Czy niski p0oziom zelaza wplywa na nastroj?

  • Autor
    Odp.
  • betinka1983
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 0
    • Początkujący

    Ostatnio fatalnie sie czuję…non stop jestem zmeczona, nic mi sie nie chce, juz nawet podejrzewalam depresję, ale lekarka polecila mi zażywac Floradix- preparat witaminowy z zelazem i in. witaminami. prawde mowiac myslalam, ze przepisze mi cos na depresję… ale ona zapewniala, ze ten floradix mi pomoze. Myslicie, ze brak zelaza moze powodowac obnizenie nastroju? Dodam, ze jest to preparat dla ciężarnych, odchudzajacych się, karmiących, z wahanimi hormonow i seniorow. Do zadnej z tyc grup sie nie zaliczam, a mimo to lekarka podkreslala, ze widocznie nie wchlaniam zelaza, albo, ze spozywam posilki , ktore wyplukuja zelazo z organizmu. Co miala na mysli, przeciez raczej zdrowo sie odzywiam.. jakie to produkty?? slyzalam, ze mleko m.in. czy to znaczy, ze nie moge juz tych produktow spozywac? lekarka nie miala czasu porozmawiac..nas NFZ moze wy cos wiecie?

    Skad wiedziala, ze moj nastroj jest zwiazany z niskim poziomem zelaza? fakt ostatnio się odchudzalam.. ale czy zelazo ma jakikolwiek wplyw z obnizonym nastrojem?

    fiona188
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 314
    • Pasjonat

    polecam artykuł
    [usunięto_link]

    jonesss
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    witam, czasami trzeba coż zrobić niestandardowego, aby móc póżniej wrócić do rzeczywistożci, poniżej link do stronki z fajnymi grami karcianymi 9 nie wiem czy był pasjans, jakież ezdrapki, bingo czy coż w tym rodzaju, ale fajne efekty wizulane i dzwiękowe, trochę męska rozrywka, ale mozna poczuć taki jakis dziwny blichtr , czy magię czegos innego,
    [usunięto_link]

    hetera
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Jeżli masz problemy z samopoczuciem psychicznym, może to być także problem z odżywianiem. Za dobre samopoczucie odpowiada w naszym ciele jeden hormon – serotonina, który jest wytwarzany z aminokwasów (substancji odżywczych) występujących tylko w niektórych rodzajach potraw. Jeżeli nam go brakuje, może nawet występować depresja. Poza pożywieniem, można też uzupełniać poziom tryptofanu (to ten aminokwas) za pomocą suplementów diety. Większe spożycie tryptofanu powinno polepszyć także sen. Oprócz serotoniny z tryptofanu jest bowiem produkowana także melatonina. Linka do przykładowego produktu zawierającego tryptofan zamieszczam poniżej. Powodzenia!
    [usunięto_link].

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Czy niski p0oziom zelaza wplywa na nastroj?"

Przewiń na górę