Dzień bez telefonu komórkowego

  • Autor
    Odp.
  • Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    Wiecie, że dzisiaj jest dzień bez telefonu komórkowego?

    „(…) Komórki już dawno straciły swoją podstawową rolę “ nie służą już wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Od dłuższego czasu telefony zastępują nam budziki, notatniki, kalendarze, niekiedy nawet aparaty fotograficzne, kamery, a ostatnio nawet odtwarzacze dobrej jakożci filmów. Niektórzy twierdzą nawet, że komórki zastępują im wibratory… Nie wiem, nie wnikam. Ale jak widać “ zastosowań telefonów jest mnóstwo.

    Ale czy dzień bez telefonu komórkowego ma w ogóle jakiż sens? Przecież nie każdy może sobie pozwolić na wyłączenie telefonu komórkowego nawet na ten jeden dzień (…)”

    Więcej w tym temacie znajdziecie [usunięto_link].

    Zapraszam do dyskusji 🙂

    vanilka125
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 547
    • Zasłużony

    Po co zakładasz w każdym dziale ten sam temat… 😕

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Muszę się przyznać, że jestem bardzo uzależniona od swojej komórki. Nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, że mogłabym jej zapomnieć wziążć z domu. To by była straszna rzecz.
    Kiedyż moja przyjaciółka zrobiła mi taki numer… Wybierałyżmy się na zakupy do centrum handlowego. Schowałam swój telefon do toberki. Ale ona chyba była sprytniejsza ode mnie i kiedy nie widziałam wyciągnęła mi go. W połowie drogi spostrzegłam się, że nie mam telefonu ze sobą. Czułam się jak bez prawej ręki. Terapia szokowa nie przyniosła rezultatów.

    monika22
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 326
    • Pasjonat

    ja mam taka prace ze nie moge zrobic sobie wolnego od komórki:(

    estrella
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    Dzień bez telefony to dzień stracony:) Nie sądziłam, że dojdzie do tego, że bez telefonu będę się czuła jak bez ręki!! Trochę strasznie to brzmi, ale prawa wygląda tak, że tel staje się dla nas podstawowym narzędziem komunikacji ze żwiatem (nawet kompa nie musimy włączać aby sobie sprawdzić skrzynkę). Niebawem zupełnie przestaniemy prowadzenia rozmów w cztery oczy.

    secesja
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    Złoty żrodek, we wszystkim trzeba znaleźć złoty żrodek. Nie wyobrażam sobie życia bez telefonu komórkowego, ale nie uważam by było to coż złego.
    Czy to źle, że chcemy być cały czas w kontakcie z ludźmi na których nam zależy?
    Myżląc w ten sposób nie jesteżmy uzależnieni od aparatu telefonicznego, ale od osób do których dzwonimy i wysyłamy smsy.
    To bardzo wygodne i przyjemne, więc po co zrywać z takim 'nałogiem’? 🙂

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    Dzien bez komorki i bez smsow-dniem straconym! :]

    ciccilla
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 139
    • Zapaleniec

    Jakos sobie nie wyobrazam… Po pierwsze komorka pelni u mnie funkcje budzika. Nie wspomne juz o zegarku, ktorego nie nosze. Zdjecia czasami robie, ale wole uzywac do tego aparatu… Trudno jest mi sie obyc bez telefonu. Chociaz gdy nie musze kontrolowac czasu (np. bedac na wakacjach) to nie ma problemu.

    omena86
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Oj bez telefonu mój dzień mógłby skończyć się katastrofą, bo to mój hmm … taki „elektroniczny asystent” 🙂
    6:00 – budzik
    w ciągu dnia – SMS do mamuni
    13:00 – przypomina mi o ważnych spotkaniach
    w ciągu dnia – parę telefonów
    jazda do pracy/ na uczelnie – radio, bądź moja playlista
    w razie potrzeby – aparat, dyktafon, czy kalkulator

    ehe – czy ten typ uzależniania ma już jakąż swoją nazwę 😉

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    Ja już sobie nie wyobrażąm dnia bez telefonu komórkowego, zwłaszcz że ostatnio nabyłam LG Cookie z grą The Sims III, jadąc w korkach (co często się zdaża w naszej kochanej stolicy) nie tracę czasu i sięgam po Simsy, w które się już totalnie wciągnęłam

    OpenDoc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    Tak patrząc po wypowiedziach – jest to zły znak uzależniając się od JEDNEGO urządzenia, które de facto może ulec w każdej chwili uszkodzeniu.

    Korzystanie WYŁĄCZNIE z książki telefonicznej, organizera, budzika, itp. funkcji w telefonie komórkowym – pewnego dnia możecie zostać na lodzie.

    Dlatego takich dni powinno być więcej 😉 , tak aby ludzie nie narobili sobie krzywdy 😉

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    W moim LG również są wszystkie podstawowe fukcje o których piszesz, ale dobrze jeżeli telefon ma jeszcze jakież inne zalety, które można wykorzystać w chwili gdy sie np. nudzimy!

    OpenDoc
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    Miżka nie zaprzeczam, że telefon może służyć do zabawy, słuchania muzyki, czy robienia zdjęć.

    Błędem jest tylko uzależnianie się od tego urządzenia 😉

    Dobrze jest prowadzić organizer w standardowej wersji (notatnik, kalendarz) gdzie też zapisujemy ważne spotkania, nr telefonów, itp.

    Ot, taka moja opinia 😉

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    ehe – czy ten typ uzależniania ma już jakąż swoją nazwę 😉

    komórkoholizm 😀

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dzień bez telefonu komórkowego"

Przewiń na górę