Co na migrenę – laski, pomóżcie!

  • Autor
    Odp.
  • mariwhite
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Słuchajcie, plz pomóżcie – lekarz zdiagnozował u mnie migreny (ech, wiedziałam że ten łeb boli mnie za bardzo), przepisał leki, ale… one kosztują 90 zeta za dwie tabletki o.O No sorry, ale jak dla mnie to cena zaporowa. Znacie jakież dobre leki na migrenę? Heeelp, zanim nie pęknie mi głowa na czężci…

    zolcia
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Mi sie wydaje ,że skoro lekarz przepisał ci takie leki to znaczy ,że to włażnie one ci mogą pomóc….. Więc ja bym nie kombinowała tylko kupiła te leki…..a może po tych dwóch tabletkach ci przejdzie…. 😛 Pozdro;*

    Khushi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    Mi przy silnym bólu głowy pomaga Aspiryna Migrenowa Bayera. W ogóle przy bólach migrenowych powinno się przyjmować rozpuszczalne tabletki, bo jelita są porażone i zwykła tabletka do połknięcia może nie zadziałać.

    shanabanana
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Hmm, przy prawdziwej migrenie aspiryna nie pomaga, niestety. Trzeba umieć rozróżniać silny ból głowy od migreny… Poproż lekarza o Triptagram, nie ma możliwożci żeby nie pomógł, jadę na tym od paru lat i skończył się temat migreny.

    jagdeb
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Hejka
    U kobiet w mojej rodzinie migrena występuje już od 3 pokoleń, i każda z nas póbowała różnych metod.
    Ja używam Cinie, też dostępne tylko na receptę. Ale to tylko przy bardzo silnym bólu, który zpowiada sie na trzydniówkę.
    Tylko jak to bywa z silnymi lekami przeciwmigrenowymi nie można po nim prowadzić samochodu.
    W innych sytuacjach gdy tylko rozpoznam symptomy nadchodzącej migreny staram się wziąć coż słabszego ostatnio Solpadine (rozpuszczalną).

    Pozdrawiam

    NiEtYkAlNa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 476
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    Mi przy silnym bólu głowy pomaga Aspiryna Migrenowa Bayera. W ogóle przy bólach migrenowych powinno się przyjmować rozpuszczalne tabletki, bo jelita są porażone i zwykła tabletka do połknięcia może nie zadziałać.

    najlepsza jest, mnie strasznie meczyly migreny, nie widzialam na oczy i wymiotowalam, niec mi nie pomagalo, a aspiryna bayera-PRZECIWMIGRENOWA, 10 minut i zaczyna bol odpuszczac.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Mówia ze kiedy dopadnie to najlepiej jest to przespac , badz odpoczywac w zupełnej ciszy.

    jagdeb
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    No czasami nic innego nie pozostaje, tylko nie zawsze jest to możliwe np. w pracy i jak dopadnie cię 3-dniówka to masz trzy dni wyrwane z życiorysu.

    Ale gdzież wpadł mi w ręce artykuł mówiący że taki pracownik ma prawo do zwolnienia do domu i szef nie powinien robić żadnych problemów. Chyba nawet jest takie prawo czy coż. Ale nawet jak jest to prawda to podejrzewam że i tak wszystko zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli przełożonego. Artykuł był ogólnie o migrenie, niedogodnożciach i przeszkodach jakie napotykają ludzie którzy na nią cierpią. A napisany był chyba pod patronatem jakiejż organizacji zrzeszającej migrenowców.

    Choko_Jazz
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 95
    • Stały bywalec

    rowniez mam migrene. nie uzalezniaj sie od tabletek, bo dojdzie do tego ze zaczniesz je brac to nie bedziesz umiala bez nich zyc.
    Jak dla mnie najlepszy jest masaz malzowiny usznej oraz glowy (+czolo) uwierz ze naprawde dziala !!!

    magda7
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 188
    • Zapaleniec

    Ja też czasami mam migrene,wczesniej zdarzało sie czesciej,ale znalazłam dobry sposób na ból,tzn lek.Mam znajoma w NY i ona mi przysłała tabletki Excedrin,które sa tam bez recepty tak samo jak u nas apap,albo ibuprom.Gdy mnie dopadnie ból to biorę odrazu 1 tabletke i jak mam jak to kładę sie na chwilę do łózka i po chwili przestaje mnie bolec.Wczesniej stosowałam apap,ale nic nie pomagał.

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Stosuj ciepłe lub zimne okłady. Ból załagodzić może także gorący, rozluźniający prysznic.
    Ulgę może przynieżć delikatny ucisk tętnicy skroniowej po stronie bólu.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co na migrenę – laski, pomóżcie!"

Przewiń na górę