Wiosenne infekcje – jak walczycie?

  • Autor
    Odp.
  • ladena
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    U mnie w pracy już parę osób daje wyraźne znaki choroby (smarkanie). Boję się, że niebawem do nich dołączę. Jak zawczasu się przed czymż takim chronić? Co może pomóc? Z czego wy korzystacie?

    BibiAnnson
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Mnie bardzo pomógł ekstrakt z pelargonii afrykańskiej. Brzmi może nieco egzotycznie, ale raczej nie powinnaż mieć problemów ze znalezienie tego. Pierwsza lepsza apteka powinna pomóc.

    ladena
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Mnie bardzo pomógł ekstrakt z pelargonii afrykańskiej. Brzmi może nieco egzotycznie, ale raczej nie powinnaż mieć problemów ze znalezienie tego. Pierwsza lepsza apteka powinna pomóc.

    Problemów ze znalezieniem rzeczywiżcie nie było. Jak zapytała, to wskazali coż o nazwie pelavo. Mam nadzieję, że się sprawdzi, tym bardziej, że pozostali domownicy też nie najlepiej się czują.

    olissa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 8
    • Bywalec

    A na ból gardła też to pomaga? Czy na tę dolegliwożć lepiej szukać czegoż innego?

    araksol
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ja stosuję zazwyczaj tylko żrodki naturalne. Pomaga mi syrop z cebuli. Gardło można płukać szałwią lub solą. Dobry jest syrop z buraka. Trzeba tez pomyżleć o dużych dawkach wit c.Pomaga też aromatoterapia czyli olejki. W ostatecznożci biorę polopirynę.

    ladena
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    A na ból gardła też to pomaga? Czy na tę dolegliwożć lepiej szukać czegoż innego?

    Nie no, źródłem też jest infekcja. W moim przypadku sprawdziło się całożciowo 🙂 Już się mogę cieszyć wiosną.

    baasiek
    Participant
    • Tematów: 7
    • Odp.: 208
    • Zapaleniec

    czosnek, syrop z bzu, tran :), miód to typowo domowe sposoby, ja też się wspomagam czasami acidolackiem, też dużo daje, teraz chyba taka pora sporo moich znajomych też choruje

    Rzesy-Sklep_pl
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 143
    • Zapaleniec

    Podczas wczesnej wiosny nie trudno o infekcję a w konsekwencji grypę czy przeziębienie,dlatego tak ważna jest profilaktyka. Ja np codziennie biorę tran,chwalony na wielu forach za skutecznożć i mam nadzieję,ze to pomoże.

    baasiek
    Participant
    • Tematów: 7
    • Odp.: 208
    • Zapaleniec

    tran to dobry pomysł, warto brać przez cały rok, jak na razie się trzymamy choć męczą nas alergie niestety :/

    ineska
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 328
    • Pasjonat

    Dobrez , że u nas nikt nie ma alergii, współczuję Tobie… Pewnie leki cały czas bierzecie?

    baasiek
    Participant
    • Tematów: 7
    • Odp.: 208
    • Zapaleniec

    dzięki, Mały od czasu do czasu jak Mu się pogarsza to daję mu clemastinum albo aerin, na szczężcie lub nie ma chyba tylko pokarmowe, dobrze że mało nam choruje ogólnie, tylko te wysypki

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wiosenne infekcje – jak walczycie?"

Przewiń na górę