bulgotanie w brzuchu itd.

  • Autor
    Odp.
  • arta_25
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    witam, od ok. 2 tyg mam dziwne bulgotanie w brzuchu. zarowno przed jak i po jedzeniu. czasami mam tez mdlosci. juz wczesniej zauwazylam ze ponizej brzucha skora jest nabrzmiala. lezac na plecach albo na brzuchu mam dziwne uczucie ktorego wczesniej nie bylo, cos tak jakby mi tam przeszkadzalo. co to moze byc?

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Jak to bardzo dokuczliwe,to powinnaż zapytać lekarza.Może zmieniłaż coż w diecie?
    Czasami takie objawy są przy alergii pokarmowej,pasożytach albo wyskokobłonnikowych produktach,jak ktoż ma wrażliwe jelita.

    [usunięto_link]

    arta_25
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    nic nie zmienilam w diecie, o ile mi wiadomo nigdy na nic nie mialam alergi i zawsze bylam zdrowa osoba…

    mis11
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    Może niekoniecznie to wzdęcia, ale coż z powietrzem w żołądku. Powietrze łykamy ze żliną, jest w pozywieniu i czasem organizm nie może sobie poradzić.

    Możesz spróbować brać Espumisan. Jest nieszkodliwy, bo się nie przyswaja, lecz jest wydalany w takiej samej postaci, jak został spożyty. Pomaga rozbijać pęcherzyki powietrza w przewodzie pokarmowym. Bez recepty, powinien Ci pomóc

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    mis11 ma trochę racji ale może jednak sprawdzić to u lekarza, co?? z brzuchem bywa różnie a jelitami jeszcze bardziej, ja mam WZJ biorę asamax i nie życzę Ci tego, więc idź sprawdź.

    mis11
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    Ja zaproponowałem Espumisan na zapowietrzanie żołądka, bo jest specjalnie do tego celu. Jeżli nie ma zgagi, jakiż innych dolegliwożci, a samo bulgotanie, nie ma może potrzeby brać czegoż innego. Wizyta u lekarza oczywiżcie nie zaszkodzi.

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    ja nie mówię że od razu trzeba brać asamax, tylko pokazuję że czasem błahe sprawy mogą być poważne a poważne błahe

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    U mnie bulgotanie w brzuchu to eksces do którego włażciwie zdążyłam się przyzwyczaić. Niemniej jednak czasami czuję dyskomfort psychiczny jeżli o to chodzi. Wiem że jestem najedzona a tu nagle bulgotanie, ostatnio w teatrze miałam taką sytuację nie powiem żebym się z tym dobrze czuła i sama nie wiem jak się odpowietrzyć… Połykam tyle powietrza podczas jedzenia ? Czy uporaliżcie się sami z czymż takim ?

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Mnie takie bulgotanie dopada klika razy w miesiacu – to jeden z objawów Zespołu Jelita Wrażliwego ….

    Mokka_Latte
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 90
    • Stały bywalec

    Ja ma czasem od sztucznego żarcia :/

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    Nie wiem włażnie na ile to bulgotanie jest doraźne. Czy powinnam obserwowac kiedy sie pojawia pod kątem jedzenia i stosować Espumisan wtedy… Po niczym czuję trochę jakby zeszło ze mnie powietrze.

    Wloczykij
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 226
    • Zapaleniec

    Obserwuj, po jakich produktach masz te problemy.

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    Niewątpliwie po kawie, którą i tak piję raz czy dwa na tydzień odczuwam takie objawy, dlatego już zaczęłam przed zażywać espumisan. Pytanie przy w miarę rzadkim piciu takiej ilosci kofeiny uda mi się być uważną w tym wszystkim.

    CrazyLips
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 18
    • Bywalec

    Możesz mieć zespół jelita drażliwego, a na to niestety nie ma rady 🙁

    Ustalenie_Ojcostwa
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 139
    • Zapaleniec

    Ciężko powiedzieć czy to na pewno zespół jelita drażliwego. Tutaj należałoby się udać do lekarza który zleci wykonanie kompleksowych badań.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " bulgotanie w brzuchu itd."

Przewiń na górę