• Autor
    Odp.
  • ladidadi
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Możesz zainteresować się ogrzewaniem domu kolektorami albo pompami ciepła. Takie alternatywne źródła energii to przyszłożć:) Nie wiem gdzie mieszkasz, ale osoby z zachodu kraju (w tym i nasz rodzina) korzystają często z tych urządzeń od marki …………, podobno najlepsze, a w kraju rozprowadza je ………., możesz wyguglać ich w necie. Muszę powiedzieć że p****żcie na takie ogrzewanie było w naszym przypadku bardzo dobrą decyzją:)

    kasia82
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Możesz zainteresować się ogrzewaniem domu kolektorami albo pompami ciepła. Takie alternatywne źródła energii to przyszłożć:) Nie wiem gdzie mieszkasz, ale osoby z zachodu kraju (w tym i nasz rodzina) korzystają często z tych urządzeń od marki Sofath, podobno najlepsze, a w kraju rozprowadza je Wasser Mann, możesz wyguglać ich w necie. Muszę powiedzieć że p****żcie na takie ogrzewanie było w naszym przypadku bardzo dobrą decyzją:)

    Lepszym wyjżciem są kolektory, pompy ciepła ciągną dużo prądu ;/, a oszczędzać można w domu jeszcze wodę- nie wyjąć naczyń czy rąk przez ciurkiem lecącą wodę z kranu 🙂

    krysztalowa1980
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Ważna jest izolacja cieplna budynku, która zapewni, że cieplo nie będzie wydostawało się z budynku zimą, a latem zapobiegnie przegrzewaniu się pomieszczeń. Dotyczy to zwłaszcza dachów, które często nie są wystarczająco zabezpieczone, a przez które wydostaje się znaczna ilożć ciepła. Przy ocieplaniu dachu wełną mineralna, trzeba zwrocić szczególna uwagę na zabezpieczenie przed wykraplaniem pary wodnej w przegrodach dachowych i na infiltrację zimnego powietrza z zewnątrz przez nieszczelnożci pokrycia dachowego i warstwy ocieplającej do pomieszczeń. Materiał izolacyjny powinien być zabezpieczony od strony zimnej warstwą tzw. wiatroszczelną, a od strony ciepłej warstwą paroszczelną ograniczającą przenikanie pary wodnej do przegrody. Jeżli powierzchnia dachowa ocieplana jest przy użyciu wełny mineralnej, dobrze polozyc położenie warstwy o grubożci co najmniej 25 cm. Jestem nieźle poinformowana bo ostatnio przeszłam budowę domu, a nie było to łatwe 😉

    LauraPalmer1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    poza tym na rozwiązania z kolektorami można dostać dofinansowanie z ministerstwa żrodowiska.. chociaż pewnie trzeba się nachodzić i papierów nawypełniać, to pewnie warto..

    Atlantic Polska
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    Co do kolektorów to jak najbardziej, tyle, że pamiętajmy, że w polskim klimacie energia z kolektorów wystarczy do ogrzania ciepłej wody użytkowej, ale już nie wystarczy do ogrzania domu, może być jedynie dodatkiem.

    Oprócz tego pompy ciepła, niektóre firmy mają termodynamiczne ogrzewacze wody, gdzie w jednym urządzeniu wielkożci lodówki jest pompa ciepła i ogrzewacz powietrza.

    skowronka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 87
    • Stały bywalec

    Fajna sprawa takie kolektory.

    hortensja
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 46
    • Bywalec

    My mamy póki co przydomową oczyszczalnię i własną studnię z wodą. Marzą mi się jeszcze kolektory prądotwórcze i pompa ciepła :- ale to trochę kasy by za sobą pociągnęło a tej póki jeszcze wykańczamy dom to brakuje onas

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ekologiczne rozwiązania"

Przewiń na górę