Jak chronisz żrodowisko?

  • Autor
    Odp.
  • donata30
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    Coraz więcej się o tym mówi, chciałabym wiedzieć czy staracie się dbać o nasze żrodowisko i w jaki sposób? możnaby stworzyć taka proeko listę codziennych czynnożci 😀
    -używam toreb ekologicznych
    -dezodoranty w kulce
    -bardzo nie duzo detergentów raczej soda
    -oszczędzamy prąd i wodę
    -segreguję żmieci
    Ostatnio poznałam nowa kampanię greenpeace tydecydujesz.org i petycję również podpisałam chociaz tyle mogę zrobic na szerszą skale. Prawdę powiedziawszy to jestem załamana tym jakiej degradacji ulega ziemia.

    PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    Ja również używam toreb ekologicznych, dezodorantów w kulce. Staram się oszczędzać prąd i wodę, chociaż w moim wypadku to rzecz dosyć trudna. Zazwyczaj wszędzie gdzie się da, chodzę na piechotę. śmieci segreguje jedynie w granicach moich możliwożci- na moim osiedlu są jedynie żmietniki „ogólne” i te na plastik. Taka standardowa ekologia ; ).

    donata30
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    No fajnie PannoAnno.
    Szkoda że tak mało osób się tu odezwało na tej stronie tydecydujesz.org z minuty na minutę rożnie liczba osób podpisujących się pod petycją a tu taka cisza jak by nikt sie ekologią nie interesował 😕
    A ty już podpisałaż petycję?

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Używam dezodorantów w kulce. Zwykle nie biorę plastikowych jednorazowych torebek w sklepie (chodzę na zakupy z plecakiem). W domu rodzinnym segreguję żmieci – u siebie nie – bo nie ma na całym osiedlu odpowiednich pojemników.

    PannaAnna
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 376
    • Pasjonat

    nie, a o co jest ta petycja?

    donata30
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    No dobra dziewczyny ale co sądzicie o tej akcji ty decydujesz? nie widzę tu żadnego podstępu ani wymiernych korzyżci jakie ktoż by miał odnosić a samo zagrożenie jest jak najbardziej realne. Na stronie [usunięto_link] jest wiele faktów za tym przemawiających które znalazłam też w innych naukowych źródłach więc uprzedzenia do samej organizacji greenpeace nie powinny sądzę mieć tu wpływu na sam udział w akcji. Takie jest moje zdanie a wy co o tym sądzicie?

    donata30
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    Ty Decydujesz – to akcja mobilizująca polityków do działania w kwestii ochrony klimatu i transformacji gospodarczej opartej na czystych technologiach. To głos wszystkich, którym zależy na życiu ludzi i zwierząt zagrożonych zmianami klimatu.

    to m.in znajdziesz na stronie tydecydujesz.org tam jest petycja do podpisu

    Topaz
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Ja podpisałam.
    Też staram się żyć ekologicznie i chciałabym, żeby moje dzieci miały dobry przykład. W moim domu rodzinnym nikt nie myżlał o ekologii. A teraz wiem, że jak będziemy zmieniać mieszkanie to warto zwrócić uwagę na odpowiednie szyby w oknach, izolację itp. Wiem nawet, że im chłodniejsze miejsce w którym stoi lodówka, tym mniejsza emisja CO2 🙂

    Trzeba coż robić póki można.

    Pozdrawiam

    auto_maniaczka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    segregacja smieci
    oszczednosc wody, pradu i gazu
    torby tylko eko
    oddawanie makulatury do fabryki papieru ktora mama pod nosem 🙂
    wspieranie wwf
    sadzenie drzewek

    doll
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    Po prostu nie żmiecę;) Wszystkie rzeczy typu guma do żucia, papierki itd. wyrzucam zawsze do kosza, nie na chodnik.

    tiankam
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 59
    • Stały bywalec

    A propos emisji CO2 – jeden wybuch wulkanu produkuje go o wiele więcej niż my produkujemy przez dłuuugi czas. Dodam, że skutki wybuchu rozchodzą się po całej kuli ziemskiej.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak chronisz żrodowisko?"

Przewiń na górę