- AutorOdp.
- 7 października 2012 at 09:42
pracuję w zakładzie pracy ,w którym są kobiety, często przed pracą wszyscy gromadzą się w jednym miejscu. Często między kolegami znajduje się włażnie jakaż koleżanka i podczas podawania ręki kolegom mam mieszane uczucia czy jaj podać czy powiedzieć tylko czeżć?
czy jeżli nie podam jej ręki to cy się nie obrazi?9 października 2012 at 19:36Hmmm, a nie lepiej rzucić takie ogólne „czeżć” niż witać się ze wszystkimi? :>
12 listopada 2012 at 03:25Staje się zły obrót.
🙂
24 listopada 2012 at 10:29Kiedyż było tak że mężczyzna nigdy pierwszy nie podawał ręki kobiecie. Jeżli kobieta chce, to sama pierwsza poda dłoń mężczyźnie. Mnie też tego uczono w liceum. Dziż różnie bywa, ale ja bym na Twoim miejscu nie wyrywała się z ręką 🙂
24 grudnia 2012 at 09:29Ja też nie wiem jak to powinno być z tym podawaniem rąk. Jak jest np. między kobietą i mężczyzną w momencie gdy to mężczyzna jest szefem? A jak jeżli kobieta? Mówiąc szczerze mnie się to już wszystko pomieszało i fajnie by było gdyby ktoż zorientowany w temacie się wypowiedział 😀
29 grudnia 2012 at 02:37[usunięto_link] wrote:
pracuję w zakładzie pracy ,w którym są kobiety, często przed pracą wszyscy gromadzą się w jednym miejscu. Często między kolegami znajduje się włażnie jakaż koleżanka i podczas podawania ręki kolegom mam mieszane uczucia czy jaj podać czy powiedzieć tylko czeżć?
czy jeżli nie podam jej ręki to cy się nie obrazi?myżlę że gdy o kobietę chodzi zawsze należy podać rękę, także przyjąć całusy (acz nie zawsze to jest miłe) w seksie także kobieca ręka ma sporo do powiedzenia… dżesis! 😯
11 sierpnia 2013 at 21:29To wszystko zależy.
w stosunku do osób wyraźnie starszych, czekamy aż oni podadzą rękę niezależnie od tego kim dla nas są.
W stosunku do szefa, także on powinien pierwszy wyciągnąć rękę.
Podajemy pierwsi rękę do klienta, nie powinno być na odwrót. Wzbudzamy wtedy zaufanie i wyrażamy przyjacielskie zamiary. Niektórzy mogą uważać to za bezczelne, zwłaszcza starsi.
W towarzystwie w którym są sami mężczyźni i niewiele kobiet, a charakter pracy jest męski (w halach produkcyjnych, magazynach itp.) można przyjąć męski sposób witania się, ale nie jest to konieczne.
Zawsze znajomi przedstawiają nowych znajomych starszym znajomym, gdzie rękę także powinna podać osoba „starsza” nie nowo poznana.
W domu, gospodarz pierwszy podaje rękę gożciom i ich zaprasza do żrodka.
Kiedy gożć wita się z gospodarzem i wchodzi do jadalni, a wszyscy siedzą, wystarczy „dzień dobry” i może usiążć. Ta metoda nie działa, w momencie jeżeli chociaż jedna osoba wstanie się przywitać. W tym momencie obowiązkiem każdego jest wstać. W praktyce różnie to bywa, bo często jest tak, że na domowych imprezach jest mało miejsca i ciężko się przecisnąć. Witanie się, można zostawić na 'dogodny moment i nie będzie to faux pas.
zawsze dziewczyna wyciąga pierwsza dłoń do mężczyzny, ale tylko w momencie kiedy ten pierwszy się do niej odezwie (przywita się). Nie wypada by dziewczyna pierwsza mówiła „czeżć”. Generalnie można to obejżć. Wszakże mężczyzna może być zamyżlony, może nas nie zauważyć, a my się obrazimy, że się z nami nie wita.
To tyle ile ja wiem z różnych źródeł 🙂
Zawsze mnie to stresuje kiedy są sytuacje w których nie wiem co mam robić i w jakiej kolejnożci. Ta wiedza zawsze się przydaje.9 stycznia 2014 at 19:36dzieki!!!
10 stycznia 2014 at 10:21Dzieki…
18 stycznia 2014 at 17:26Generalnie to dziewczyna powinna pierwsza wyciągnąć rękę, ale nie każda dziewczyna zna savoir-vivre 😉 Może się zdarzyć, że obrazi się, że podasz rękę wszystkim, tylko nie jej. Dlatego, kiedy mężczyzna podawał mi pierwszej dłoń, nigdy się nie obrażałam. Przede wszystkim bądź naturalny i uprzejmy, a wszystko będzie dobrze 🙂
- AutorOdp.