OSTROżNIE, POżąDAN

  • Autor
    Odp.
  • megami
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    Tytuł: Ostrożnie, pożądanie.
    Autor: Eileen Chang
    Język książki: polski
    Oprawa: Twarda
    Cena: 24,90
    Data wydania: 2008-01-17

    Lata czterdzieste XX wieku, Japonia okupuje Chiny i Hongkong. W najbarwniejszym chińskim mieżcie, Szanghaju, odbywają się zarówno eleganckie przyjęcia lokalnej socjety, jak i spotkania ruchu oporu. Wang Jiazhi, studentka zaangażowana w działalnożć konspiracyjną, nawiązuje romans z panem Yi, politykiem popierającym rząd okupacyjny. Oboje stają się uczestnikami nie tylko podstępnej gry politycznej, lecz również niebezpiecznej gry uczuć.

    [/b]zAPOWIADA SIę BARDZO CIEKAWIE… UWIELBIAM LITERATURE CHINSKA… DRZEWA WISNIOWE… A GDY JESZCZE DOCHODZI BURZLIWA NAMIETNOSC TO JUZ LEPIEJ BYC NIE MOZE…

    Sweet16
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Kiedyż interesowałam się literaturą azjatycką. Eileeng Chang jest zakazana w Chinach i mocno popularna w Stanach, ciekawe jak się przyjmie w Polsce.

    Hegemonia
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 651
    • Zasłużony

    Zakazana w Chinach?
    Chińska cenzura przymyka przecież nawet oko na filmy, których scenariusze oparto na podstawie jej nowel, jak ten, który autorka tego topic’u zaakcentowała (wycieli tylko 12 min. scen erotycznych 😆 ). Btw: polecam artykuł o Eileen Chang w dzisiajszych „Wysokich Obcasach”.

    pauladolek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    książka jest żwietna, przeczytałam jednym tchem i polecam każdemu sięgnąć po tą lekturę

    [usunięto_link]

    cocalola
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    ksiazka? to opowiadanie na 20 minut .. ale podobalo mi sie

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " OSTROżNIE, POżąDAN"

Przewiń na górę