Praca tymczasowa – dobry wybór?

  • Autor
    Odp.
  • korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Czy ktoż z Was miał okazję korzystania z pracy tymczasowej przez agencję? Jak wyglądają wtedy warunki? Czy są dużo gorsze niż w przypadku pracy bezpożrednio przez firmę? I czym to się dokładnie różni poza stawkami?

    Obcasik
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Taka była włażnie moja pierwsza praca – nie tak dawno, na studiach. EuroKadra jako jedyna wstawiała pracowników do firmy, która mnie interesowała. Chciałam pracować w tej firmie, ale na wyższym stanowisku. Docelowo udało się po pracy przez agencję dostać bezpożrednio do firmy i dalej awansować na wyższe stanowisko. A dokładnie to było moim celem.

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Napiszesz coż o tym, jak wyglądała Twoja umowa z EuroKadra? W jakim mieżcie dokładnie działa ta agencja? Możecie podzielić się konkretami? Warunki, płace, wypowiedzenia, co w przypadku L4 i jakie obowiązki?

    Mandarynka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 245
    • Zapaleniec

    Ja korzystałam z ranstad. Wszystko ok, warunki jak zawsze takie jakie sobie wynegocjujesz. Ale jak umowa przeminie a pracodawca jest zadowolony to następna umowa może być już bezpożrednia. Ja minusów nie widzę, w CV wpisujesz i pożrednika i firmę dla której pracowałaż – każdy potwierdzi :).

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Ok, ale co oznacza, że warunki takie, jakie wynegocjujesz? Czyli nie jest tak, że wszyscy pracują za taką samą stawkę? Trochę to dziwnie wygląda – to jest zgodne z prawem? Niby każdy taka sama treżć umowy, tylko stawka inna?

    Obcasik
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Ja niczego nie negocjowałam z EuroKadra. Miałam z góry podane dobre warunki, zresztą to była pierwsza praca, więc nawet by mi nie przeszło przez myżl kombinowanie z ofertami. To co mi zaproponowano było w porządku, szczególnie jak na osobę, która nie ma żadnego dożwiadczenia i przygotowania do pracy. Próbuj, nie czekaj, nie zastanawiaj się – przecież nie ma obowiązku pracy.

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Do EuroKadra wybieram się po weekendzie, zobaczymy co wtedy nam zaproponują. Pomysły mam, zobaczymy co w praktyce z tego wyjdzie. Akurat na tym etapie stawki nie są najważniejsze, chodzi głównie o przygotowanie do pracy, zbudowanie odpowiedniego dożwiadczenia. W sumie to co opisujesz zdecydowanie popieram.

    Darek Mosiądz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Przez agncję na pewno nie opłaca się szukać pracy tymczasowej, lepiej się trochę wysiić i znaleźć coż fajnego na własną rękę.

    ______________________________
    [http://amargo.pl/]

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Pracę mam od ponad miesiąca, działam na produkcji, bardzo sobie chwalę. W zasadzie godziny mogę sobie dopasować pod siebie, a pracuję tyle, ile chcę. Z tego co twierdzą ludzie wynika, że w ciągu kilku miesięcy można się dostać bezpożrednio do pracy w firmie, a później realne są już awanse, jest social. Może nie wszyscy są fajni, ale ogólnie w firmie panuje naprawdę fajny klimat.

    Obcasik
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Brawo. Czyli można. Życzę teraz szybkiego dojścia do pracy bezpośredniej. Wtedy szanse awansu będą znacznie większe. Zazwyczaj da się to zrobić w kilka miesięcy. Zresztą – nawet porozmawiaj sobie z babką z EuroKadra na ten temat. Powinni opisać jak to wygląda w poszczególnych firmach. Nie jest to przecież jakaś tajemnica.

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Nie nastawiam się, za wcześnie, na razie chcę robić swoje. Jest tam wiele osób, które mają dosyć długi staż. Wiele po prostu zależy ode mnie – Pani z EuroKadra mówiła, że czas na wejście bezpośrednio do firmy to minimum kilka miesięcy. Zobaczymy jak to będzie wyglądało.

    Obcasik
    Participant
    • Tematów: 3
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Jeśli faktycznie zrobisz to w kilka miesięcy, to będzie świetny wynik. Nie wiem jakie są liczby, ale zazwyczaj na coś takiego się czeka. Skoro takie dane podaje ci agencja, to zakładam, że w takim czasie to wszystko jest rzeczywiście do załatwienia. Najważniejsze, że po prostu w ten sposób są szans na dostanie dobrej pracy.

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Babki z EuroKadra twierdzą, że jeśli coś będzie źle szło, to oni nie robią żadnych problemów ze zmianą miejsca pracy. Teraz taki okres, że wszyscy mają braki kadrowe i pracownik po prostu ma możliwość dopasowania miejsca zatrudnienia pod siebie. Jest źle, to firmę można zmienić.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Praca tymczasowa – dobry wybór?"

Przewiń na górę