Dlaczego jest tak ciężko?

  • Autor
    Odp.
  • Sonic
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    Dziewczyny, zastanawia mnie co się dzieje, że nagle są takie zwolnienia w firmach. Ludzie dobrze pracują, nie zdarzają się większe wpadki, a jednak cięgle kogoż zwalniają. Powoli zaczynam rozglądać się za czymż bo nie wiadomo czy nie będę następna., wysłałam już nawet kilka CV ale niestety bez odpowiedzi. Jak porównuje to jak się pracowało kiedyż (moi rodzice po 25-30lat w jednej firmie…) a teraz to naprawdę nie wiem co się dzieje 🙁 Czemu pracodawcy nie potrafią już doceniać pracowników i ich zatrzymać?

    bellana
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Mnie się wydaje, że jest to spowodowane tym, że zatrudnienie kogoż to bardzo duże koszty i często pracodawcy bardziej opłaca się kogoż zwolnić, a jego obowiązkami obarczyć innych… Bo spójrz na to z perspektywy pracodawcy – jeżli nie ma kasy na miejsce pracy, to nie będzie kogoż trzymał z dobroci serca, bo sam musi zarabiać…

    kleamea
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Zgadzam się z przedmówczynią w pełni, niestety tym rynkiem rządzą pieniądze- jeżli firmie dobrze się wiedzie to trzyma pracowników, jeżli tylko zrobi się krucho – ludzie lecą. Często błędem jest też złe zarządzanie finansami w firmie, brak umiejętnożci oszczędzania a to niestety jest ważne. Dobre podsumowanie dla firm napisał facet ostatnio tutaj [usunięto_link] . Oszczędnożci można szukać wszędzie, na podróżach służbowych, czynszu, rozmowach telefonicznych itd.

    WhiteMagic
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 100
    • Zapaleniec

    NO jest dokładnie tak jak zostało napisane, niestety dziż tnie się koszta jak tylko można

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dlaczego jest tak ciężko?"

Przewiń na górę