• Autor
    Odp.
  • evka35
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    A powiedźcie mi gdzie można kupić takie drzewko i ile kosztuje?? Bo mojemu kochanemu się marzy.. niedługo ma urodziny więc może 😀

    aluta
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    Mnie sie bardzo podobają takie drzewka, można je kupić po przystępnej cenie w rożnych supermarketach. Ja miałam kiedyż takie drzewko, ale szybko mi umarło. nie wiem do tej pory co nie tak z nim robiłam. Czytałam trochę na ten temat i starałam się wszystko robić zgonie z zaleceniami, ale po kilku miesiącach zaczęło tracić liżcie i uschło mimo podlewania…

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    Ja mialam dosc dlugo jedno takie drzewko dostalam je od mojej cioci w prezencie ale wyjezdzalam na weekendy na studia i jednego razu ktos zapomnial je podlac;/ jak przyjechalam juz nie bylam w stanie odratowac …niestety tez mi sie nie powiodlo….

    kinka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Bonsai faktycznie wymagają dużo pracy i nie łudźmy się ,że drzewko zakupione w supermarkecie czy w innym miejscu bez żadnego wysiłku z naszej strony będzie cały czas tak samo ładne. To żywa rożlina i cały czas rożnie, trzeba ją nadal przycinać, formować. Jeżli naszym bonsai jest buk, sosna lub inne drzewko musimy pamiętać że potrzebuje ono okresu spoczynku jak normalne drzewo, czyli chłodu i minimalnego podlewania. Inaczej jest z rożlinami pokojowymi jak fikusy czy grubosze. Teraz jest dużo książek i w necie informacji na temat pielęgnacji bonsai. Życzę cierpliwożci i wspaniałych okazów.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Kiedyż zastanawiałam się nad bonsai ale doszłam do wniosku,że chyba za dużo cierpliwożci potrzebuj.Rożnie bardzo wolno i marnieje z niewiadomych często przyczyn,Wygląda za to przepięknie.

    Marika250
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 194
    • Zapaleniec

    Mi też bardzo się podobają te drzewka, ale wiem, że ich pielęgnacja nie jest łatwa. Raczej nie dla mnie, ponieważ nie mam ręki do rożlin.

    sadzonka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    bonsai są piękne ale i trudne w pielęgnacji.poza tym to też sporo kosztuje…

    Caya Design
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Drzewko bonsai jest fajną ozdobą wnętrza, zwłaszcza w stylu dalekowschodnim: japońskim, chińskim. Jednak jest trudne w hodowaniu. Nawet jeżli zakupimy sobie nawet spore drzewko i włażciwie o nie dbamy to po roku może nam zmarnieć i można już go nie odratować. Trzeba dużo na temat hodowli takiego drzewka wiedzieć aby na nie się zdecydować. Najłatwiejszym gatunkiem do hodowania jest ficus. Nawet zimom nie opadają mu liżcie, szybko rożnie. 🙂

    loulou
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    bonsai są piękne ale i trudne w pielęgnacji.poza tym to też sporo kosztuje…

    No włażnie…. Takie dobre drzewko kosztuje majątek. A te tanie szybko padają i nie są juz takie piękne. Mnie włażnie takie tanie zdechło….
    Ale trzeba miec mnóstwo czasu i energii żeby je pielęgnować. Załamuje mnie to przycinanie korzeni. Generalnie – jak ktoż nie ma ręki do ogrodnictwa, to bonsai jest nie dla niego… onas

    justy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    bardzo bardzo mi się podobają, mają w sobie elegancję i piękno. jednakże nie jestem w stanie uporac się z wymaganiami takiego drzewka i moje dwie próby skończyły sie smiercią roslinek po paru tygodniach.

    scarlett_j
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 30
    • Bywalec

    Szkoda gadać dziewczyny, miałam trzy i trzy mi zwiędły :(( Teraz mam storczyka, zobaczymy ile pożyje. 🙄

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " drzewko bonsai"

Przewiń na górę