cos na swieta :)

  • Autor
    Odp.
  • rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    zbliza sie wigilia wiec moge napisac wam przepis na barszczyk ale nie czerwony z uszkami 🙂 jest pyszny

    a wiec tak namoczone suszone grzyby gotujemy az beda miekie, pozniej wyciagamy grzyby ale ta wode w ktorej byly gotowane odkladamy na bok jak juz skoncza sie gotowac uszka z grzybami ta wode w ktorej byly gotowane wlewamy do tej wody z grzybkow i dodajemy ok. lyzke octu oraz solimy i pieprzymy jak sie troche podgotuje dodajemy smietane z maka dzis wlasnie pierwszy raz sama go robilam i wyszedl pyszny ale nie taki jak robi moja mama 🙂 zycze smacznego

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    Samam nie wiem…woda po ugotowaniu suszonych grzybow wyglada paskudnie i najczesciej plywaja w niej jakies smiecki…bo przeciez przed suszeniem nie myje sie grzybow…i co z tego zrobic barszczyk..(?)
    Nie mowie,ze to zly przepis,ale jakos sobie tego nie wyobrazam.

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:</em/

    bo przeciez przed suszeniem nie myje sie grzybow…

    hmm moja babcia chyba je czyżci…

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    hmm moja babcia chyba je czyżci…

    Tak,czysci przed suszeniem ale nie myje,i w momencie kiedy zaczyna sie je gotowac wszystko z nich wychodzi. Nie jestem jakas pancia,ale zupy z tej wody sobie nie wyobrazam.

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:</em/

    [usunięto_link] wrote:

    hmm moja babcia chyba je czyżci…

    Tak,czysci przed suszeniem ale nie myje,i w momencie kiedy zaczyna sie je gotowac wszystko z nich wychodzi. Nie jestem jakas pancia,ale zupy z tej wody sobie nie wyobrazam.

    yhy 😛 takie jajo 😛 nie wiem nie znam się 😛 przyznaje się bez bicia 😛

    rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    ale przed ugotowaniem tych grzybow trzeba je jeszcze namoczyc i wylac ta wode mi tam nigdy w tym barszczyku nic nie plywa chyba ze jakis grzybek nie wyciagniety ale sprubujcie raz a nie pozalujecie u mnie w rodzinie ten barszcz jest poprostu uwielbiany i nie wyobrazam sobie wigilii bez niego

    Monika
    Member
    • Tematów: 29
    • Odp.: 974
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    ale przed ugotowaniem tych grzybow trzeba je jeszcze namoczyc i wylac ta wode mi tam nigdy w tym barszczyku nic nie plywa chyba ze jakis grzybek nie wyciagniety ale sprubujcie raz a nie pozalujecie u mnie w rodzinie ten barszcz jest poprostu uwielbiany i nie wyobrazam sobie wigilii bez niego

    Pewnie jest pyszny,nie mowie,ze nie… 😉 😉 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " cos na swieta :)"

Przewiń na górę