Obcokrajowcy bioracy slub w Polsce…

  • Autor
    Odp.
  • Sandy
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 390
    • Pasjonat

    moja przyjaciolka wychodzi za Turka 😕 nie lubie tej mentalnosci chociaz musze wam powiedziec ze jego decyzja mnie mile zaskoczyla…

    W ta sobote biora slub w Polskim kosciele katolickim!msza odbedzie sie po niemiecku(dla gosci pana mlodego) i po polsku dla jej rodziny.
    dylemat mieli w jakim jezyku maja sobie zlozyc przysiege.ona stwierdzila ze po niemiecku poniewaz on nie zna polskiego a jak nawet by powtarzal za ksiedzem to i tak by ani slowa nie zrozumial 😯
    jej mama jest obrazona poniewaz ona nic nie zrozumie co beda mowic.
    ale w koncu to ona przed nim przysiega a nie przed rodzina 🙂 wiec tak zostanie.

    slyszala ktoras z was o innych takich przypadkach?
    co o tym myslicie? 🙂 🙄

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    To raczej pozytywne jak dla mnie. Bałabym się tylko mentalnożci, chociaż nie jest regułą jakież zachowanie dla danego obcokrajowca. Nic tylko zyczyc szczescia:)

    kajdaaa
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 1680
    • Maniak

    Moja kuzynka tez bedzie wychodzic za maz za Turka ale w Anglii. Rowniez nie lubie tej mentalnosci ale do wszystkiego w zyciu trzeba sie przyzwyczaic.

    milatros
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    ja byłam na żlubie mojej sąsiadki.

    Wychodziła za mąż za Włocha.
    Ceremonia byla bardzo ładna. Ksiądz modlił sie czężciowo po polsku, czężciowo po włosku.

    Wygłosił 2 krótkie kazania w 2 językach, by każdy zrozumiał 🙂

    Natomiast przysięgę Panna młoda składała po polsku, Pan młody po wlosku.
    Każdy w swoim ojczystym języku. Tak powinno być 🙂

    Bardzo fajnie to wyszło.

    piękny żlub i piękne wesele, aż miło bylo patrzeć jak rodzina włoska bawiła sie do polskiej muzyki i zabaw. Wszyscy twierdzą , że to było udane wesele.

    pekinexpress
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    My bralismy slub cywilny za granica,gdzie uroczystosc odbyla sie w zadnym z naszych jezykow obczystych 😆
    Moja rodzina niewiele rozumiala,ale moi przyjaciele dbali o tlumaczenie.
    Formule przysiegi odmowilismy raz jeszcze na weselu o polnocy,w dwoch jezykach.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Obcokrajowcy bioracy slub w Polsce…"

Przewiń na górę