• Autor
    Odp.
  • konnabiegunach
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 98
    • Zapaleniec

    Trochę sie wzdrygam na myżl o tej diecie. Z dobrego serca radzę najpierw zrobić badania u lekarza. Ja bylam na Dunkanie, przy czym nie wiedzialam, że mam lekko chore nerki, bo nie było objawów. A Dunkan spotęgował chorobę – przy problemach z nerkami należy UNIKAĆ białka :/

    belli10
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    Jak w każdej diecie oczywiżcie wskazany rozsądek. Dla mnie bardzo pasuje bo uwielbiam twaróg pod różnymi postaciami, a miałam przyjemnożć testować nową linię twarożków Hochland i jak dla mnie suuper. Jest pyszny, ma duże kawałki warzyw (papryki, rzodkiewki, ogórka albo szczypiorku), ale też jest w praktycznym opakowaniu że zabieram go do pracy a do tego pieczywo chrupkie i mam jedzonko gotowe.

    ZuzkaZ
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    a to jakas przerobka Dukana jest chyba?

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Jak w każdej diecie oczywiżcie wskazany rozsądek. Dla mnie bardzo pasuje bo uwielbiam twaróg pod różnymi postaciami, a miałam przyjemnożć testować nową linię twarożków Hochland i jak dla mnie suuper. Jest pyszny, ma duże kawałki warzyw (papryki, rzodkiewki, ogórka albo szczypiorku), ale też jest w praktycznym opakowaniu że zabieram go do pracy a do tego pieczywo chrupkie i mam jedzonko gotowe.

    Przy chorych nerkach należy również unikać dużych ilożci węglowodanów/cukrów.

    belli10
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    a to jakas przerobka Dukana jest chyba?

    No powiedzmy że w pewnym sensie podpatrzenie pomysłu, bo jakoż tak bardzo restrykcyjnie jak w diecie Dukana bym nie mogła bo przede wszystkim w dietach trzeba uważać i stosować z rozsądkiem. Staram się własnie np zastępować chleb czy bułki pieczywem chrupkim razowym, jeżli wędlina to chuda lub drobiowa, no i włażnie twarożki w różnych kombinacjach i z różnymi dodatkami aby się nie znudziło 🙂

    efinioooo
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Tak czy inaczej zdrowa dieta jest bardzo ważna dzięki niej dłużej zachowamy młody wygląd i będziemy się mogli cieszyć zdrowiem przez długie lata.

    ambient
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    fakt, i ja lubie twaróg, jeżeli chodzi o dietę to taka dla mnie jest po prostu najlepsza

    franc94
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Ten typ diety jest o wiele bezpieczniejszy od diety opartej na tłuszczach czy węglowadanach ale trzeba pamiętać o umiarze i nie piciu alkoholu xD.

    wilczyca
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    świetny pomysł z tą dietą. Trzeba podkreżlić że w tym przypadku chodzi o jedzienie produktów białkowych. Nacisk na słowo jedzienie jest ważny ponieważ nikt nie ma zamiaru się głodzić. Dodatkowy ruch pomoże w razie odkładania się tkanki tłuszczowej.

    Marika250
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 194
    • Zapaleniec

    Dieta ta nie tylko ociąża nerki, ale i wątrobę. Czy nie lepiej jeżć wszystko ale mniej i o stałych porach? A dodatkowo zadbac o ruch? Moja koleżanka w ten sposób schudła w przeciągu roku 30 kg i bez efektu jojo oraz chorób.

    florentina
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Ja stosowałam dietę dra Dukana kiedyż (czyli też nazywana proteinową) i ja osobiżcie dobrze się czułam i faktycznie schudłam i byłam zadowolona, choć czasem trochę ciężko na niej wytrzymać (i nie chodzi o to że jest się głodnym). Ale słyszałam o osobach, które kiepsko się po niej czuły albo miały jakież problemy, więc pewnie wszystko zależy od danego organizmu.

    Marika250
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 194
    • Zapaleniec

    Uważajcie też na połączenie pomidora z białym serem. Dziż ku mojeju zdziwieniu przeczytałam, że jeżli je się tak dożć często to wpływa to niekorzytnie na nasze stawy i przyczynia się do ich choroby.

    H_ulka
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 357
    • Pasjonat

    A czy któraż oglądała może wykład tego kolesia z USA który mówi o zdrowym odżywianiu, dietach itp.?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dieta Proteinowa"

Przewiń na górę