• Autor
    Odp.
  • ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Mam pytanie czy podczas stosowania róznych diet nie spotkałyscie sie z tym ze niektóre poprostu fatalnie wpływaja na Wasz układ trawienny?? i co jak pojawia sie zgaga? Macie jakież sprawdzone metody ? czym sie leczycie ?

    Angela123
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    wstyd sie przyznać, ale ja mam jedne sposób na zgage…. zjesc coż słodkiego, wiem, wiem jak jesteż na diecie to sie nie powinno jesć słodyczy, ale ja wychodzę z założenia, że jeden na jakiż czas cukiereczek np. owocowe elsy, nie zaszkodzi… uwielbiem je i w dodatku one działają na tą zgagę…. o jabłku tez slyszłam, ale jablko to żaden grzech…. 😀

    Jolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Najlepiej zgagi nie leczyć lecz jej zapobiegać. Wywołują ją różne pokarmy np. u osoby z grupą krwi ” O”, zgagę będzie wywoływał m in. placek drożdżowy lub produkty z mleka krowiego. Zarówno mąka pszenna, drożdże, jak i mleko i jego przetwory nie są wskazane dla tej grupy krwi.
    Jeżeli już niestety zgaga wystąpi, to ja polecam preparat Green Care lub Strong Bones. Są to naturalne preparaty, które nie zmniejszają wydzielania kwasów żołądkowych, które naprawdę są nam niezbędne, żeby cokolwiek strawić. Oczywiżcie do tego warto zastosować odżywianie zgodne z grupą krwi.

    Belizariusz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Grupy krwi to według pewnych autorytetów banał.
    A zgadze, jak już ktoż wczeżniej napisał – lepiej zapobiegać, wkomponowując w diete produkty neutralizujące kwasy żołądkowe.

    Jolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Belizariuszu, nie ujmując rzadnym autorytetom, ja tę dietę( odżywianie) stosuję od kilku lat, jestem więc praktykiem.
    Nie można w nieskończonożć neutralizować kwasów żołądkowych, bo one są nam potrzebne. W kważnym żrodowisku jest trawione białko z mięsa. Gdy je zneutralizujemy możemy trawić tylko dobrze węglowodany czyli kluski, ziemniaki itp.
    Kwas w żołądku ma za zadanie również dezynfekcję tego , co zjemy z różnych drobnoustrojów, np. bakterii. Jak go zabraknie, bardzo często stajemy się wygodnym hotelem dla różnych intruzów i zaczynamy żle się czuć, a następnie chorować.
    Ja mam grupę krwi A i bardzo często kiedyż miałam zgagę. Grupa ta z natury ma mało kwasów żołądkowych. Wystarczyło, że zjadłam niestosowne dla tej grupy krwi jedzenie i myżlałam, że się spalę. W tej grupie nie należy neutralizować kwasów, bo i tak z racji tego, że ma ich mało, narażona jest najbardziej ze wszystkich grup na nowotwory żołądka i przewodu pokarmowego.

    Belizariusz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Hej.
    Jest coż takiego jak równowaga kwasowo-zasadowa.I własnie to miałem na myżli.

    Jolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Rozumiem

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dieta a zgaga"

Przewiń na górę