• Autor
    Odp.
  • Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    @izaczek wrote:

    Kowal nie masz racji z tym słownikiem, nie bardzo rozumiem Twoją argumentację, bo za bardzo zamotałeż, ale tak jak już napisałam – Malvinka nie odsyłała do konkretnego słownika języka polskiego np. Słownika języka polskiego PWN, a do publikacji, która jest słownikiem języka polskiego 🙂

    PWN to tylko wydawnictwo lub cały tytuł: „Słownik języka polskiego PWN” (wydanego przez owe wydawnictwo), lecz są również takie gdzie jest napisane „Słownik języka polskiego” bez „PWN” i również jest to tytuł.Przykład:
    [usunięto_link]
    Jeżli napisała by np.: z pożród słowników języka polskiego powinieneż wybrać by poprawić… itd. wtedy byłoby poprawnie 😉 jednak nie jeżli odsyła do konkretnego…

    Teraz mam w****… 😈

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    I zauważ ,że wszędzie z wielkiej litery 😉

    No niestety ,ale jeżli pisze np. Terminator wcale nie muszę podawać autora. Ona go kierowała do konkretnego słownika wytykając mu konkretny błąd 😉

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    @izaczek wrote:

    – bo to wyliczenie i oddzielne pozycje na stronie biblioteki, a Malvinka użyła frazy 'słownik języka polskiego’ w żrodku zdania prawda? to zmienia postac rzeczy 😉

    Tytuł w żrodku zdania również piszę się z wielkiej. Przeczytaj jej zdanie wyraźnie widać sugestię co poleca i dlaczego. Tak jakby mi ktoż wypomniał grzech i skierował w kierunku Biblii 😉 Tak jak mówi się o Ziemi z wielkiej jako globie i małej jako piasku tak i tu było zwrócenie do konkretnego słownika ;p

    @izaczek wrote:

    bo nie ma drugiego, trzeciego czy tez entego desygnatu Terminator, który odsyłalby do tego samego – a w naszym przypadku jeden słownik odsyła do treżci słownikowych zawartych w roznych pozycjach, nie wiemy konkretnie w ktorej z nich

    Przecież są filmy o tych samych tytułach różnego autorstwa i zawsze będzie z wielkiej.

    @izaczek wrote:

    konkretny nie był bo nie sugerował autora,redaktora, wydawnictwa itp. 🙂

    Wcale nie musi być podany autor czy redaktor by tytuł zapisywało się z wielkiej litery 😉

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    @izaczek wrote:

    oj Kowal, Kowal, ja sie generalnie z Tobą zgadzam, ale wszystko zalezy od interpretacji – jesli przyjmiemy Twoją – ze Malvinka odsyła do konkretu to faktycznie powinno być zapisane wielką literą, jesli przyjmiemy moja wersję – ze odsyła do jakiegoż słownika języka polskiego (ogolnie do słownika a nie np. Słownika jęz. pol. Szymczaka) to zapis małą jest równoprawny – oba nie są błędem tylko wszystko trzeba umieć uargumentowac 🙂

    ale spojrz tez na takie zdanie: „Chodzę do szkoły podstawowej.” – ogół i „Chodzę do Szkoły Podstawowej im. B. Prusa.” – konkret. 🙂

    Wiem ,że masz racje. Dlatego argumentuję tym iż kierowała się konkretnym błędem 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Męskożć, co to jest!? kobitki?"

Przewiń na górę