Czego naprawdę potrzebujemy – ty i ja?

  • Autor
    Odp.
  • hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    Jakie są potrzeby człowieka, jakie są nasze potrzeby, jakie są potrzeby moje?
    Nie wiem, czy może znów nie nazbyt zuchwale i dalece od konformistycznych oczekiwań na trybunach forum, ale zaryzykuję “ co mam do stracenia, hehe, nie 😉 ? najwyżej mnie pochalstacie i już 😆 ! Może jednak odezwie się jakaż dusza, która ma, chce i potrafi wyrazić “ CZEGO POTRZEBUJE CZŁOWIEK, czego tak naprawdę TY potrzebujesz!? Potrafisz mówić, a nie tylko udawać, że mówisz? 😯

    Wiecie, iskrą zapłonową tego tematu był dla mnie taki tekżcik w necie, który mi szalenie zaimponował. I zupełnie spontanicznie przelewam go tu¦ W leniwe wakacje chyba się przyda, by ˜coż tu ożywić, bo strasznie spierdłowacieliżcie, na czele ze skądinąd fajnymi Modkami, hehe 😀
    Oto on:

    Wżród morza ewentualnożci: tego, co potrzebne, mniej potrzebne i zbyteczne, tego, co przyjemne, a pożyteczne, tego, co szkodliwe, bardziej szkodliwe, a smakowite, tego, co opłacalne, bardziej opłacalne, a krzywdzące drugiego człowieka, tego, co prawdziwe, mniej prawdziwe, kłamliwe, ale dające korzyżci¦ Nie zgubić się w tym gąszczu ani nie rozstrzygać fałszywie. Nie zgubić się ani na chwilę, ani na miesiąc, ani na całe życie. Umieć wrócić, gdy się pobłądzi. Umieć odkryć błąd, przyznać się do tego, że się było nieuczciwym, brutalnym, egoistycznym, że się skrzywdziło drugiego człowieka¦ Potrzeba drugiego człowieka, który pomoże, ostrzeże, upomni w imię dobra, życzliwożci. Potrzeba drugiego człowieka, który uratuje od rozpaczy. Potrzeba człowieka wiernego, który nie zdradzi, nie odejdzie, nie opużci, gdy zdarzy się czas próby, niepowodzeń, klęsk, katastrof życiowych, gdy wszyscy się odsuną, potępią, zapomną, który pocieszy, podeprze, poda rękę, pozwoli uwierzyć w siebie, przyniesie nadzieję i radożć¦ Bo miłożć to bycie do dyspozycji, to gotowożć do tego, by usłużyć, pomóc, przydać się, zaopiekować się. To chęć, by być potrzebnym. Czas jest zawsze tym egzaminatorem, przed którym nie ostanie się żadna złuda, zażlepienie, iluzja¦

    Zapraszam do najrozmaitszych pogawędek, wtrętów, myżli, aluzji, serdecznożci, lecz i do chropowatożci, złożci, ironii¦ Dziewczyny, nie będę wymieniał nicków – ale wiecie o kogo chodzi “ no jak, można na Was liczyć 😉 ?

    PS. Zapodałem to w Hyde Park, bo w ˜my i oni w żaden sposób mi to nie pasuje¦

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ja musze isc sie wykapac oraz zjesc sniadanie. potrzebuje tez nowych butow.

    fiona188
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 314
    • Pasjonat

    ja jak na razie to potrzebuję dobrej pracy, która da mi radożć i satysfakcję 🙂 a czego człowiek potrzebuje? chyba miłożci, oddania, poczucia, że jest potrzebny, satysfakcji w życiu, dachu nad głową

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    ja na chwile obecną potrzebuję odpoczynku. i może poczucia stabilizacji.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Czego naprawdę potrzebujemy – ty i ja?"

Przewiń na górę