optymizm-czy to niewiedza?

  • Autor
    Odp.
  • PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    człowiek szczężliwy, to człowiek niedoinformowany.

    ale tak szczerze to wolę być tym niedoinformowanym i cieszyć się ze swojego życia ;DD

    Alveolus
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Ja też 😀 ale jak dla mnie można być i dobrze poinformowanym, i pozytywnie nastawionym do swiata (ewentualnie może to być tylko trudniejsze) 🙂

    kingston
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 124
    • Zapaleniec

    Dobrze poinformowany optymista to nic innego jak pesymista 🙂

    Alex27
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Optymista i pesymista ma swoją wizję przyszłożci. Ale jako że nikt z nas nie potrafi przyszłożci przepowiadać to są to halucynacje własne. A skoro tak to ja wolę mieć te halucynacje przyjemne 🙂

    geralt
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    A ja myżlę, że mylicie optymizm z naiwnożcią. Dla mnie bycie optymistą nie jest równoznaczne z przekonaniem, że wszystko zawsze będzie super. Optymista wierzy, że cokolwiek by się nie wydarzyło, on będzie w stanie sprostać trudnożciom, nie że problemy go ominą “ to duża różnica.

    Jeżli trener nie wierzy, że drużyna jest w stanie coż osiągnąć, jest pesymistą. Jeżli jest przekonany, że zawodnicy są najlepsi na żwiecie i wygrają z każdym, jest naiwny. Jeżeli jednak mając żwiadomożć słabych punktów wierzy, że drużyna może pokonać każdego, nawet jeżli będzie to bardzo trudne, podejmuje działania w kierunku dobrania bardziej efektywnej taktyki i pożwięca się swojej pracy z wiarą w powodzenie, dopiero wtedy jest prawdziwym optymistą.

    Który trener ma największe szanse na odniesienie sukcesu?

    isztar
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 524
    • Zasłużony

    optymista ma prożciej, ponieważ gdy osoba myżli pozytywnie to nie żciąga na siebie złych rzeczy…pomyżli że wszystko będzie dobrze i tak jest.

    Myżlicie że dlaczego w weekendy zawsze pada? Bo ludzi myżlą 'żeby nie padało’ więc pada, a gdyby powiedzieli – 'żeby żwieciło słońce’?? Pogoda byłaby na 100% 🙂

    geralt
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    Nie wiem na ile ma to wpływ na pogodę, ale fakt faktem, że podżwiadomożć nie rozumie słowa „nie”. Jeżeli powiemy komuż „nie złożć się”, „nie bój się”, to skupimy jego uwagę na strachu czy złożci, tak samo, jak mówiąc „nie myżl o różowym słoniku” stawiamy ludziom przed oczami owego słonika 😉

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    hmm… troche w tym racji. to w nas siedzi albo nie. trudno powiedziec życiowemu pesymiżcie patrz na swiat inaczej, różowo, wszystko sie uda. mozna próbować ale to chyba cecha wrodzona nie nabyta

    Magdalena22
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    My też nie dokońca dostrzegamy słowo „nie”.. A teraz mam do Ciebie ogromną prożbę.. Nie myżl o pucharku z kryształowego szkła, który został wypełniony po brzegi Twoimi ulubionymi lodami. Nie wyobrażaj sobie jak delikatnie przebijasz się łyżeczką przez bitą żmietanę, nabierając odrobinę lodów, które po chwili kosztujesz..

    Człowiek poinformowany może być optymistą. Np im więcej wiesz o optymiźmie – tym łatwiej jest Ci zachowywać się w ten sposób. Podstawą jest zrozumienie.. akceptacja i pogodne myżli 🙂

    A jutro zażwieci słońce 😉

    [usunięto_link]

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    🙂 to prawda

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    hmm…tak o tym nie pomyżlałam:) tylko ciężko potem się zmieniać, prawda? Ale jeżli jest taka szansa to warto próbować.

    bioevo
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    Jak to mówią:

    Codzienny nieuzasadniony optymizm jest chorobą psychiczną 😉

    benoi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 172
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja też 😀 ale jak dla mnie można być i dobrze poinformowanym, i pozytywnie nastawionym do swiata (ewentualnie może to być tylko trudniejsze) 🙂

    Dokładnie. Uważam siebie za dożć dobrze poinformowaną:D a mimo to nie opuszcza mnie optymizm.

    Mysza
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    Optymizm mozna w sobie wypracowac i wcale nie uwazam zby to bylo trudne, wystrczy tylko troche chciec:) Na poczatek proponuje 7 dni bez negatywnych mysli, a gdy tylko sie pojawia zastepujesz je pozytywnymi. Sprobuj, naprawde warto, to dziala…

    Quinga
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Optymizm niekoniecznie jest związany z niewiedzą. Dla mnie to bardziej wyrobienie sobie takiej życiowej postawy: pogody ducha. Chodzi mi o takie poczucie, że co się nie stanie – to sobie poradzę, będzie dobrze, wyjdę na prostą. Do tego włażnie dążę. 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " optymizm-czy to niewiedza?"

Przewiń na górę