- AutorOdp.
- 23 sierpnia 2010 at 12:15
Badanie CBOS nt. oczekiwań pacjentów po operacji usunięcia zaćmy wykazało, że pacjenci są niedoinformowani: co czwarty respondent po zabiegu usunięcia zaćmy (24,0%) stwierdza, że przed operacją miał za małą wiedzę na temat samego jej przebiegu oraz rodzajów wszczepianych soczewek. Nie wiedział, jaką soczewkę mu wszczepią i z czym się to wiąże w przyszłożci: czy całkowicie pozbędzie się problemu złego widzenia, czy będzie musiał nosić okulary. Ponadto pacjenci nie mieli wiedzy nt. zdrowia swoich oczu i innych wad wzroku, które wystąpiły obok zaćmy, w tym m.in. starczowzrocznożci. Więcej informacji o wynikach badań CBOS oraz wszystkie informacje, by lepiej przygotować się do operacji usunięcia zaćmy znajdą Państwo na portalu leczenie zacmy.
13 września 2010 at 14:42halo halo.. a czy ktoż może mi odpowiedzieć na moje pytanie?
Jeżli mój partner miał operację na zaćmę…to czy jest prawdopodobieństwo,że dzieci mogą mieć taką wadę?
Mój partner stwierdził,że po operacji widzi lepiej. chodż i tak nie zobaczy z daleka jakiż napisów..
13 września 2010 at 14:56A jakiego rodzaju miał zaćmę?
13 września 2010 at 15:11tzn nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym rodzajem??
możesz mi jakoż przybliżyć…
Wiem,że ciągle powtarza,że nasze dzieci mogą to odziedziczyć.. dla mnie to nie jest jakiż wyznacznik czy będę z nim czy nie ale widzę,że on się ty,m bardzo przejmuję..:(13 września 2010 at 16:00Może to być zaćma dziedziczna, toksyczna jako skutek pokarmów, metaboliczna na przykład w cukrzycy, pourazowa, związana z wiekiem itd.
Ogólnie jeżli chodzi o kobietę w pierwszym trymestrze ciąży należy unikać niektórych leków, cukrzyca u matki też może być niekorzystna.
Zaćmy wrodzone kojarzone są z niektórymi chorobami dziedzicznymi. Co do twojego mężczyzny nie rezygnowałbym z potomstwa,ale możecie udać się do specjalisty jeżli trzeba, rozwiać wszelkie wątpliwożci.14 września 2010 at 17:18tak ma wrodzona.. ale ja nie zamierzam rezygnowaćz potomstwa:) to on ciągle powtarza, że jest to problem a dla mnie nie…
23 marca 2017 at 17:40Jest mozliwoś jak najbardziej ,ze jeżeli np mąż miał zaćmę to wtedy dzieci też będą takową mieć . Kiedys ogólnie było bardziej przyjęte ,ze zaćma głównie dotyka starszyc osób . No niestety nie do końca ;/ Coraz więcej młodych osób również na nia zapada . A na NFZ niestety kolejki są strasznie dlugie Nawet do 3 lat oczekiwania na zabieg . Na szczescie są zabieg np wramach dyrektywy transgranicznej .Wtedy NFZ ma obowiązek zwrócic koszt operacji . Np w Optegrze w Berlinie wykonuje się takie zabiegi gdzie wszzepia sie soczewke zaawansowaną .
29 listopada 2017 at 22:42Mielismy podobny dylemat, kiedy mama miała mieć zabieg, ale po przeliczeniu kosztu wyjazdu a granicę, zakwaterowania + bariera jezykowa, uznaliśmy, że prościej będzie zoperować w Polsce, ale prywatnie. Zabieg odbył się jakieś 2 miesiące temu w Spektrum we Wrocławiu.
22 grudnia 2017 at 13:39Teraz wiele klinik oferuje operację zaćmy, więc można udać się tam, gdzie jest najbliżej. Nie każda jednak oferuje zaćma refundacja nfz. My ostatnio udaliśmy się z dziadkiem do Alfy Medycyny gdzie udało się ją zdobyć i dziadek jest uratowany. 🙂
5 marca 2018 at 11:57Jak dla mnie świetne rozwiązanie to kliniki przy granicy takie jak PROVISUS w Czechach . W takich miejscach operacje wykonywane są bardzo szybko, a ceny są o niebo niższe niż w Polsce. Z tego co widziałam to już od ok 499 zł + 99zł za transport. Człowiek wraca wypoczęty, z pełna dokumentacją i widzący poprawnie. I co najważniejsze – zabiegi są refundowanie, bez konieczności czekania latami tak jak w Polsce.
- AutorOdp.