cellulit problem estetyczny, czy medyczny ??

  • Autor
    Odp.
  • Brenda
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Sam cellulit jest chyba problemem estetycznym. W sensie takim, że nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ale podłoże możemy okreżlić jako medyczne, bo cellulit powstaje w wyniku nagromadzenia toksyn, które powodują zapalenie tkanki łącznej. Stadiów cellulitu też jest kilka. Bardzo zaawansowany cellulit może przechodzić w cellulitis, który już zasadniczo na pewno jest problemem medycznym: to inwazyjne, ropne zapalenie skóry i tkanki łącznej. Wiem że leczą to w klinice Vimed. Leczenie jest nieinwazyjne: polega na zabiegach fizjoterapeutycznych i dostosowaniu diety do indywidualnego profilu immunologicznego.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    …dostosowaniu diety do indywidualnego profilu immunologicznego.
    Mam pytanie, może głupie. jak bada się taki profil immunologiczny?czy to jest możliwe?

    Brenda
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Na podstawie testu opóźnionej reakcji pokarmowej można okreżlić indywidualny pokarmowy profil immunologiczny. Ten test pozwala po prostu ujawnić, jakie produkty działają destrukcyjnie na organizm. Wynik pozwala okreżlić IPI, który jest związany z genotypem. To najpewniejsza metoda, tylko te testy pozwalają wykryć co może być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego diety oparte o te testy i dopasowane do IPI są najzdrowsze. Bo są dedykowane jakby specjalnie twojemu organizmowi.

    inaczej
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Moim zdaniem i taki i taki. Na pewno jest to program złożony, którego nie da się od tak usunąć tylko i wyłącznie jakimiż kremami czy balsamami. Do tego potrzebna jest złożona terapia np. taka [xxxxx] – program przedstawiony na tej stronie jest przemyżlany w sposób kompleksowy i myżlę, ze dlatego jest bardziej skuteczny niż np. masaże, kosmetyki. Przede wszystkim zaleca się stosowanie diety i uzupełnianie jej odpowiednimi suplementami. Dodatkowo wspomaga się proces walki z cellulitem zabiegami, które wykorzystują działanie fal akustycznych – rzecz jest bardzo ciekawa naprawdę warta zainteresowania.

    EDIT:kowal2

    carriebradshaw
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Chyba są dwa podobne wątki na tym forum, albo mi się zdaje. W każdym razie ja słyszałam o programie Stop – Cellulit, o którym już zresztą wspominałam. Puszcza się na cellulit skoncentrowaną falę akustyczną, która podobno skutecznie rozprawia się z cellulitem.

    Mikah
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 25
    • Bywalec

    cellulit jest chorobą cywilizacyjną 🙂 Wynika z naszego stylu życia i niestety jest genetycznie często uwarunkowany. To jest problem medyczny bo nierównomiernie rozkłada się tłuszcz, a to nie jest prawidłowe. W zabiegu lipolizy iniekcyjnej, wprowadza się specjalny preparat, kory ten tłuszcz rozkłada, rozbija, rozpuszcza. To nie jest problem tylko estetyczny. Można by uznać, że jest piekny ale zdrowe kobiety go nie mają….

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Z ta choroba cywilizacyjna to raczej sie nie zgodze,bo jak pytałam moją babcie to juz ona i jej kolezanki miały z tym problem tylko nie widziały jak to cos nazwac.
    Mysle ze to bardziej siedzi w genach,dlatgeo tak ciezko to zwalczyc.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Z ta choroba cywilizacyjna to raczej sie nie zgodze,bo jak pytałam moją babcie to juz ona i jej kolezanki miały z tym problem tylko nie widziały jak to cos nazwac.
    Mysle ze to bardziej siedzi w genach,dlatgeo tak ciezko to zwalczyc.

    Geny, genami,ale do tego dochodzi niewłażciwy sposób życia, złe żywienie, brak ruchu, otyłożć.

    fafik
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Gdyby media wmawiały nam że cellulit to jest piękny to byżmy miały problem z głowy. Precz z mediami!!!

    lasiczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    wg mnie jest to problem tkwiacy w glowach. ja nie traktuje tego w kategoriach medycznych. laski w pracy czy ap placza ze maja cellulit. ale co z tego? ja tez mam. kogo to obchodzi? moj boyfriend nie ma z tym problemu. problem maja media, pisemka itd. bo nie maja o czym pisac

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " cellulit problem estetyczny, czy medyczny ??"

Przewiń na górę