Zapalenie spojówek – czym leczyć?

  • Autor
    Odp.
  • koala
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Od kilku dni mam bardzo piekące i zaczerwienione oczy. Nie da się funkcjonować w takim stanie. Robiłam okłady z rumianku, nawet solą fizjologiczną przemywałam, ale nie pomaga. Wydaje mi się, że to może być zapalenie spojówek. Czy macie pomysł jak to leczyć? Czy niezbędna jest wizyta u lekarza?

    rupka
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    koala, na twoim miejscu poszłabym do lekarza, bo zapalenie spojówek jest bardzo nieprzyjemne. A póki co kup sobie w aptece krople sulfacetamid, bo mnie one swego czasu bardzo pomogły jak miałam zapalenie spojówek.

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Lekarz i nei próbować na własną rękę.
    Tym bardziej ze tym zarażasz innych więc zwolnienie

    koala
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    rupka, dzięki za radę. Rzeczywiżcie te krople złagodziły objawy. Byłam u lekarza i diagnoza to zapalenie spojówek alergiczne. Rumiankiem raczej bym tego nie wyleczyła, więc dobrze, że poszłam 🙂

    wakacika
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Ja sulfacetamidem całą rodzinę leczę z zapalenia spojówek. Niedawno tak mieliżmy, że w krótkich odstępach czasu chorował mąż, potem moja córka i mama. I za każdym razem te krople super pomogły.

    natasz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Czy te krople są na receptę? niestety przy zapaleniu spojówek nie ma wielu możliwożci, bo większożć kropli z antybiotykiem jest na receptę. Mi pomaga gorący okład z herbaty albo rumianku.

    cytryna65
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Zdecydowanie najlepiej udać się do lekarza, ja kiedyż zbagaelizowałam sprawę i leczyłam „na własną rękę”, niby pomogło ale po jakimż czasie wracało… pomogły dopiero krople od okulisty z antybiotykiem.

    kingaarej
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Można wspomagać się okładami, ale w większożci przypadków jednym rozsądnym rozwiązaniem są krople z antybiotykiem dostępne tylko na receptę.

    aanka91
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Zapalenie spojówek leczy się sulfonamidami lub roztworami antybiotyków w postaci kropli i mażci – jeżli jest to bakteryjne zapalenie spojówek. W przypadku wirusowego zapalenia spojówek stosuje się leki przeciwwirusowe i zmniejszające obrzęk, przeciwzapalne i odkażające.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Zapalenie spojówek – czym leczyć?"

Przewiń na górę