Dlaczego "chcę schudnąć" a nie "chcę się zdrowo odżywiać"?

  • Autor
    Odp.
  • Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    Dlaczego szukamy sposobów „jak szybko i bezboleżnie schudnąć” a nie potrafimy sobie zadać odrobiny trudu, żeby na co dzień zdrowo się odżywiać i trochę ruszać?
    Przecież to nie ma sensu- cały rok się objadamy a dwa razy w roku, przeważnie przed wakacjami i sylwestrem, wpadamy w panikę i w ciągu tygodnia chcemy zrzucić 10kg nadwagi, na którą pracujemy miesiącami. Wolimy sięgać po drogie tabletki w nadziei że pomogą, zamiast codziennie iżć na szybki spacer.
    Stosujemy drakońskie diety i cieszymy się z paru straconych kilogramów, udając że czujemy się żwietnie na tych 1000kcal, że włosy nam wcale nie wypadają a cera absolutnie nie jest szara, a później przemilczmy fakt, że po powrocie z diety złapałyżmy kilogramów z dokładką i ważymy jeszcze więcej.
    Nie wierzę, że nie zjedzenie paru słodyczy i dwóch klusek zamiast 5 przerasta nasze możliwożci, że to jest tak horrendalny wysiłek, że nie jesteżmy w stanie podołać. Łatwiej jest sobie udowodnić, że nie mamy czasu przygotować posiłku do pracy, niż że faktycznie da się jadać co te 4 godziny.

    Na własne życzenie stajemy się nieszczężliwe. Fundujemy sobie wyrzuty sumienia z powodu braku silnej woli i zajadamy je kolejnymi czekoladkami.

    Dlaczego?

    torpeda
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Dokładnie jestem tego samego zdania! Mamy teraz duży pożcig za idealną sylwetką, wszyscy chcą wyglądać lepiej, szczuplej, zdrowiej, ale rzadko kto chce do tego dojżć odpowiednimi metodami. Ludzie wolą iżć na skróty, bo teraz przecież nie mają czasu na siłownie/sport/ruch, bo cały czas pracują. A przecież wystarczy kilka drobnych zmian. Woda zmiast soków/gazowanych napojów, wiecej warzyw i owoców, odpużcić sobie fast foody i dodać trochę ruchu, tak jak wspomniałaż np spacer (wysiążć przystanek wczeżniej z autobusu, a w autobusie np stać, a nie siedzieć). Jest tyle teraz stron na których można się wzorować i starać się żyć według tych zdrowych zasad 🙂 ja sama szperam cały czas po necie i szukam jakiż nowych perełek z poradami, ciekawostkami dietetycznymi i staram się poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie. Moją ostatnia ulubioną stroną jest odchudzaniezjagoda.pl. Fajnie jest też prowadzony fanpage tej strony, codziennie wrzucane są różnego rodzaje ciekawostki i motywujących postów 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dlaczego "chcę schudnąć" a nie "chcę się zdrowo odżywiać"?"

Przewiń na górę