- AutorOdp.
- 10 października 2010 at 15:10
Poszukuje książek o tematyce dotyczących tajemnic kulturowych i społecznych odległych mniejszożci etnicznych.
Typu 'Kwiat żniegu’.
Najbardziej poszukiwane : Chiny, Afryka.
Drastyczne opisy mile widziane.Ktoż zna?
29 września 2011 at 09:45Swietna książka o mniejszożciach to „Ludzie Honoru” Alexandry Lapierre. Czytał ktoż może?
12 października 2011 at 20:15To mozna jeżć łyzkami 🙂
Ksiązka – powieżć historyczna, która czyta sie jak najlepsza przygodówkę i romans. Idealna dla kazdego, w każdym wieku bez wzgledu a płec. Przeczytałam ja, mój facet, teraz czyta moja mam, poźniej jest w kolejce tata 🙂
Zaczyna sie 200 lat temu, kiedy rosja podbijała ludy kaukaskie. Władca jednego z nich imam Szamil próbuje odeprzeć atak potężnej armii cara Mikołaja I. Po latach zabijania, w końcu musi odpuscic. Zmuszony do negocjacji, przekazuje w ręce Rosjan najstarszego syna Dżamal al-Dina, jako gwaranta swych uczciwych zamiarów. Car nie oddaje dziecka i wychowuje je na dworze. Ojciec nie ustepuje w wysiłakch odzyskania syna… Tymczasem Dżamal al-Din zyskuje żwietne wykształcenie i rangę oficera, nie wyrzeka się jednak swoich korzeni i pozostaje wierny islamowi. Do chwili, w której pozna żliczną blond rosjaneczkę… No i… Juz nie powiem, bo nie bedzie ci się chciało czytać…. 🙂 W kazdym razie jest tak, że nie ma tu rozwiażań oczywistych, tak jak w zyciu…. Jest skomplikowany los chłopaka skazanego na ciągłe wybory….
Autorka musiała nieźle sie nagimnastykowac zeby tak wiernie opisać ten wspaniały zyciorys. Pisała ja podobno lata, wiec to takie dzieło jej życia.
No pod kazdym wzgledem warto przeczytać 🙂
25 maja 2012 at 19:32Nie wiem czy to co zaproponuje będzie Ci pasowało, ale mnie się ta książka bardzo podobała: Poznam sympatycznego Boga Erica Weinera. Autor wyrusza na poszukiwanie SWOJEGO Boga, choć początkowo idea wg której człowiek sam decyduje jaka religie wyznaje, wydawała mu się nieco obrazoburcza. Wybiera osiem wyznań: sufizm, buddyzm, taoizm, franciszkański katolicyzm, raelianizm (wierzą w UFO), szamanizm, wiccę i kabałę. Czężć wyznań sprawdza „u źródeł”, a więc w Nepalu, Turcji Izraelu i Chinach, resztę w USA. Książka jest pełna humory, tolerancji, autoironii. Znakomicie się nią czyta.
18 grudnia 2012 at 08:08Czytałam takie książki, niestety nie mogę sobie przypomnieć tytułów:/ Wpadł mi do głowy jedynie 'Egipcjanin Sinuhe’ co prawda nie o współczesnej odległej mniejszożci etnicznej, ale o starożytnym Egipcie. Napisana bardzo fajnie, w 2 czężciach. Oprócz tego może po prostu książki Malinowskiego i podobne?
14 marca 2013 at 21:37żwietna książka o plemieniu Macziguengów z amazońskiej dżungli, o tajemniczym zniknięciu z cywilizacji przyjaciela autor, który wtapia się w plemię.
„Gawędziarz” Mario Vargas Llosa - AutorOdp.