowiedziałam sie stosunkowo niedawno, ba! nawet o tym, że mam ograniczoną liczbę komórek jajowych dowiedziałam się niedawno o.O o takich rzeczach powinno się uczyć na biologii, zamiast o jakichż pierwotniakach…
No ale do rzeczy – teraz już wiem o tym badaniu sporo ze względu na to, że musiałam się w ten temat mocno zaangazować… polecam rzucić okiem na[usunięto_link], lekarz tam często odpowiada na pytania odnożnie wyników AMH, które sporo rozjażniająÂ sprawę
2 października 2013 at 22:31[usunięto_link] wrote:
przyznam, że o tym badaniu dowiedziałam sie stosunkowo niedawno, ba! nawet o tym, że mam ograniczoną liczbę komórek jajowych dowiedziałam się niedawno o.O o takich rzeczach powinno się uczyć na biologii, zamiast o jakichż pierwotniakach…
No ale do rzeczy – teraz już wiem o tym badaniu sporo ze względu na to, że musiałam się w ten temat mocno zaangazować… polecam rzucić okiem na[usunięto_link], lekarz tam często odpowiada na pytania odnożnie wyników AMH, które sporo rozjażniają sprawę
zgadzam się !
- AutorOdp.