Jak długo bierzecie tabletki??

  • Autor
    Odp.
  • asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Ja biorę już 4 lata i szczerze powiedziawszy mam ich już dożć. Od jakiegoż czasu bolą mnie jajniki i sądzę, że przydałoby mi się odstawić je na jakiż czas albo chociaż zmienić na inne.

    Zwyczajna
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    A skąd wiesz, że bolą Cię jajniki? Sama to wymyżliłaż, czy ginekolog ci po wiedział?
    Jeżli to drugie, to nie sądzę, żeby ginekolog nie zainterweniował w tej sprawie i nie doszukiwał się przyczyny bólu. Powiedziałby ci też na pewno gdyby to była sprawa tabletek.
    Jeżli natomiast sama wymyżliłaż, że ten ból w podbrzuszu to na pewno jajniki, to musisz wiedzieć, że samej nie postawisz takiej diagnozy. Przy bólu jajników jest podwyższona gorączka. Wybierz się po prostu do gina.

    Ja np od 3 dni trochę choruje ” na przewianie”. Bola mnie plecy itd. Od wczoraj strasznie zaczęło boleć mnie w podbrzuszu, w pachwinach, ból był tak mocny, że pulsowało mi na nogi. Gorączki nie miałam więc nie były to jajniki. Jak się okazało dziż u ginekologa – nie są to w ogóle sprawy ginekologiczne, tylko coż z węzłami po tym przewianiu, co niedługo samo ustąpi.

    Jak sama widzisz, czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy co tak na prwadę boli i jaka jest tego przyczyna. Dlatego zamiast gdybać i samemu wymyżlać teorie…. już chyba sama wiesz co zrobić.

    Wracając do tematu, to tabletki brałam w sumie przez ok 1,5 roku, a teraz od roku stosuje plastry. Dodam, że mam dopiero 20 lat, ale co zrobić, dziecko nie jest mi teraz potrzebne.

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Sama to stwierdziłam. W sumie to nie boli mnie w podbrzuszu tylko dokładnie tam gdzie jest prawy jajnik a ból pojawia się np jak kichnę albo jak chcę się przeciągnąć.

    Zwyczajna
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 171
    • Zapaleniec

    Miejsce, w którym znajduje się prawy jajnik nazywa się PODBRZUSZEM.

    Jajniki są bardzo malutkie, ciężko stwierdzić czy to one na prwadę bolą.

    Poza tym nie wiem, czy słyszałaż, że często uczucie bólu towarzyszy w innym miejscu niż w tym, w którym chory organ się znajduje.

    kornel85
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Ja brałam przez okres 3 lat z przerwami. Teraz staram się używać inny sposobów (glownie mechaniczne).

    HighHills
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 57
    • Stały bywalec

    Łoo ludzie! Ile bierzesz? 4 lata bez przerwy?! To ja skromnie radzę- zrób sobie przerwę. Ja brałam przez 1,5 roku i już mi ciało zaczęło fiksować na całej linii, dlatego stwierdzam, że nie ma to jak pozwolić naturze być naturą. Tzn. pozwolić ciałku trochę pofunkcjonować tak jak nas Bozia stworzyla. Do tabletek po przerwie możesz przecież zawsze wrócić, a przerwa na pewno wyjdzie na dobre organizmowi:)

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Już od jakiegoż czasu nie biorę. Byłam u endokrynologa i kazał mi odstawić na 2 miesiące i potem zrobić badania jakież i przyjżć potem do niego z tymi badaniami.

    fasoles
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Ja ogólnie biorę ok 10 lat, ale raz na 1,5 roku robię przerwę na 3 miesiące. Od marca biorę Lesine i czuję się bardzo dobrze po nich. Polecam spytać lekarza

    zerate
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    ja teraz palnuje zacząć brać 🙂

    OliwiaMaj
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    15 lat

    MilenaSkwera
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    12 lat

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    bedzie kilka lat .. jakież 3-4 dokładnie

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Jak długo bierzecie tabletki??"

Przewiń na górę