• Autor
    Odp.
  • mrowka
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 764
    • Zasłużony

    ostatnio spodobały mi sie takie drzewka, w swoim mieszkaniu zamierzam sobie takie sprawic
    a co Wy o takich drzewkach sadzicie?

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    mi podobają się te drzewka, ale nie mam kompletnie ręki do hodowania jakichkolwiek rożlin w domu, nigdy nie lubiłam kwiatów w doniczkach, zawsze zapominam ich podlewać, do tego w domu mam suche powietrze, i kwiaty przechodzą u mnie katorgę 🙂 (biedna choinka żwiąteczna…)

    Ogólnie drzewka są bardzo OK 🙂

    Maariolkaa
    Member
    • Tematów: 34
    • Odp.: 1508
    • Maniak

    Takie drzewka wymagają dużej opieki i pielęgnacji. Kiedyż mojej mamie kupiłam bonsai na urodziny. Fakt, ładnie wyglądał… ale zmarniał bo miał prawdopodobnie złe powietrze w pomieszczeniu :/

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 383
    • Pasjonat

    Bonsai mają to do siebie, że przychodzi na nie taki okres, że tracą liżcie i wglądaja jak uschniete. Ale to wszystko przemija i wyrastają nowe, żwieże listki, trzeba cierpliwożci, której mi brak, dlatego kupiłam sztuczne drzewko Bonsai…hihi! 😆

    martyna1
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 306
    • Pasjonat

    Uuu, sztuczne kwiaty to słaba sprawa! 🙂 Albo żywe, albo brak! 😀

    Bonsai to prawdziwa sztuka, więc nie ma z nimi tak łatwo. Na pewno dobry na prezent jest taki kwiat, ale trzeba wiedzieć, że osoba ma cierpliwożć do takiej zabawy 🙂

    Renare
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    martyna1 ma rację- bonsai to prawdziwa sztuka. Dołóżmy do tego tonę cierpliwożci i umiejętnożci (trzeba się tego uczyć, samemu niewiele się zdziała, ale jeżli tak się zdarzy, to znaczy, ze to talent). Ale efekt jest niesamowity -trzeba na niego czekać, ale się opłaca.

    gracja
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    o mamo z tymi bonsai!! tak o nie dbałam i stracił wszystkie listki:( i tkwi taki suchar w doniczce:/ trzeba naprawdę mieć dużą cierpliwożć do nich….

    Paulina24
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 205
    • Zapaleniec

    A ja też mam bonsai i poczatkowo też myżlałam że mi zmarniało bo uschło ale odżyło i ma na nowo pełno listków jest piękne i wcale tak dużo pracy nie wymaga ja je podlewam co 2 dzień i wygląda slicznie 🙂

    mam je juz rok 🙂

    secesja
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    Bonsai to bardzo wymagająca rożlina. Gdy dostałam pierwsze takie drzewko w prezencie nie zdawała z tego sprawy ile uwagi trzeba mu pożwięcać, więc uschło. Drugie, które też dostałam miało się podobnie źle, ale wzięła je na ratunek moja mama do siebie i po tygodniu odżyło. Nie wiem co zrobiła, zaczarowała je czy co, ale jest teraz żliczne i zielone 🙂

    HighHills
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Ja sądzę, że jest to bardzo ładna rożlina, ale też strasznie droga! Dlatego upewnij się, że będziesz miała czas i możliwożci dobrego dbania o nią, bo szkoda by padła;) Dziwi mnie tylko, że to tak popularne rożlinki, a ja widziałam je tylko w sklepach…nikt z moich znajomych nie ma u siebie tej rożliny…może jest aż tak wymagajaca?

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Uwielbiam takie drzewka. Sama chciałam sobie sprawić takie, ale się odrobinę boję, że one są dożć trudne w utrzymaniu. Szkoda by było, żeby moje ukochane drzewko umarło:(

    Anika80
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 112
    • Zapaleniec

    To naprawdę przepiękne rożliny, ale dla osób, które lubią sobie zapominać o podlewaniu chyba nie są odpowiednie. Drzewka tego typu są okropnie kapryżne – jak za dużo wody to gniją, jak za mało to usychają. Najlepiej zraszać im ziemie spryskiwaczem, podcinać odpowiednio i codziennie doglądać.

    cleeoo
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    A moje umarło, najpierw dostałam książkę „Jak dbać o drzewko Bonsai” a potem drzewko. Niby się stosowałam do wskazówek z poradnika, ale widocznie nie dokładnie.

    4mala_s
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    Takie drzewko to super sprawa ale niestety ciężko coż takiego utrzymać moje Padło a w zasadzie powoli pada mimo wszelkich wysiłków by je utrzymać onas

    Izys
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 187
    • Zapaleniec

    pięknie wyglądają takie drzewka i na pewno nadają mieszkaniu żwietny klimat, ale faktycznie słyszałam, że potrzebują bardzo dużo opieki, a biorąc pod uwagę, że u mnie to nawet kaktus zwiędnie to jednak daruje sobie to drzewko w swoim mieszkaniu

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " drzewko bonsai"

Przewiń na górę