• Autor
    Odp.
  • Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    O witaminach-no ba zasadniczy-tak można teraz powiedzieć o wszystkim prawie!
    Żywnożć jest coraz barzdiej wysokoprzetwarzana,dodają coraz więcej konserwantów,sztucznych barwników i aromatów! Napoje są tak samo konserwowanesłodzone aspartamem a to największe g***** jakie może być! Nawet owoce i warzywa nie są już takie zdrowe jak kiedyż-są opryskiwane,często zawieraja związki żelaza,są „wzmacniane”-poprawiają ich kolor,kształt-zobaczcie,że jabłka z supermarketów maja taki sam kształt,idealny kolor i jeszcze wypucowane na błysk-że mozna się w nich przejrzeć! Często tez sa modyfikowane genetycznie!

    A zdrowa,ekologiczna żywnożć-droga,trudno dostępna! (Mówię o tej prawdiwej i faktycznie ekologicznej a nie o takim picu co na ulotce pisze,ze wielce ekologiczne!)

    Wszystko dzisiaj szkodzi w jakimż stopniu-nie dajmy się zwariować!

    Anonymous
    Inactive
    • Tematów: 26
    • Odp.: 2007
    • Ekspert

    Pomimo tych wykrzykników! 😆 lubię Cię czytać, bo mądrze piszesz i do tego w sympatyczny i interesujący sposób 😉

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    Lady_Kala, a co włażciwie ma spożywać taki zawieruszony 'man’, jak ja na przykład – jakie to witaminy, odżywki, bądź wspomagające wartożci, znaczy suplement, czy tak to się nazywa? 😉

    Możesz mnie po ludzku ożwiecić – bez tych ideowych, prawie religijnych zaklęć?

    Anonymous
    Inactive
    • Tematów: 26
    • Odp.: 2007
    • Ekspert

    hard-man, a ćwiczysz na siłowni? Takie suplementy i odżywki są dla ludzi ćwidczących

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Te wykrzykniki to niecelowo-nie wiem,jakoż tak się głupio przyzwyczaiłam i tak jest! Tak,że proszę nie brać tych wykrzykników az tak bardzo od siebie 😀 Nie są wstawiane wszędzie ze złej woli tylko taki mój głupi nawyk…
    (OOO,i znowu wykrzykniki.)

    Hardziu-jak nie ćwiczysz to z suplementów sportowych nie mogę Ci nic poecić bo po co?! Zapotrzebowanie na składniki odżywcze,witaminy,mienerały u osoby spędzającej czas biernie czy nawet ćwiczącej sporadycznie rekreacyjnie jest zupełnie inne niż dl aosoby ćwiczącej wyczynowo!
    Warto zadbać o to,żeby spożywac zdrowe tłuszcze NNKT a ograniczyc te złe,jak ktoż ma problemy z waga to obciąć węglowodany w diecie a jak już to te proste (cukry!) zastapić węglami złożonymi,bo to one sa źródłem wykorzystywanej energii a nie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej! Poleciłabym Ci napewno pouzupełniac witaminy i minerały w diecie-dużó ludzi ma ich po prostu ogromne niedobory i stad biorą się np skurcze mięsniowe (niedobory magnezu i potasu) i inne na pozór zwyczajne i niegroźne dolegliwożci! Możesz kupić gotowy preparat witaminowy w aptece i suplementować w ten sposób swoją dietę,lepsze byłoby cos musujacego od rozpuszczania w wodzie-bo szybciej,lepiej się wchłania i nie obciąża żołądka jak tabletki,a najlepiej to byłoby w ogóle jeżć dużó owoców i warzyw-tam sa najlepsze witaminy! I jakie zdrowe,w 100%naturalne a nie syntetyki z apteki!

    Je jestem zdania,że co się da trzeba dostarczać naturalnie,z pożywienia i dopiero gdy zapotzrebowanie jest bardzo duże uzupełniac suplementami! Ja np stram się jak najwięcej białka przyjmować z jedzenia-i tak potem przyjmuje tylko jedną miarke odżywki białkowej (30g do rozpuszczenia z woda lub mlekiem)-tylko żeby uzupełnic białko żeby bo było tyl eile ma być!

    Ale jakby ktoż chciął zacząć ćwiczyć to już mogę poradzić konkretną sportową suplementację,rozpiskę diety,trening!

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Wkleiło mi się dwa razy 🙄

    Anonymous
    Inactive
    • Tematów: 26
    • Odp.: 2007
    • Ekspert

    Wysłałem Ci priv. 😉
    P.S. A masz może wiedzę jakie witaminy itp. pomagają zapobiec łysieniu (poza lekami typu loxon, nanogen, finasteryd – bo to drogie i mające uboczne skutki chemikalia)? Bo boję się panicznie, staram się jeżć zdrowo, prowadzić aktywny tryb życia, robię sobie masaże głowy… Pozdrawiam 😉

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Nie wiem do końca jak to jest z facetami bo w tym przypadku łysienie często związane jest z poziomem hormonów lub warunkowane jets poprostu genetycznie! Najprożciej będzie jak przejdziesz sie do dermatologa-wyżle Cię na badanie mieszka włosowego i okreżli jaka jest przyczyna łysienia! Bez znania przyczyny trudno coż na to zaradzić…

    Wiesz gdy ja mam okresowe problemy z wypadaniem włosów (a są one wtedy bardzo widoczne-każdy jeden włos który spadł z głowy-bo sa długie,czarne i falowane) spowodowane głównie układanie włosów,codziennym używaniem suszarki zażywam skrzyp polny w tabletkach! Takich preparatów wzmacniających włosy jest sporo i nie są wcale drogie! Tylko tak jak mówiłam-jeżli przyczyną sa np hormony to i tak nic to nie da! Tylko przepisane przez dermatologa leki regulujące poziom hormonów!

    Anonymous
    Inactive
    • Tematów: 26
    • Odp.: 2007
    • Ekspert

    Dzięki za radę! Na razie jeszcze nie łysieję, chciałem po prostu się dowiedzieć jak w razie czego zapobiegać łysieniu 😉 Jakbym w tym wieku łysiał, to bym chyba do zakonu wstąpił 😀

    jujowa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Chodzilam kiedys z facetem na sterydach…………….rany……………..same nerwy …..i to wszystko co na ten temat powiem! Po prostu masakra!

    Anonymous
    Inactive
    • Tematów: 26
    • Odp.: 2007
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    Chodzilam kiedys z facetem na sterydach…………….rany……………..same nerwy …..i to wszystko co na ten temat powiem! Po prostu masakra!

    A jak to jeszcze na dodatek działa na zdrowie 🙄

    Blk
    Member
    • Tematów: 16
    • Odp.: 712
    • Zasłużony

    @zasadniczy wrote:

    Dzięki za radę! Na razie jeszcze nie łysieję, chciałem po prostu się dowiedzieć jak w razie czego zapobiegać łysieniu 😉 Jakbym w tym wieku łysiał, to bym chyba do zakonu wstąpił 😀

    hehe, czemu nie 😉

    Anonymous
    Inactive
    • Tematów: 26
    • Odp.: 2007
    • Ekspert

    Nie, no z łysieniem chyba można się pogodzić, są gorsze rzeczy w życiu 😉

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link]
    Tak wypowiedź bez obrazy to ignorancja.Niestety odżywki nie są (na pewno nie wszystkie)wytworzone sztucznie.Np białko serwatkowe powstaje przez rozprysk i suszenie serwatki.Tak trochę łopatologicznie.Suplementy to inna sprawa i trochę szerzej można o tym pisać.Poza tym białko,gainery itp itd wszystko da się dostarczyć z pożywienia.
    Co do sterydów jak kobieta leczy się hormonalnie to nikt się nad tym nie zastanawia,a w przypadku mężczyzn wielka cisza(tak tylko poruszyłem sprawę wieku po czterdziestce).
    Łysienie po koksie również można przemilczeć.

    [usunięto_link] wrote:

    Chodzilam kiedys z facetem na sterydach…………….rany……………..same nerwy …..i to wszystko co na ten temat powiem! Po prostu masakra!

    Po prostu trafiłaż faceta ,który był nerwowy.

    martula11
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    ja wole naturalnych panów:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " faceci a sterydy!"

Przewiń na górę