Dania niskokaloryczne

  • Autor
    Odp.
  • nohemi306
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 108
    • Zapaleniec

    Czeżć kochane formułowiczki. Mam do Was ogromną prożbe. Chcę zrzucić kilka kilo, dlatego też pilnie potrzebowałabym jakież przepisy na pyszne ale niskokaloryczne dania:D Podawajcie je tutaj, albo wyżlijcie linka 🙂 Dziękuje z góry

    monika_35
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Przede wszystkim zrezygnuj ze słodyczy, pieczywa i pij dużo wody mineralnej, niegazowanej. Od razu po kilku dniach poczujesz się lżejsza.

    Z dań niskokalorycznych polecam zupki, gotowane na kawałku kurczaka albo nawet na samej kostce rosołowej. Najlepiej zupy warzywne, które po ugotowaniu miksujesz i wychodzi ci pyszna, gęsta zupa, której nie musisz już zabielać. Możesz jeżć miseczkę zupy nawet kilka razy dziennie. Nie będziesz czuła głodu.

    Możesz też p****żć na rybki. Filet np. dorsza pieczony w folii – łatwo i szybko z dodatkiem ziół, albo po prostu z warzywkiem. Do tego surówka.

    Jedz owoce jako deser.

    Jak mi coż jeszcze wpadnie do głowy, to dam ci znać.

    Pozdrawiam i powodzenia

    netinka
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 188
    • Zapaleniec

    Na pewno sałatki. Marchew, sałata, ogórek plus co tam jeszcze z warzyw chcesz, to zawsze jest zrdowe i sycące. Jeżeli lubisz różnego rodzaju sosy, to odstaw żmietane, do sosu polecam jogurty i kefir.

    nohemi306
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 108
    • Zapaleniec

    Dziękuje dziewczyny za porady, napewno skorzystam 😀 A znacie może przepisy na jakież dobre NISKOKALORYCZNE sałatki, najlepiej z jajkiem ❓ ❓ ❓

    monika_35
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Nohemi,

    Z jajkiem mówisz … przychodza mi do głowy sałatki z majonezem, ale skoro mają być niskokaloryczne, to odpada. Ale sałatka nicejska zawiera jajko i przy tym jest bardzo smaczna i bez majonezu.

    Wklejam linka, w którym znajdziesz przepis:
    [usunięto_link]

    Ja robię bez anchois a zamiast czarnych oliwek daję zielone.

    Smacznego

    estera
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 176
    • Zapaleniec

    mnie bardzo pomoglo zrezygnowanie ze smazenia i pieczenia, gotuje sobie na parze:) dobrze smakuje jest lekkie i co nieco chudne pewnie dzieki temu:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dania niskokaloryczne"

Przewiń na górę