Czy pęknięty paznokieć się zrasta?

  • Autor
    Odp.
  • Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Kobietki nie wie któraż może czy pęknięty paznokieć się zrasta? Udało mi się zapużcić piękne długie pazurki i pech chciał,że jednym z nich zahaczyłam o wystającą nitkę z ubrania i paznkieć naderwał się,pękł na jakież 2mm od brzegu płytki paznokciowej:( Bardzo bym nie chciała żcinać wszystkich,więc pytam czy to pękniete miejsce odrastając zrożnie się z płytką czy nie?! Pomóżcie!

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Polecam pomalować bezbarwnym lakierem. Paznokieć raczej się nie zrożnie, a nawet jeżli miałby, to tyle razy byż nim zahaczyła o coż, że nawet by nie zdążył 😉
    Tak więc trochę lakieru bezbarwnego i będziesz w domu. Po tygodniu pewnie wystarczy wszystkie trochę spiłować.

    Czersi
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 741
    • Zasłużony

    Gdzież widziałam,ze są specjalne kleje do takich uszkodzen na paznokciach.

    aguus_
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 215
    • Zapaleniec

    są w drogeriach takie plasterki filmy essence, który nakleja się na złamany paznokieć, maluje się normalnie i problem z głowy. 🙂 a kosztują około 12zł za 20 sztuk. 🙂

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Gdzie można kupić te plasterki z essence? W rossmannie nie widziałam,w Super Pharmie też nie w sumie… 🙁

    aguus_
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 215
    • Zapaleniec

    u mnie w mieżcie w rossmanie są.
    a jeżli nie możesz ich znaleźć, to kup na allegro, tam cena to około 8zł, ale też musisz liczyć się z kosztami przesyłki. 🙂

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Zanim to z allegro dojdzie to pewnie nic już mojemu biednemu paznokietkowi nie pomoże:(

    Obszukam jutro Rossmanny w całym Krakowie:D

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Muszę się zaopatrzyć w takie plasterki 🙂

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Zasięgnęłam języka tu i ówdzie i podobno plasterki nie sa wcale rewelacyjne! Ja w końcu ratowałam mojego biednego pazurka klejem (takim jak do tipsów!) posmarowałam klejem pęknięcie od spodu i na wierzchu paznokcia i ładnie utwardziło! Póki co się trzyma-jak jeszcze trochę wytrzyma i odrożnie to przypiłuję i żladu po peknięciu nie bedzie!

    Oby wytrzymał:)

    aguus_
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 215
    • Zapaleniec

    klej do tipsów bardzo osłabia paznokcia, staje się on miękki po spiłowaniu. ale jeżli to tylko jednorazowe rozwiązanie, to chyba nie będzie problemu. 🙂

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Tak-tylko jednorazowo i tylko w miejscu pęknięcia więc obszar wystawiony na działanie kleju nie jest wielki! Co zrobić-jakoż trzeba było się ratować:)

    nadiapolak
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    pomaluj lakierem bezbarwnym i naklej plasterek 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Czy pęknięty paznokieć się zrasta?"

Przewiń na górę