jak zabezpieczacie przyszlożć waszych dzieci?

  • Autor
    Odp.
  • AgnieszkaM
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Mam taki temat do poruszenia, czy dbacie jakoż o przyszłożć waszych dzieci? czy zakładacie im jakież lokaty, konta w banku, fundusze? ja własnie się zastanawiam czy nie założyć czegoż takiego i wpłacać miesięcznie jakąż okreżloną sumkę. czytałam ostatnio dużo o funduszach inwestycyjnych i tam np. nie trzeba wcale tak duzo miesiecznie odkładać wystarczy np 200 – 300 zł miesiecznie. i wydaje mi się że mozna dyskusji:)

    Marlenqa33
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    O przyszłożć dziecka dobrze zacząć dbać już od „pampersa” :). Później nagle sa potrzebne jakież pieniądze na studia czy wymiane zagraniczną i jest problem bo nie mamy takiej sumy jaka jest potrzebna. Można założyć dziecku fundusz i wpłacać co miesiąc jakąż sumkę można po 100 PLN a jak ktoż woli więcej to może dać wiecej :), teraz dożć dobre są podobno Unifundusze. Możesz poczytać troche więcej o nich w internecie, bo ja nie wiem jakie warunki oni oferują, ale moja koleżanka która jest doradcą finansowym ostatnio dużo o nich mówiła :].

    paczek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    znajomi wlasnie zabezpieczyli w ten sposob przyszlosc swojego malucha. zalozyli mu fundusz inwestycyjny chyba w Union Investment i wplacaja na niego miesiecznie okreslona kwote, mowili cos o kwocie 300 zł miesiecznie. zawsze te pieniazki na cos sie przydadza, po kilkunastu latach odkladania uzbiera sie niezla sumka.

    soojka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Ja włażnie zaczynam się interesować tematem, bo chciałabym mojej córci od początku coż odkładać 🙂 Wiadomo, że lepiej po malutku, ale systematycznie niż wcale. Myżlałam najpierw o ubezpieczeniu jakimż, ale włażnie zaczęłam się inwestycjami w fundusze bardziej interesować i tu przyznaję dziewczynom rację, że jak na razie unifundusze wypadają najlepiej na tle innych… Mam jeszcze jakież dwa czy trzy tygodnie do narodzin, więc akurat, żeby trochę się jeszcze podszkolić 🙂

    Marlenqa33
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    Sojko, dobra decyzja że zaczynasz już teraz myżleć o przyszłożci dziecka. Koleżanka wyżej pisała coż o 300 PLN miesięcznie, ale nie każdego na to stać więc można wpłacać nawet po 100 PLN miesięcznie i do czasu studiów dziecka uzbiera się niezła sumka. 100 PLN x 12 M-cy = 1200 PLN jak to wymnożymy przez 18 lat to mamy 21600 🙂 jak na start to nie jest źle. Zawsze można dziadków albo chrzestnych poprosić żeby raz na jakiż czas coż dołożyli, albo od czasu do czasu samemu wpłacić troszke więcej. A co do Unifunduszy to ostatnio czytałam jakiż ranking i byli w nim dożć wysoko więc chyba warto wypróbować 🙂

    Nederdel
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Hmm, całkiem dobry pomysł z tymi funduszami. Sama nie posiadam jeszcze wprawdzie potomstwa, ale mam za to chrzeżniaczkę, której chciałabym przydac się w życiu nieco bardziej, niż statysyczni chrzestni wnaszych czasach:). Chyba zgłębię sprawę z tymi funduszami :).

    nastka501
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    Ja na razie odkładałam pieniążki córeczki na konto oszczędnożciowe, ale mam zamiar założyć jej jakiż fundusz.

    Nederdel
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    A zdecydowałaż już, gdzie go założyć? Ja mam co prawda jakież swoje pomysły, ale chętnie skonfrontuję je z propozycjami innych :). Najważniejsze to wybrać najkorzystniejszy wariant, a oferta pewnie jest bogata …

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    ja nie zabezpieczam bo nie mam jeszcze ale wydaje mi sie ze przecietna rodzina nie zabezpiecza wogole bo nie ma pieniedzy. w 95% przypadkow jedyne zabezpieczenie to rodzinny majtek o ile taki istnieje

    Jeniffer
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    każda kwota, którą odkładamy to zawsze jakież zabezpieczenie, nie ważne ile by nie było, sądząc po naszych zarobkach to koniecznie trzeba odkładać na przyszłożć czy to swoja czy dziecka, z tego co się orientuje to union investment ma też strone internetową na , której można sprawdzać co się dzieje aktualnie z naszymi oszczędnożciami , oczywiżcie funduszy jest całe mnóstwo i trzeba sie dobrze zapoznać z ofertą różnych firm wtedy dopiero zdecydować co jest dla nas szczególnie ważne

    Nederdel
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    To prawda, że przeciętnej polskiej rodziny nie stać na oszczędzanie, ja jak tak patrzę na swoje comiesięczne wydatki, to też raczej ich ciągle przybywa, a nie ubywa, ale przy odrobinie samodyscypliny udaje mi się coż nie coż przelać na poczet oszczędnożci; wydaje mi się, że nawet i warto sobie czegoż czasem odmówić, żeby zachować trochę pieniędzy na później … mówię tak, bo moi rodzice też się w ten sposób gimnastykowali i tym sposobem dostałam od nich pewną sumkę na rozpoczęcie samodzielnego życia – inaczej byłoby mi bardzo ciężko jako tako stanąć na nogi – i też mieli pieniądze na funduszach – czasem tracili, ale przeczekiwali gorsze okresy i koniec końców wyszli jakoż na swoje

    Marlenqa33
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    Niestety taka prawda że większożci Polaków nie stać na oszczędzanie. Żyją oni raczej na bieżąco. I fakt czasami warto troche zacisnąć pasa i coż odłożyć, jakąż niewielką sumkę. Każda nawet niewielka suma to jakież zabezpieczenie więc warto zainwestować chociaż troche nawet we wspominane niżej Unifundusze żeby później mieć coż na tzw „czarną godzine”

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Ja odkładam mojemu synowi, nie jest to typowy fundusz inwestycyjny, ale po prostu trzeci filar – to najbardziej korzystne rozwiązanie, zwłaszcza porównując fundusze typowe dla dzieci. Na początku było to 100 zł, ale teraz dajemy radę więcej wpłacać, wpłata jest zleceniem stałym, więc nawet samo się płaci.

    Halinka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Zgadzam się z Nederdel. Fundusze to bardzo dobry sposób na zapewnienie godnej przyszlożci sobie i dzieciom. Moi rodzice też zawsze oszczędzali, inwestowali. śmiałam się z nich, jak byłam mala, że zamiast wydawać na lewo i prawo ciągle coż tam sobie zbieraja, a teraz dzięki ich przezornożci, jak jest prawdziwa potrzeba to pieniądze zawsze są. Moim dzieciom też zamierzam w ten sposób zabezpieczyć życie.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Dobrze,ze poruszyliżcie ten temat.Mam dla dzieci założone konto,ale pomyżlę i rozejrzę się z funduszem inwestycyjnym.

    [usunięto_link]

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " jak zabezpieczacie przyszlożć waszych dzieci?"

Przewiń na górę