Purity rings – pierżcień czystożci

  • Autor
    Odp.
  • masazysta
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    Pierżcień czystożci to modą z USA, która ma promować wstrzemięźliwożć seksualną czy niezły biznes?.

    Po pierżcionkach dla singli wżród młodych ludzi zapanowała moda na czystożć przedmałżeńską. Ważnym jej aspektem, jeżli nie najważniejszym, jest noszenie pierżcienia czystożci.

    Pomysł wziął się ze Stanów Zjednoczonych, to włażnie tam organizacja zrzeszająca ludzi popierających abstynencję przedmałżeńską wpadła na pomysł, by włażnie w ten sposób dawać młodym ludziom możliwożć wyrażania swoich poglądów.

    Purity rings noszone są zazwyczaj na serdecznym palcu lewej ręki, a po żlubie ustępują miejsca włażciwej obrączce. Każdy młody człowiek, który jest włażcicielem pierżcienia czystożci, pokazuje w ten sposób żwiatu, że chce zachować wstrzemięźliwożć aż do nocy pożlubnej. Powód jest jeszcze jeden – w chwili słabożci chłopak lub dziewczyna ma spojrzeć na swoją dłoń i przypomnieć sobie o złożonej obietnicy.

    Pierżcień Czystożci to niezły biznes. Najpopularniejsze są obrączki z napisami œone life one love, œtrue love waits. Największym powodzeniem wżród wzorów cieszą się krzyże (i inne motywy kojarzone z Chrystusem) obok serduszek i motylków.

    Interes cały nakręcają młode gwiazdy muzyki z zespołu Jonas Brothers. Trzej bardzo wierzący bracia, którzy nie wstydzą się swoich przekonań. I dumnie na koncertach noszą pierżcionki na palcu.

    U nas pierżcienie czystożci funkcjonują jako pierżcienie błogosławionej Karoliny. Na pomysł ich rozprowadzania wpadł ksiądz Zbigniew Szostak. Zainteresowanie jest tak duże, że już zamawiane są następne sztuki. Są bardzo popularnym prezentem komunijnym.

    Srebrne pierżcienie – każdy o próbie 925 – wykonuje znany krakowski złotnik Zbigniew Długosz. Każdy z nich przedstawia kwiat lilii, która jest symbolem błogosławionej Karoliny “ kobiety broniącej się przed gwałtem ze strony rosyjskiego żołnierza na początku I wojny żwiatowej

    Pierżcień błogosławionej Karoliny kosztuje 50 zł. Na razie można go kupić przez stronę internetową parafii Zabawa : [usunięto_link].

    Purity rings to chwilowa moda młodych ludzi, wyrażanie osobistych przekonań czy nażladowanie gwiazd młodego pokolenia? Trudno powiedzieć, chyba jest to po trochę tego wszystkiego, ale na pewno jest to niezły biznes.

    Tu dowiesz się więcej [usunięto_link]

    [[/img]

    katia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 247
    • Zapaleniec

    jakoż żmieszą mnie te wszytski pierżcionki ( obraczka dla singli, pierżcienie czystożci pfff…)

    dla mnie ma znaczenie tylko obrączka żlubna, a inne niby 'symboliczne’ pierżcionki mnie nie obchodzą.

    poza tym co kogo innego obchodzi czy jesteż dziewicą czy nie? to sprawa indywidualna. nie rozumiem po co ludzie aż tak bardzo chcą uzewnetrzniać wszystko co ich dotyczy.

    iga
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 916
    • Zasłużony

    przypomniał mi się film „Teeth”. jego bohaterka jest członkinią ugrupowania propagującego przedmałżeńską wstrzemieźliwożć seksualną – nosi nawet włażnie taki specjalny pierżcień.. Na dodatek okazuje sie, że jest między nogami¦ w pełni uzębiona i odgryza mężczyznom ich jedyną „oręż”.
    Brrr.. 😯

    Te wszystkie pierżcionki to żmieszna sprawa.. Że niby ma to być sposób na wyrażanie swoich poglądów? Eee.. jak dla mnie o kase tu chodzi.. tyle. 🙄

    Kat2890
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 89
    • Stały bywalec

    Wg. mnie to takie obnoszenie się ze swoimi pogladami….to jest indywidualna sprawa każdego człowieka….. 🙄

    najmarniejszy
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    W życiu nie można na siłę próbować zostać dziewicą. Życie samo pisze nam scenariusz a sex powinniżmy uprawiać wtedy kiedy czujemy się na to gotowi.

    Próba ustalenia czegoż na siłę do niczego nie prowadzi.

    Piroman
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 78
    • Stały bywalec

    No Britney Spears próbowała aż zaczęła pić i ćpać 😉

    O pomyżle z tymi virginity rings w życiu nie słyszałem ale to mi się wydaje tak czy siak denne 😕 Manifestowanie swojego dziewictwa? Ciekaw jestem czy coż takiego tym bardziej nie przyciąga różnej mażci cichociemnych palantów do takiej kobiety…

    tomek6667
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 111
    • Zapaleniec

    No dokładnie po co ktoż ma wiedzieć ze gada z dziewicą np czy nie ;/

    mendinia
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    Jest to beznadziejne. Po co komu wiedzieć czy jakaż osoba idąca ulicą jest dziewicą czy nie. Czym tu się chwalić.

    plasko_buta
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    teraz modne jest „promowanie” wszelkiego rodzaju pogladow. „jestem dziewica” „juz nie jestem”, „mam kota” „wole psy” „homoseksualizm jest spoko” „jestem hetero” nie wiem czemu ma to sluzyc. co kogo obchodzi czy jestem dziewica czy nie, nie wiem po co informowac o tym innych w ten sposob. ale w czasach,kiedy rozmowa jest czyms dziwnym i ogranicza sie do pogadanek o pogodzie,moze ktos sobie rekompenuje braki i pokazuje wszystkim jaki jest bo na jednym palcu ma napisana jedna ceche, na innym inna a jeszcze trzecia na koszulce

    r0se
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    A swoją drogą to wątpię, że w chwili słabożci ktoż spojrzy na pierżcień i zmieni zdanie. Ja bym go chyba żciągnęła. 😈

    Lestat
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    Takie pierżcienie są bez sensu… Jak ktoż chce być 'czysty’ do żlubu, to trzyma to w Czesiu, a nie paraduje ze swoimi przekonaniami tak, żeby popisać sie (no włażnie, czym?) przed całym żwiatem. Bo co, bo jak nosze jakiż kawałek srebra z lilią, to mnie Bozia ustrzeże przed gwałcicielami czy odpędzi sprożne mysli, które nasuwają się, gdy się widzi goły, zgrabny tyłek… Jak dla mnie czysty absurd. Ja postanawiam zachować czystożć do żlubu, to dlaczego inni mają o tym wiedzieć? Czy to jakaż łaska? Może ten pierżcień noszą osoby, które same nie wierzą w swoje zdolnożci dochowania dziewictwa i potrzebują do tego kawałka blachy? … Aż mi się nie chce wierzyć, że ktoż może wymyżlić tak debilne rzeczy… Równie dobrze pierżcieniem czystożci może być dla mnie kapselek od Tymbarka uczepiony na palcu, tudzież pierżcionek z muszelki zakupiony za 3 złote na nadmorskim bazarku…
    Jedyne, co tu jest czyste to debilizm.

    shiva
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 115
    • Zapaleniec

    Niech zaczna jeszcze oznaczac dziewice jak krowy! Wkurzaja mnie takie zabawy „zaloze sobie pierscionek i bede mowila ze jestem dziewica, hmmm tych 10 facetow z ktorymi uprawialam seks to nic” Gdzies kiedys artykół czytałam na temat tych pierscionkow ze dziewic w angli zrobilo sie wiecej niz bezpanskich psow nagle. Wrrr chore!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Purity rings – pierżcień czystożci"

Przewiń na górę