zaćma i astygmatyzm

  • Autor
    Odp.
  • leczeniezacmy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    Od niedawna chorzy mogą poddać się zabiegowi, który nie tylko leczy zaćmę, ale też koryguje astygmatyzm. Taką możliwożć dają soczewki AcrySof Toric. Dotychczas astygmatyzm można było korygować jedynie poprzez nacięcia rogówki (tzw keratotomia radialna), lub przy użyciu lasera excimerowego (Lasik, Lasek, PRK). Stosowane obecnie implanty soczewek torycznych pozwalają na jednoczesne usunięcie zaćmy
    i skorygowanie astygmatyzmu, bez koniecznożci dodatkowej operacji oka.
    AcrySofToric to jednoczężciowa, akrylowa, zwijalna soczewka wszczepiana podczas zabiegu usunięcia zaćmy. Zastępuje ona naturalną zmętniałą soczewkę. Jest elastyczna dzięki czemu dopasowuje się w oku do jego naturalnych wielkożci. Więcej o soczewce i metodach leczenia zaćmy na [usunięto_link]. Serdecznie zapraszamy!

    Tamara Schmidtke
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Ja jestem po zabiegu zaćmy , który miałam robiony w klinice Optegra . W sumie płaciłam 1999 zł i na dobra sprawę była to jedna z najniższych cen na rynku . Dlatego tez się zdcydowałam na operacje zaćmy tutaj 😉 Co do soczewki to mam soczewkę jednoogniskową . A zaćmę miałam usuwaną laserem metodą fakoemulsyfikacji

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " zaćma i astygmatyzm"

Przewiń na górę