Urządzenie do monitoringu parametrów roślin doniczkowych

  • Autor
    Odp.
  • Grazyna7
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    Cześć. Jednym z moich hobby jest uprawa doniczkowa roślin, mam bardzo dużo różnych odmian i gatunków. Od dłuższego czasu chciałam kupić miernik EC bo bardzo pomaga w utrzymaniu optymalnego stężenia odżywek w ziemi roślin. Ostatnio znalazłam urządzenie xiaomi Smart Flower Monitor, który taką funkcję posiada i przy okazji też podaje poziom wilgotności gleby, nasłonecznienia i temperaturę, a to wszystko wysyła na aplikację smartfona. Myślicie, że to dobre urządzenie? Mam dobre doświadczenia z marką xiaomi, ale raczej tylko ze smartfonami. Może ktoś ma to urządzenie i się wypowie, nie jest ono drogie, ale nie lubię kupować kota w worku.

    Pozdrawiam

    agrewa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Jestem zaskoczona skutecznością tego urządzenia. Przed zakupem byłam dosyć sceptyczna i nie wierzyłam, że takie urządzenie może. Zakupiłam Flower Monitor  z myślą o mojej palmie koralowej, z którą miałam problemy. Zaczęłam się sugerować wskazaniami aplikacji i po 2 tygodniach widać już poprawę, naprawdę polecam.

    Tomasz Gawlik
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Masz na myśli to urządzenie [usunięto_link] ? Myślę, że to może mocno zależeć od konkretnej rośliny, jaką uprawiasz. Ja mam głównie storczyki i dla nich (ze względu na korzenie napowietrzne) takie urządzenie nie spełniłoby swojej funkcji. Dla każdej innej rośliny, z normalnymi korzeniami podziemnymi i uprawianym w glebie takie urządzenie to świetna opcja. W połączeniu z automatycznym podlewaniem, stosowaniem odpowiedniego nawozu i prawidłowym nasłonecznieniem, na pewno szybko zauważysz pozytywne rezultaty.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Urządzenie do monitoringu parametrów roślin doniczkowych"

Przewiń na górę