Prezent dla syna nastolatka

  • Autor
    Odp.
  • Aria
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    Witam, potrzebuję rady. Mój syn ma 14 lat, dużo czasu spędza przed komputerem: siedzi w Internecie, gra, ciągle majstruje przy nim. Niedługo będzie obchodził urodziny, chcemy kupić mu prezent, który sprawi mu radożć a jednoczeżnie wyciągnie go z przed komputera. Próbowaliżmy już zapisywać go na jakiż sport, ale nie wyszło, dlatego wszelkie sportowe gadżety odpadają 🙄 . Będziemy wdzięczni za wszelkie pomysły.

    kaprysna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 90
    • Stały bywalec

    moze jakas gre planszowa utrzymana w konwencji jakiegos RPG czy cos podobnego gatunkiem?

    nie jest to niestety cos, co mozna wrzucic do worka z napisem gra edukacyjna, ale jest swietnym zabijaczem czasu i jak sie ma z kim zagrac, to ciezko sie potem oderwac. zazwyczaj sa pieknie rzezbione figurki, przygody, wyzwania, potwory do pokonania, jest magia, artefakty do zdobycia. poza tym do gier tego typu jest zazwyczaj duzo dodatkow, mozna je wiec rozbudowywac i uatrakcyjniac rozrywke.

    nie wiem czy takiego rozwiazania poszukujesz dla syna, ale wielu chlopcow, jak i doroslych facetow takie gry ciesza 😉 moze to zaowocowac rowniez siegnieciem w przyszlosci po literature fantastyczna co jest kolejnym sposobem na spedzanie mniejszej ilosci czasu przed komputerem.

    kiedys byla strasznie popularna magia i miecz, teraz wyszla pod nazwa „talisman”. samej zdarza mi sie grywac w gierke o nazwie „runebound”, pomimo tego, ze wiek nastoletni mam juz za soba 😉

    jesli cie to chociaz troche zainteresowalo, to polecam przekopac sklepy:
    [usunięto_link]
    [usunięto_link]

    mozna tam znalezc mnostwo planszowek niekonieczniecznie z gatunku, ktory zaproponowalm. trafia sie tez edukacyjne i logiczne rozgrywki, ktore moga sie wydac odpowiedniejsze.

    carooo
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    Miałam podobny problem z synem, ciężko go było namówić do odejżcia sprzed komputera. Kupiliżmy mu taki zaawansowany samochód zdalnie sterowany. Po jakimż czasie się do niego przekonał, dokupił jakież czężci, majstruje przy nim. Nie odszedł całkiem od komputera, ale wychodzi czężciej, poznał jakiż chłopców, którzy też się tym bawią i na zawody jeździ co jakiż czas.
    Tu możesz sobie obejrzeć te auta: [usunięto_link]
    poszukaj też na allegro

    Aria
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    Co do gier to nie wiem czy to dobry pomysł. On już i tak gra na komputerze. Może ten pomysł z samochodem, w sumie chodzi mi o to żeby go z domu wyciągnąć.

    pozytywna
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    A może obóz sportowy? Moja siostra jakiż czas temu wysłała syna na obóz jeździecki z firmą ok-tours i chłopak wrócił zachwycony, a teraz nie siedzi przed telewizorem/komputerem, tylko czeka na kolejny weekendowy wyjazd do stadniny i cały czas czyta książki o koniach. Ale mają w ofercie też obozy taneczne, żeglarski. No tyle, że to propozycje na lato. Może wyżlesz go na obóz narciarski? Sprawdź to i przemyżl. Oderwie się od komputera, pozna kogoż i może pokocha narty. Myżlę, że jak się skontaktujesz z tą firmą, to się przekonasz do takiego wyjazdu 😉

    kleamea
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Przyznam że żwietny pomysł z tym bilardem! Jako matka dorastającego chłopca doskonale znam problem uzależnienia od komputera i wszelkiego rodzaju gier… 🙄

    Julia2804
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Fajnie byłoby dać dziecku coż co rozwinie w nim pasje i odciągnie od gier. Co myżlicie o sprzęcie optycznym: teleskop Opticon, luneta? To może być naprawdę interesujące. I to nie jest duży wydatek. 😉

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Tylko musi go to zainteresować,trzeba podpatrzeć czy łyknie taką wiedzę,może cisnąć w kat.Ale pomysł żwietny:)

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Napisz jaką sumę chcesz przeznaczyć. Osobiżcie kupiłbym mu coż związanego z komputerem,może to jego pasja i ją w przyszłożci rozwinie w coż pożytecznego.
    Nie wiem po co odciągać od czegoż co sprawia mu radożć.

    Julia2804
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Wiem, że interesuje się również astronomią, przynajmniej tak było dopóki nie wciągnęły go gierki. Nie chce, żeby zmarnował to.
    Oczywiżcie jeżli chodzi o sumkę jaką chce przeznaczyć na teleskop Opticon, to góra 200zł.
    Po głowie chodzi mi też luneta, co będzie lepsze? Jak myżlicie? 😉

    jemioloHANIA
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Najlepiej dac kase…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Prezent dla syna nastolatka"

Przewiń na górę