Ekologiczne rozwiązania

  • Autor
    Odp.
  • Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Znacie jakież ekologiczne rozwiązania, które można zastosować podczas budowy domu? Ekologiczne materiały, może jakież źródła energii, coż, co pozwoli zaoszczędzić wodę/prąd itd…

    rak33ieta1980
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Kiedyż słyszałem, że można tak wybudować dom że straty ciepła są minimalne. Taki dom wymaga bardzo małego nagrzewania.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    a może powiesz coż więcej? W jaki sposób ociepla się taki dom? z jakich materiałów jest zbudowany?

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Najtaniej chyba styropian 🙂

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    nie wiem, ale chyba nie jest zbyt ekologiczny 😉
    My planujemy budowę domu z drewna (o ile w końcu dojdzie do skutku), więc styropian i tak raczej odpada.

    Carole
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Był taki program na tvn kiedys o pomysłach na biznes, czerkawski był w jury jak dobrze pamiętam.
    No i tam był pan, który opatentował cegły z popiołu. jest to w pewnym sensie oszczędzanie zasobów…

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    ciekawy pomysł 🙂 nie widziałam tego, ale za to jakiż czas temu w „uwadze” mowa była o domach z gliny i słomy, co Wy na to?

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    to zależy przede wszystkim od tego jakiej wielkożci jest dom i jaka technika, bo z bali faktycznie chyba drogo wychodzi, ale konstrukcja szkieletowa to myżlę, ze porównywalnie z domami murowanymi… ale oprócz ekologii taki dom ma jeszcze jedną podstawową zaletę, nie czeka się roku, tylko około 3 miesięcy aż domek stanie (więc w naszym przypadku oznacza to szybszą wyprowadzkę z wynajmowanego mieszkania, więc i miesięczne koszty będą niższe) 🙂
    co do utrzymania takiego domu, to mam wrażenie, że może być on nawet tańszy niż murowany, drewno posiada zdolnożć samoregulacji wilgotnożci i daje ciepło w zimie i chłód latem. Do izolacji można użyć wełny mineralnej wyprodukowanej z materiałów „z odzysku”, wiec to dodatkowy ekologiczny plus, no i jakby nie patrzeć przy budowie takiego domu używa się prawie w 100% materiałów całkowicie odnawialnych 🙂

    floga
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    można zamontować konwektory słoneczne(chyba tak to się nazywa),nie są tanie,ale pozniej zaoszczedza sie na ocieplaniu,energii..

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    dzięki za propozycje, mam nadzieję, że chociaż niektóre uda mi się wykorzystać 🙂
    ostatnio zastanawiałam się na wiatrakiem albo ewentualnie wykorzystaniem energii geotermalnej, miał ktoż z tym kontakt? Może ktoż może coż powiedzieć na ten temat?

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    Dom drewniany czy z bali to chyba faktycznie większa inwestycja. Jednak wystarczy zadbać o włażciwą izolację budynku i wybierać ekologiczne rozwiązania – zamiast styropianu wełnę mineralną, okna drewniane zamiast PCV itp…

    Tym bardziej, że na rynku materiałów budowlanych są już dostępne ekologiczne materiały.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    no włażnie taki dom, da się rewelacyjnie zaizolować, w większożci ekologicznymi materiałami, czytałam trochę na ten temat, więc na pewno nie będziemy używać styropianu 😉 zastanawiam się tylko nad podłogą, czy wełna mineralna nadaje się do ocieplania podłóg? Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale pewnie wiecie o co mi chodzi 😉 dom nie będzie raczej podpiwniczony, więc ten beton z wylewki trzeba będzie jakoż ocieplić 😉

    anielinkaa
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    swego czasu czytałam coż że Knauf produkuje ekologiczną wełnę mineralną, poczytaj na ich stronie na czym to polega

    Nuska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Tu znalazłam artykuł odnożnie domów pasywnych [xxxx] odnaw…-dom-oszczedny, możecie wpażć i poczytać 🙂

    EDIT:kowal2

    mariann
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ja w domu zdecydowałem się na zintegrowane ogrzewanie. Jest ono oparte na działaniu odnawialnych źródeł energii. Na początku trzeba zainwestować, ale później koszty się zwracają. Tu makroterm.pl/produkty/zintegrowane-ogrzewanie macie informacje na czym polega to ogrzewanie i jak jest korzystne dla domu.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ekologiczne rozwiązania"

Przewiń na górę