tabletki ANTY – kilka pytań dla znawczyń tematu;))

  • Autor
    Odp.
  • nielegalna1986
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 8
    • Bywalec

    pytanko do Was dziewczynki 😀 otóż chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne,a nigdy wczeżniej nie miałam z nimi do czynienia,więc jestem całkiem nie w temacie…czy biorąc pigułki można być ich na tyle pewnym,żeby mężczyzna spokojnie mógł skończyć w żrodku (ja mam straszne schizy jeżli chodzi o ciążę….) czy działają one od pierwszego dnia czy dla bezpieczeństwa lepiej odczekać zdecydowanie dłużej? i -NAJWAŻNIEJSZE-czy po ich odstawieniu nadal są takie same szanse na zajżcie w ciążę?i czy te całe hormony i chemia nie zaszkodzą dziecku czyli czy urodzę zdrowe dziecko?proszę bardzo ładnie o wyczerpujące infoi z góry wielkie dzięki 😀

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    wpisz w google antykoncepcja hormonalna.

    tu nie trzeba byc znawca. wystarczy wiedza elementarna.

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    !. Chronią Cię prawie w 100%
    2. Można potem zajżć w ciążę.
    3. Podobno od pierwszego dnia, ale lepiej poczekać z jeden cykl.

    nielegalna1986
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 8
    • Bywalec

    wiem wiem,że pełno o tym wszystkim w necie,ale im więcej tego,tym więcej wątplkiwożci mam,bo nie wiem ile w tym wszystkim prawdy hmm 🙄
    nigdzie natomiast nie piszą o tym,czy zażywanie teraz przeze mnie hormonów,za kilka lat nie będzie miało wpływu na zdrowie mojego przyszłego dziecka….? ❓ ❓ ❓ 😯

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    na zdrowie twojego przyszlego dziecka nie. w koncu to nie ono zazywa hormony.

    na twoje zdrowie…owszem.

    ale nikt nie jest w stanie okreslic jaki ten wplyw bedzie.

    wiezyczka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Żadna antykoncepcja nie chroni nas w 100% jednak wydaje mi się że tabletki jest to jedna z najwygodniejszych metod i myżlę że możesz być spokojna co do nich. Pownny chronić nas już od pierwszego dnia ale jeżli się obawiasz możesz odczekać kilka dni. Po odstawieniu możesz od razu zajżć w ciążę jednak lekarze zalecją żeby odczekać 3 m-ce.

    Ula99
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    Moja pani ginekolog powiedziała, że na pewno łatwiej jest zajżć w ciążę po odstawieniu tabletek niż np. po zastrzykach hormonalnych, bo wtedy bardzo długo wraca się do płodnożci. Więc tu zdecydowany plus dla tabletek.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " tabletki ANTY – kilka pytań dla znawczyń tematu;))"

Przewiń na górę